Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált apa kapcsolata gyerekév...

Elvált apa kapcsolata gyerekével, ha új kapcsolatában van "hozott" gyerek?

Figyelt kérdés

Elvált apa vagyok, a gyermekem az édesanyjával él.


Van köztetek olyan akinek az új párjának volt gyereke, és összeköltöztetek?


Nem tudom a gyerekem hogy viselni, kezelné, hogy egy másik gyerekkel együtt élek, és napi szinten foglalkozok vele, Ő meg csak „vendég” lenne nálam. Szerintem én sem tudnám kezelni, és lelkiismeret furdalásom lenne.


2019. febr. 28. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan a gyerek anyukája vagyok, de ez a felállás nálunk is. Az exem megnősült, a feleségének 2 gyereke van. Hát mit mondjak, voltak/vannak nézeteltérések, sokminden rosszul esett a gyerekemnek (ez leginkább annak tudható be, hogy az exem egy elég gyenge, befolyásolható jellem, akit könnyű irányítani, én már csak tudom, a felesége meg ezt szépen ki is használja, ő a főnök otthon.)


Nem egyszerű helyzet, de lehet kezelni. A lényeg, hogy egyik gyerek se érezze a megkülönböztetést. Ez leginkább rajtad, és a leendő párodon /másik gyerek anyukáján/ múlik. Na meg, hogy az exed se hangolja az új párod + a gyereke ellen a tieteket. (Ez is egy gyakori jelenség állítólag.)

2019. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az van, hogy a férjemnek van egy kisfia az előző kapcsolatából, ő most 13 éves, anyával lakik, és van egy másfél éves közös. Igazából próbáltunk tudatosan lenni, megbeszéltük, hogy amikor itt van, akkor több apa-fia kettesben napot kell tartani, külön időt szánni rá, tehát éreztetni vele, hogy ő ugyanúgy a család tagja attól, hogy nem lakik itt. Kamaszodik, így egy kicsit nehezebb vele mostanában. Ha a gyerekeddel eleget törődsz, nem fog rosszra gondolni. Rajtad múlik ez igazából, nem a gyerekeken.
2019. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nőként volt egy ilyen kapcsolatom, hogy a volt páromnak is van egy fia nekem 1 lányom... nálunk ebből semmi probléma nem volt a fiának sem, nagyon jó volt a kapcsolatom vele, akkor jött-ment amikor csak akart, érezte, hogy nálunk ő ugyanolyan családtag mint a lányom.. amint írtam az apja már nem a párom... lassan 10 éve... a fiával a mai napig évente 1-2 levelet írunk egymásnak kivel-mi van :)
2019. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos amennyiben a saját gyerekeddel is gyakran foglalkozol,láthatáson felül is, az új helyen nem vendégként kezeled,hanem van kialakítva neki egy kis kuckó,illetve amikor ott van nem azt látja hogy milyen jól elvagy az új gyerekekkel hanem vele foglalkozol,akkor könnyebben elfogadja.
2019. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!