Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi zsebpénzt adnátok...

Ti mennyi zsebpénzt adnátok egy végzős gimnazistának?

Figyelt kérdés
Sokáig heti 3 ezer forintot kaptam de sajnos szeptemberben becsúszott pár rossz jegy így a szüleim kitalálták hogy amelyik héten 1est kapok akkor nem kapok pénzt. Szinte nincs olyan hét hogy ne kapnék egyest, azonban mellé jó jegyeket is kapok ( félévkor az átlagom 3,7 lett) de azt nem veszik figyelembe. Reggelit otthonrol viszek de nem vagyok ebédes így legközelebb délután 3 körül eszek. Eléggé bánt hogy azok akiknek kettes a bizonyitványa ők kapnak pénzt ráadásul a legtöbben cigire meg alkoholra költik. Igazuk van a szüleimnek? Az alap dolgokat megveszik nekem de hobbyra, mozira, arra hogy ajándékokat vegyek ünnepekre azért kellene egy kis pénz.
2019. márc. 13. 00:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
60%
Tanulj jobban, vagy diákmunkázz. Probléma megoldva.
2019. márc. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hogy igazuk van. Ha zsebpénz kell, dolgozz meg érte. Hogyan? tanulj. Más dolgod nincs, csak a tanulás. Ha tanulsz nem kapsz egyest, és kapsz zsebpénzt.


Ilyen egyszerű

2019. márc. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
11%

Végzős gimnazisták (18 évesek) még zsebpénzt kapnak?


Másoknak ilyenkor már fizetésük van (pl. diákmunka) vagy dolgoznak a suli mellett.

2019. márc. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%

Van hobbid? Vagy csak pl volt?

Én mozira akkor adnék, amikor kérsz, mondjuk havi egyszer szerintem elég a mozi.

Havi 10 ezer körül mondjuk. Bár ha pl. festesz, vagy sportolsz, zenélsz, azt nyilván állnám én. De akkor abból a pénzből állhatod esetleg a kozmetikai dolgaid, illetve aminek szükségét érzed.

2019. márc. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%
Cigire meg alkoholra nem kapnál egy fillért sem. De a zsebpénz arra is jó, hogy megtanulj a pénzzel bánni, beosztani. Ha azt látnám, hogy elmész moziba, meg veszel belőle valami apróságot a barátnőd szülinapjára, levágatod a hajad, ha töredezik, akkor adnék a jegyektől függetlenül
2019. márc. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
49%
Talán ha éjjel csicsikálnál netezés helyett, több energiád lenne tanulni.
2019. márc. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
48%
Diákmunka
2019. márc. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igazuk van. Nehogy már ne lehessen egyesek nélkül megúszni. Én erős gimibe jártam, viszont csesztem tanulni, mégse kaptam egyeseket. Mi a toszra lehet hetente karót kapni?
2019. márc. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
54%

EMBEREK.


NEM az EXTRA dolgokra költhető zsebpénzt vonják meg tőle.


HANEM az ebédre költhetőt.

2019. márc. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
38%
van reggelije,ebedél 3 kor ki lehet birni,más ennyit se kap enni,inni meg ott a csap,ha többet akar enni inni ott a munka világa.. Magyaroknál ovodamunka is kell lassan..
2019. márc. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!