Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem a legjobb családom van,...

Nem a legjobb családom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a gondom, hogy egy nagyon idegesítő családom van. Először is

Az apukám iszik, de nagyon sokat. Azon kívül minden második szava káromkodás. A másik lány testvéremet imádja, mindent megtesz neki. Ezen kívül mindent megszól, és neki is vannak hibái, de ha arra mer valaki valamit csinálni, az.... Jah, és alig látom őt (talán szerencsére) mert éjjelén ként föntvan, és a számítógépén játszik, ezért reggel későn kel, és akkor meg későn is jön haza.

Az anyukám, folyton ideges, kiabál mindenkivel, nem enged el sehova, de komolyan (az 1 évvel idősebb tesóm simán elengedi a városba a barátnőjeivel, engem viszont még a pár házzal odébb lakó haveromhoz sem.) Ezen kívül hát, nem is tudom leírni.

A tesóim alapjából jó fejek, de nagyon hangulatváltozók. Tehát az egyik pillanatban még tök rendesek, aztán semmiből semmibe elkezdenek furán viselkedni, tehát nem lehet hozzájuk szólni, stb.

Az egész család így egybevetve: a nagymamám házában lakunk, aki most halt meg, de az a gond, hogy 8 gyereke volt, így nem tudom most mi lesz, de kicsit félek. Ez a ház egy öreg, szinte szétomlik. Amiért talán a legmérgesebb, vagyok az az, hogy nem vagyunk gazdagok, sőt szegények, de ők másra költik a pénzt. Ahelyett hogy elköltöznénk, vagy elmennénk nyaralni, inkább alkoholra költik. Most viszont talán van egy lehetőségem, mivel még nem vagyok nagykorú, de jövőre megyek középiskolába, gondoltam hogy elmehetnék valahová Magyarországra egy bentlakásos középsuliba (felvidéki/szlovákiai vagyok).


2019. márc. 9. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Együttérzésem a családodat illetően :/


A jelenlegi helyzet megoldása kívül esik a hatáskörödön és a lehetőségeiden egyaránt. Nem tudsz mit kezdeni az ivós és az ideges szülőddel sem, valamint a körülményeid megváltoztatása is meghaladja az anyagi lehetőségeidet. Amit tehetsz, azt a saját jövődért teheted: tanulj jól, próbáld kerülni a konfliktusokat és építgesd a jövődet tudatosan. Pl. figyeld meg, ki mit hogyan rontott el a családtagjaid közül, és megfelelő időben kerüld el ezeket a csapdákat.


Sok sikert!

2019. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!