Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te kamaszként/felnőttként...

Te kamaszként/felnőttként reálisan látod a szüleidet vagy szerinted elfogult vagy?

Figyelt kérdés
Azt értem ez alatt, hogy mondjuk az egyik szülőd tesz valamit, ami a legtöbbünk szerint helytelen...ezt megmondanád neki? Ha már kimondottan jogszerűtlenséget tesz aminek komolyabb következményei lehetnek? Vagy inkább hallgatsz mert nem a te dolgod, pedig tudod hogy a szülőd a vesztébe rohan?
2019. márc. 3. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként úgy érzem reálisan látom őket. Kamaszként nem.

Megmondom nekik, még ha nem is jogi következményekkel járó dologról van szó.

De az már az ő dolguk, hogy figyelembe veszik-e a javaslatom/véleményem.

2019. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érezném akkor beszélnék vele.

Viszont felnőttként tudom hogy az ember a saját hülye feje után megy, mondhat bárki bármit...

2019. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan látom. Anyám egy mártír, aki beleragadt a kakiba úgy lassan 30 éve. Apám meg egy erőszakos vadbraom (direkt írtam rosszul, a trágárságszűrő miatt). És emelett mindketten rendkívűl buták, aluliskolázottak és valláskárosultak.



TESSÉK LEPONTOZNI!

2019. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem reálisan látom. Kiskoromban azt hittem hogy ők a normálisak, hogy az állandó balhé, verés stb. természetesek. Később amikor lettek gimiben barátaim, tőlük tudtam meg hogy ez nem lenne helyes. ma már reálisan látom őket de kivonom magam a dolgaikból. Sokáig azt csinálták, hogy ha egyikük nem volt jelen, a jelenlévő engem rángatott hogy őt szeressem ne a másik szülőmet mert mekkora szemét. Emiatt megfogadtam hogy amint el tudok költözni, nem fognak engem belevinni az egymás közti hülyeségeikbe, szívtam én már miattuk eleget.
2019. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben egy ember a szüleit, mikor kb. 19-20 évét betölti reálisabban látja.


Én abszolút nem vagyok velük elfogult, szeretem őket, de a baromságaik zavarnak engem. Gyerekként én is normálisnak gondoltam az állandó veszekedéseket, ordításokat és az állandóan verbális támadásokat. Anyám mártírkodását és apám mindenen való megsértődését. Most már jó ideje látom, hogy ez mennyire nem oké. Kevés dologban hasonlítok a szüleimre, ők már elértek egy korba hogy nem nyitottak. Amíg otthon voltam rám is folyton erőltették ezt, hogy én lélekben hozzájuk öregedjek, miközben még nem is volt önálló életem.

2019. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!