Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha egy szülő egyszer...

Szülők! Ha egy szülő egyszer kezet emel a gyerekre onnéttól kezdve ha ideges lesz újra becsúszhatnak nagyobb valószínűséggel ismét a pofonok?

Figyelt kérdés

16L

Összevesztem anyukámmal. Ezelőtt ő még soha sem emelt kezet rám. Se apa, ő csak egyszer mikor feleseltem arcul csapott de nem fájt. De amikor azt találtam mondani, hogy szeretnék elmenni a nagymamámhoz egy éjszakára mert egyedül szeretnék lenni és kisíni magamból a bajom, anyukám bedühödött és egyszeriben a hajamnál fogva rángatott a szobámba és kaptam pár pofont. Utána persze bocsánatot kért. Azt mondta tőlem hallani hogy elmegyek... begurult. Elkezdett sírni és hát mit tehetnék... mondtam hogy nem fáj, nincsen baj. Ez ma történt.


Csak ettől már féltem én is. Eddig aligha ütöttek meg, de most megtörtént elég durván. És félek ha már megtörtént következő is lesz. Hog ha egyszer ez megtörtént akkor is mégha ők ez ellen vannak, akkor is a következő dühös állapotában anyám újra megteszi. Szülők mit gondoltok nem kell féljek attól hogy ezentúl kicsúszhat a pofon, mert már egyszer idáig eljutottunk? Eléggé fájt és hát mit mondjak... elég félelmetes volt.


2018. aug. 13. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
A te reakciódtól függ, hogy mi lesz ezentúl. Én srác vagyok, de ha apám kezet emelt volna rám 16 évesen, olyat bsztam volna neki, hogy egy ideig biztosan nem felejti el. Alárendeve nem lehet gyereket nevelni. Főleg erőszakkal. Állj ki magadért, nagy vagy már.
2018. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Te még sosem tettél olyan életedben, amit megbántál?
2018. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, dobj le egy tányért a földre, majd kérj tőle bocsánatot. Jobb lett? Ugye, hogy nem.. Elvileg azért vagyunk emberek, hogy gondolkodjunk, mielőtt cselekszünk.
2018. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Alain Delon ***** válasza:
77%
1: Akkor anyunál tényleg gondok lehetnek, ha elkezdi verni a gyerekét, mert el akar menni a nagyszülőjéhez.
2018. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha egy szülőnek eljár a keze az életben egyszer, az arra ad okot hogy többet sose mondjon el neki a gyereke semmit.

Egy interjúban heroinfüggő egykori egyetemistával beszélgettek, és kitértek a családi háttérre is mint mindig, jó tanuló volt, mégis kapott egy pofont 1-es jegyért, onnantól nem tudott megbízni bennük, így elment otthonról, és olyan közegbe került akik elfogadták, mert az utcán más az értékrend.


Ő is félt a következőtől, ezért hagyta ott az anyjáékat.

2018. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Hmm, én is kaptam pofonokat, de megtanultam viselkedni. Most akkor én sz*r ember vagyok hogy azt mondom megérdemeltem őket, és máshogy, szép szóval nem tanultam volna az esetből? :/
2018. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Valami most nagyon kihozhatta anyukádat a sodrából. Én rákérdeznék nála, hogy mi volt a probléma. Egy ilyen kérdésért nem szokás megütni a gyereket. Valami kell, hogy a háttérben legyen. Szerintem nem kell újabb pofonoktól tartani. Egyszer még mikor kicsi voltam engem is nyakon vágott apám, pedig semmi égbekiáltó dolgot nem csináltam. De azóta se ütött meg soha.(ennek olyan 15 éve)
2018. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
63%
Nem akarlak elkeseríteni, de apámnál is egy pofon volt, majd a következőnél már a szájamat verte szét... És még tovább...
2018. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

Helyzet függő minden komment. Én is kaptam anno, eltörték rajtam a méteres fakanalat. DE megtanultam hogy vannak fokozatok, tettek és ez egyfajta nevelés. Én úgy fogtam fel, hogy azért kaptam mert nagyon nagyon rosszat csináltam.

Anyud jóban van a nagyszülőkkel? Mert ha nem, lehet ez volt inkább a probléma. Sőt. Szerintem nem rád haragudott, hanem a szituációra, hogy egyedül akarsz lenni.

Sokmindentol fugg a válasz a kérdésedre.

Ha eddig nem bántottak, és ezt is megbánta anyukád, szerintem továbbra sem fognak.

Viszont én lehet beszélnék vele, hogy tulajdonképpen haragszik-e rám; mit tettem, hogy úgy érezte ezt megérdemlem?

2018. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Ezt nem lehet tudni. Nekem anya azt mondta kiskoromban sokat megtépte a hajam és akkor hagyta abba amikor hallotta a hajszálaim szakadását. (vagy a kezében maradt a hajam...én nem emlékszem olyan régen volt)


Lehet anyád is most elszégyellte magát és később már figyelni fog erre. De lehet nem. Ez emberfüggő


Mindenesetre ha ennyire kiborult, hogy elmész, belehet vinni pár "ütést" olyan mondatokkal hogy "ezzel elüldözöl" "még több ilyen és inkább haza se jövök" stb

2018. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!