Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a 19 éves...

Mit szólnál, ha a 19 éves lányodnál füvet találnál és még utána be is vallja, hogy ő szívja?

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 16:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Jobb mintha inna. Szerintem.
2019. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Elbeszélgetnék vele, nagyon nem lenne mindegy, hogy milyen gyakran használja, mióta, és főleg, hogy honnan szerzi.

Azt gondolom, néha-néha ellőni egy "vicces cigit" nem a világvége, de ha napi szinten tolja, vagy valami megbízhatatlan embertől veszi, aki ki tudja mit ad el neki, annak nagyon nem örülnék.

2019. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Repülne otthonról,még aznap.
2019. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Elbeszélgetnék vele normálisan, hogy szerintem mik a hátrányai és miért nem látom értelmét. Megpróbálnám kideríteni kitől szerzi, milyen szinten fogyasztja, milyen társasággal.


Egy-egy füvezés nem a világvége, mondom úgy, hogy soha nem próbáltam. De annak nem örülnék, ha rászokna.

2019. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
35%
Én a füvet is drognak tartom, ráadásul iszonyúan büdös. Igaz nekem fiam van (27 éves) de 12 éves kora óta mondom, hogy mindenben támogatom, segítem. Mindent elfogadok, kivéve a drogozást. Az az egy ami nálam tabu. Az én házamban nincs fű, nincs drog. Hál istennek több esze van annál, hogy drogozzon.
2019. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen szituáció nálunk, alapból nem tudom elképzelni a helyzetet, mert nem kutatnek soha a cuccai között. Ha mégis valamilyen oknál fogva ratalelnek, emlékeztetnem magam, hogy en is voltam fiatal. Te ismered a gyereked, ha felelőssegteljes, céljai vannak, és ellátja a kotelessegeit, jo lelkiállapotban van, jo az egészsége, akkor szerintem nincs miért aggódni. Ha semmirekellő, es ostoba, akkor meg magadra vess. Elmúlt 18,jo esetben már régóta tart a felnőtté válás folyamata nála, képzeld azt, hogy alkoholt találtál, az sem rosszabb...
2019. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok, most látom a kérdésed második felét, "még be is vallja, hogy ő szívja " mégis mi lenne az ideális válasz a számonkérésedre, hazudjon? Az sokat javítana a kapcsolatotokon? Kellemesebben éreznéd magad tőle?
2019. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Megkérdezném hogy adna-e belőle nekem is?
2019. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%

Ha az ő szivja azt jelenti, hogy rendszeresen hasznalja. Akkor ketsegbeesnek.

Leulnek vele es elmondanam a jogszabalyokat (ha elkapjak rendorok akkor annak mik a kovetkezmenyei), elmondanam a duvezes veszelyeit.

Megerdeznem o ezekkel mennyire van tisztaban. Megkerdeznem miert hasznalja, milyen rendszeresseggel. Megkerdeznem menyit kolt ra (es megis mibol ha fizetese van es azt kolti meg a legjobb eset lenne de ha nalam lakik es egyetemista akkor elegge bosszantana...vagy ha lop vagy kolcsonker ra).

Ha mindezekrol nem akarna beszelgetni, akkor mondanam vagy beszelgetunk ezekrol vagy beszelgetunk....mert rohadtul nem kis dolog es nem olyan mint a pia...foleg mert es lasd jogszabalyok...

Ha elbeszelgettunk, akkor mindegy mi az eredmenye ket dolgot mondanek a vegen:

1. ha ugy erzi raszokott es kell segitseg az abbahagyasahoz szoljon es segitek neki keresni szakembert/helyet/lehetoseget

2.SOHA tobbet nem hozhat a lakasomba/lakasunka..fuvet vagy egyeb drogot, ha meg egyszer talalok nala vagy a szobajaban taskajaban, akkor osszepakolom a cuccait es mehet mashova. (Nem csak azert mert szeretnem ha komolyan venne, hanem azert is, mert ha az en lakasomba talal a rendorseg fuvet akkor en kerulok bajba...es elveszithetem az allasom megelhetesem stb. ezt még egy 19 eves is megertheti fleg ha anyabol el.

2019. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, maga a kérdés feltevése helytelen, mi az, hogy "füvet találnál" (milyen alapon kutogatnál a cuccai között?) és mi az, hogy " be is vallja" (ez nem az inkvizíció, itt max "elmondja, hogy")

Egyébként túl vagyunk rajta, csak a lányom 16 volt akkor anno, és nem szóltam semmi különöset.

2019. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!