Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak arra, hogy "már...

Mit mondjak arra, hogy "már megint üvöltenem kellett a gyerekre? "

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, egyedül neveli a 3. osztályos gyerekét. A kolléganőmet kedvelem, jó a humora, ad is magára a gyerekére is, szokott sztorizni a gyerek napjairól, sulijáról, de néha hozzáteszi, hogy kikészíti a gyerek az elfelejtett házija miatt. Üvöltött vele, mert reggel 7-kor még sehol nem volt az öltözködésben, stb. stb.

Mit reagáljak rá? Nyilván nem könnyű, hiányzik a gyereknek az apja, külföldön dolgozik, zóval mit reagáljak rá, hogy üvölt a gyerekre? Vagy túloz? Legfeljebb hangosan szólt rá?

Nem fogom azt mondani, hogy legyél nyugodt, ne üvölts vele, erre fog emlékezni majd 20 évesen, stb. stb., nem vagyok azok a pusmogós kolléganők, de jóban vagyunk.



2019. márc. 2. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Mi közöd van hozzá? Ha már beleszólsz, inkább vigasztald meg, gondolom kikészíti a gyereke. Talán vele is együtt érezhetnél kicsit, a gyerek nem miniisten, hogy mindent ő irányítson.
2019. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem reagálnék semmit.
2019. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Első, szerintem a kolléganő inditja ezeket a beszélgetéseket, és ő beszél minderről kérdezés nélkül, szóval ez nem arról szól, hogy a kérdezőnek mennyi köze van hozzá, mert nem ő kérte, hogy a kolléganő avassa őt be a gyereknevelési taktikáiba. Ennyit rólad meg az eszedről.


Na de a kérdésre válaszolva, értem, hogy nehéz néha reagálni dolgokra, mert azért mégse mondhadot meg neki, hogy hogyan nevelje a gyerekét, azt nem fogja értékelni. Én ilyenkor mindig keresek egy arany középutat. Olyat ahol kimondom, hogy mit gondolok, de hangsúlyozom, hogy megértem, hogy néha nehéz. Szóval mondd el neki őszintén, hogy érted, hogy nagyon nehéz egyedül nevelni egy gyereket munka mellett, biztos nagyon fárasztó, és persze nem kell mindig mindent elnézni a gyereknek mert az hosszútávon többet árt mint használ, de az se biztos, hogy a kiabálás a legjobb út. Valami ilyesmi. Mást nem tudsz.

2019. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig válaszolni, meg kell hallgatni. Egy barát csak fül, nem száj.
2019. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hadd üvöltsön. Inkább adja ki magából, mint az érzelmi hadviselés és játszmázás. Egy felnőttnek is lehetnek érzelmei, utálom ezt, hogy csak az a szülő jó szülő aki mindig mindent higgadtan és belül szenvedve kezel, mert őneki emberfeletti erőt kell mutatnia. Nem kell. Megtanulhatja a gyerek, hogy az anyukája is egy ember, emberi érzelmekkel, és ha kiborítják, akkor kiborul.

Nyilván van egy határ, hogy nem ütjük a gyereket kiborulásunkban, de egy kis kiabálás néha belefér.

2019. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sem kell azt elmesélni neki, hogy hogyan kéne jól csinálni. Nyilván tudja ő is, egyszerűen túl ideges/fusztrált ahhoz hogy úgy viselkedjen. Ha még te is azt magyarázod, hogy hogyan kéne viselkednie, akkor csak feszültebb lesz és hosszú távon nem segít. Ha tényleg segíteni akarsz, akkor segíts neki feloldalni a feszültséget. Lehet úgy hogy meghallgatod, jobb kedvre deríted, hogy tényleg a barátja leszel (vannak rá kutatások, hogy a munkahelyen, ha van egy barátod a közvetlen munkatársaid között, akkor kevésbé vagy ideges a munkaba járástól), vagy időnként próbálsz neki - ha nyitott - tippet adni, hogy hogyan lehet oldani a feszültséget és nem másokon levezetni.


Ha nem érzed úgy hogy ezt meg tudod tenni, akkor inkább ne mondj semmit (két kivételes eset van, amikor érdemes tenni valamit 1. ha tényleg azt hiszi, hogy jót tesz a gyereknek ezzel, akkor tényleg érdemes finoman jelezni felé, hogy nem jól gondolja 2. ha tudja, hogy rosszat tesz vele a gyerekének, de tudatosan ezt teszi, akkor érdemes elgondolkodni, hogy akár a felelős szervek bevonásával mit lehet tenni).

2019. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, nem tudtam volna így megfogalmazni, átgondolni.
2019. márc. 2. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
De ha az anyuka tette volna fel a kérdést, hogy: " Üvöltök a gyerekemmel, mert nincs kész a házija..." akkor már azt tanácsolnátok, hogy minimum adja örökbe, meg szar anya, így meg adja ki a feszkót. Kik válaszolnak ide, komolyan...
2019. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

#8:

Az a poén, hogy többnyire olyanok, akiknek egyáltalán nincs gyerekük, és lópikulát sem tudnak a gyermeknevelésről, de azért beugatnak ide, mint a veszett kutya. :D

2019. márc. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!