Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anya nem...

Mit tegyek, ha anya nem fogadja el a fiúbarátomat? 16l

Figyelt kérdés

Szóval egy olyan problémám lenne, hogy anya nem képes elfogadni az egyik legjobb barátom. Anya nem ismeri őt, csak meséltem neki róla. Anya rákérdezett, hogy kivel beszélek és én mondtam a nevet. Ugye az illető egy srác a koliból. Egy suliba járunk, ő az egy évfolyammal van alattam. Velem egyidős. Szóval ugye otthon kérdezgetett róla anya pár dolgot, meg mint kiderült megnézte az ismerőseim között a srácot facebookon. Ezzel nem is lenne nagy probléma, csak az a baj, hogy egy idő után anyám elkezdett nem túl kedves megjegyzéseket tenni arra, hogy miért ne legyünk barátok a sráccal.

A fiúról tudni kell, hogy nem igazán egy balhés személy, nem is ez a probléma. Elég sok közös van bennünk, ami nálam tök oké anyám részéről, de amint megtudta, hogy a srácnak is hasonló az érdeklődése, azóta leszólja, de csak őt.

Mindketten kpoppot hallgatunk, és néha koreográfiákat tanulunk, vagy dalszövegeket. Néhányszor közösen. Lehet, hogyaz egyik kolis programra össze akarunk hozni ezzel egy közös fellépést. Ugye ő is szereti a színes hajakat például. Egyszer videóhívásba dumáltunk, és kérdezte, hogy jól állna-e neki a rózsaszín haj. Na ezt anyám meghallotta nyilván.

Főleg ezeken van fennakadva. Szerinte a színes haj, a tánc, ez a zenei stílus lányos, és ha egy srác lányos akkor tuti meleg.(Anya kevésbé kedvesen fogalmazta ezt meg) És magában azt hiszi, hogy azért nem vagyunk együtt a sráccal, mert ő tuti a fiúkat szereti, vagy nőnek érzi magát. Nyilván ez nincs így, hogy ő meleg lenne vagy ilyesmi, de az a tény, hogy nem vagyunk együtt az anyámnak csak a megerősítés a tippjeire.

Az anyám mindig mondja, hogy nem kéne "elb*szott, selejtes.... stb" emberekkel barátkoznom, mert én is olyan leszek. Szerintem semmi logika nincs ebbe, pláne, hogy nincs is igaza a haverommal kapcsolatban, meg ha igaza lenne se különösebben zavarna engem.


Ráadásul anya nem hiszi el az ellenkezőjét annak, amit gondol, meg nem is hajlandó megismerni a srácot.


Nem is zavarna a megjegyzése annyira, de jön a nyári szünet, ha meg folytatnánk a közös hobbikat, akkor találkozni is kéne. Ha anya meg ellenzi, akkor az nehéz lesz, mivel elég messze lakunk a sráccal.


Szerintetek mit csináljak, hogy anya ne ellenezze a barátságunkat? 16l


2019. márc. 1. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne foglalkozz vele. Ez egy viszonylag friss divat, szűk kört érint, anyukád meg régimódi és ragaszkodik hozzá.
2019. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem az anyukádat! Mondd el neki,hogy ti nem akartok csavarogni,galeribe tömörülve károkat okozni,nem akartok senkit sem bántani,nincs kábítószeres programotok! Ti csak táncolni,zenélni szeretnétek és a fiúval egymást konstruktív módon segítetitek!Vannak nemcsak balett táncos férfiak,néptáncos és más területen is akadnak. Egyébként befolyásolható személyiség vagy és emiatt féltene az anyud?
2019. márc. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem anyudban benne van, hogy fiú-lány barátság nem létezik, mert az egyik fél mindig többet érez. Gondolom félt és az is közrejátszik, hogy amikor ő fiatal volt, nem ilyenek voltak a fiúk, nem festették rózsaszínre a hajukat... Van, akinek ezt nehéz felfogni. Megváltoztatni nem tudod, de leülhetsz vele beszélgetni, hátha elkezdi más szemszögből látni a dolgot.
2019. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tehetem, hogy nem foglalkozok megjegyzésekkel, mert az nem olyan meg semmit. Ha anya úgy dönt, hogy el akar tiltani, az nem gáz, csak nyáron lesz az. Akkor már nincs ott a koli, mint hely a próbára. Tudunk abban a városban találkozni és sétáluni, de a közös hobbi kiesik addig...
2019. márc. 1. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:
A szülők már csak ilyenek, aggódnak a gyerekükért. Tudd be ennek. Biztos jót akar, csak lehet, hogy ezt nem a legjobb módon teszi.
2019. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Persze, hogyne, "a szülők ilyenek". Milyenek bakker? Előítéletesek? Homofóbok? Mindenkit leb*ziznak aki nem úgy néz ki ahogy szerintük egy férfinak/fiúnak kinéznie kellene? Ismeretlenül nyilvánítanak véleményt valakiről?

Nem, a szülőK nem ilyenek. Ez az egy bizonyos szülő ilyen, elég sajnálatos módon. Sajnálom a kérdezőt...


Kérdező, apud mit mond erre? Talán ha ő érettebben gondolkodik, vele tudnál erről beszélni, és lehet, hogy jobb belátásra bírnátok ketten anyádat.

2019. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és ha meleg akkor mi van? nem lehet attol egy tok jo barát, akire lehet számítani. nekem például van néhány barátom, akik melegek, és nagyon jól el tudunk akármiről beszélgetni, vagy elmegyünk szórakozni, vagy beülünk társasággal valahova, teljesen normális emberek ők is! engem személyesen bánt ha valaki becsmérlő, lealacsonyító jelzőket, megjegyzéseket használ velük kapcsolatban.
2019. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Jelenleg 25 éves vagyok, és azt látom, hogy az összes volt osztálytársnőm, akik a buta lány kategóriát gyarapították, már a 3.gyereküket szülik...

Ez csak egy megjegyzés volt, de valószínűsítem azt, hogy a Kérdező anyja is egy aluliskolázott, buta kis nőcske, hiszen zömében azok szaporodnak.


Míg az értelmesebbek azért lefektetik az alapokat a családalapításhoz, és harminchoz közel vállalják be az első gyereket.


ON: Anyád véleménye nem számít. Fogadd el, hogy unintelligens a szegénykém.

2019. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Anyám is homofób.. mert a biblia szerint az fertelmes vagy milyen dolog de am azt a reszt vlszleg kesobb irtak bele,es nem az akinek lett volna joga irkalni bele szvl nem vagom... sztm szard le
2019. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!