Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a nevelesi szokas, amit...

Mi az a nevelesi szokas, amit a szuleitek alkalmaztak (vagy pont hogy nem), es ti mashogy csinalnatok?

Figyelt kérdés

En peldaul sokkal kevesebbet fogok elvarni a gyerekemtol hazimunka teren. Szerintem ha egy felnott ember ugy dont hogy gyereket szeretne, elvallalja a felelosseget, akkor azt ne is akarja kesobb atpakolni a gyerekre. Nem fogom kerni a gyerekemtol hogy felporszivozzon, felmosson, mosogasson es tarsai, mert nem azert hoztam a vilagra hogy dolgoztassam. Szerintem ha egy szulo elvallal egy gyereket, akkor tartsa is el, ne a gyereknek kelljen mindent megcsinalni maganak. Tudom hogy ez eleg ritka velemeny, mert a legtobben amellett allnak hogy a gyerek vegye ki a sajat reszet a hazimunkabol, de szerintem ez szimpla bunkosag. A gyerek nem tehet arrol hogy megszuletett, de a szulo a legtobb esetben tehet arrol hogy akarta a gyereket, hat gondoskodjon rola. Nem mondom hogy legyen terdig ero kosz a szobajaban es sose csinaljon semmit, de nem fogom tole elvarni hogy letorolgesse a konyhapult minden egyes negyzetcentijet vagy felporszivozzon 3 emeletet. Illetve sosem fogok beleszolni az oltozesi szokasaiba. Ha XL-es ruhakat akar hordani akkor hordjon azokat (mar csak azert is, mert engem a szuleim folyton cseszegettek hogy ne 5 merettel nagyobb ruhakba jarjak mar, meg hogy tok szep alakom van es elrejtem es tarsai, keptelenek voltak felfogni hogy nekem ez tetszik es ebben erzem magabiztosnak magam). Sosem fogok semmit eroltetni, ha nem akar eljonni egy barmilyen programra akkor nem fog, legyen az valaki eskuvoje vagy egy szimpla mozizas.

Na mindegy, nem csak ezekrol a temakrol kernek velemenyt hanem barmi masrol. Kinek mi nem volt megengedve amit a gyerekenek meg fog vagy forditva, mit eroltettek ra amit a gyerekere biztos nem fog, barmit.



#nevelés #nevelesi szokasok
2019. márc. 18. 17:30
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Először azzal kezdeném hogy nem szülnék 3 gyereket egy szobába mint a szüleim.

Ha fiam és lányom is lesz akkor egyforma kötelességei lesznek. Nálunk kb mindent én csináltam mert én vagyok a lány, nekem kellett engednem mindenben, nekem nem járhatott semmi. Így ha egyszer lesz gyerekem, tesója nem lesz az tuti. :-D Aki jön a tesós szöveggel az meg majd fejbeverem :-D

2019. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Metionin ***** válasza:
100%
Kb. minden. Hazudoztak, balhéztak, nem voltak következetesek, nem hallgatták meg a véleményem, nem lehettek barátaim, ígérgettek mindent de sosem teljesítették, stb. Nekem nem lesz gyerekem de úgy alapból az egész gondolkodásom tök más mint a szüleimé és ezeket amiket ők velem csináltak én nem csinálom a többi emberrel, sőt a háziállataimmal sem.
2019. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó gyerekkorom volt, normálisak a szüleim, jól neveltek, de én pont hogy több terhet raknék a gyerekeimre. Engem a végtelenségig kíméltek, csak a tanulás volt a dolgom, semmi kötelezettség, házimunka emellett. Eredmény: iszonyatosan lusta lettem és abszolut nem vagyok terhelhető. Rengeteg időbe telt, mire megtanultam hatékonyan munka mellett vezetni a háztartást is, de így is elveszi minden energiámat. Ha majd lesznek gyerekeim, száz százalék, hogy elosztjukj a házimunkát, kimennek a kertbe gazolni, tanulnak és valami válaszott sportjuk vagy elfoglaltságuk is lesz mellette. Az ő érdekükben.
2019. márc. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
79%

Nálam az egyik az, hogy nem teszek egy szobába két gyereket, még ha egyneműek, akkor sem. Mi lányok voltunk, 6 év korkülönbséggel, egy szobában, és valami borzasztó volt. Utáltuk is egymást kellőképpen. A legjobb pedig az volt, hogy apám megígérte, hogy a kétszobásból amikor elköltözünk, ha csak 3 szoba lesz is, akkor is az lesz a prioritás, hogy hugommal külön-külön szobát kapjunk. Ehhez képest négy szobás családi házat vettek, és mégsem így lett, ugyanúgy be voltunk téve egy szobába, ami bazi nagy volt ugyan, de akkor is egy szoba. (De volt nappali, volt egy b...szott nagy kihasználatlan hall, na meg a szülői háló, az mondjuk oké.)

A másik, amit megfogadtam, hogy azért, mert van pár év a gyerekeim között, nem fogom a nagyra ráterhelni a kicsit, napi szinten (pl. reggel suliba vinni, de persze reggel összekészíteni, öltözködését ellenőrizni, reggeliztetni, egyszerűen minden ilyenért én feleltem, mert a szüleim nagyon korán mentek melózni. ) Oké, hogy dolgozni mentek, más városba, na de ha mondjuk nem lettem volna, hogyan oldják meg az akkor nagycsoportos, majd kis alsós tesómat???

Na mindegy, ÉN megoldottam, pont ezért lett csak egy gyerekem.

2019. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
56%

Tehát, ha jól értem, a szüleid mindent megadtak neked, mind fizikai, mind verbális szempontból, semmiféle problémád nem volt velük, egy szerető családban nőttél fel, és erre te azt nehezményezed, hogy a szüleid nem azt mondták, hogy "nézd kislányom, ezt úgy hívják, házimunka, megcsinálhatod ha akarod, de nem kötelező, hiszen én vagyok a szülő, szóval a házimunka minimum 90%-a az én feladatom, ez az én kötelességem, neked max. hobbi". Nem. Ilyen nincs. Nem lehet mindent ráhagyni a gyerekre. Neki is vannak feladatai, ez a normális. A hazimunka nem hobbi, hanem feladat, amiből mindenkinek ki kell venni a részét a korának megfelelő szinten, és ebben bőven benne van az, hogy egy tizenéves gyerek elpakolja a saját ruháit és porszívózik.

Az pedig csak a te szegénységi bizonyítványodat mutatja, hogy a hullafáradt anyukád megkér, hogy csinálj meg X dolgot, és erre neked áll feljebb, hogy milyen jogon mer dolgoztatni téged. Oltári szemét hozzáállás. Az empátia szót nem ismerted kamaszkorodban? Tekintettel kell lenni a körülötted lévő emberekre, és ha látod, hogy az anyukád torkig van a házimunkával, oda kell menned és segíteni neki, pláne tizenévesen. Ennyi.


Ez a "nem a gyerek kérte, hogy megszülessen" hozzáállás meg szánalmas ebben a szövegkörnyezetben. Tudod, miért? Mert ez az állítás akkor jogos, ha egy szülő van olyan undorító, hogy a gyereke képébe vágja, hogy "bárcsak meg se születtél volna". Dehát honnan is tudhatnád ezt? A te családod normális, ezért nem tudhatod, milyen az, amikor a saját szüleid totyogó korodtól kezdve megfélemlítenek, megaláznak és egy darab rongyként kezelnek. Sírj csak tovább amiatt, hogy a szüleid nem engedték, hogy 15 évesen az év 365 napjából 340-et egész nap a fenekeden ülve tölts, de attól még nem fogod megtudni, milyen az, amikor úgy istenigazából, véglegesen elszívják minden önbizalmadat, kétéves korodtól kezdve.


17/L

2019. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Yoda m. ***** válasza:

Kedves #35, 17 éves Leány!


Látom soraidból, vannak már negatív tapasztalataid is. De öröm az ürömben, hogy minden mély tapasztalatot fel tudhatsz használni... és ami a legfontosabb: Javadra, egyúttal gyermekeid javára is.


Kedves Kérdező!


Azt írod: "...nem azért hoztam a világra, hogy dolgoztassam." - Igen... ezt értem is, de akkor, ha szabad megkérdeznem: - Pontosan MIÉRT is hoztad a világra? -

Gondolom nem pont azért, hogy segélyekért, családi pótlékért, stb. folyamodhass Állam-bácsihoz...

Gondolom azért sem, hogy etesd, ellásd, kiszolgáld életed végéig... Nyilván, hogy nem.

Ha viszont nem, akkor hogyan várod majd el tőle, hogy megtalálja az életben a saját életének az értelmét, ha egyszer minden olyan tevékenységet eltiltasz tőle, amely számodra természetes, de neki, a gyereknek meg nem kéne, hogy az legyen... no de mégis, meddig nem kéne?

A gyerek éppúgy tanulja az életet a szülő mellett (ha hagyjuk), mint minden mást, mint pl. az anyanyelvet.


Ha azt szeretnénk, hogy a gyermek, amikor nagy lesz és ki fog repülni a fészekből (mert ki fog!) életképes legyen a jelenlegi világunkban, bizony hogy MEG KELL TANÍTANI élni. És nem példabeszédekkel, farizeus hozzáállással hangzatos ódákat zengve, hanem bizony saját, szülői példamutatás és tettek által.

De nem szabad többet elvárnunk gyermekeinktől, mint amit mi magunk (szülők) képesek vagyunk megtenni.

Tehát nem ajánlatos vizet prédikálni, miközben bort iszunk... ugye.


Az NEM szeretet, ha kitöröljük gyermekünk fenekét is... mert nehogy mán szaros legyen véletlenül a pici drága ujjacskája. Jajjj... óvjuk, kíméljük már meg kicsi ártatlan gyermekünket MINDENTŐL, hisz nem is Ő akart a világra jönni!

De AZ SEM SZERETET, ha nem egyenrangú családtagként, hanem szolgaként vele végeztetünk minden munkát! Mert hogy "Nyereg alatt puhul a hús!" Ugye...


Szóval a MÉRTÉK betartása az egyetlen fontos. Mindenből, mindenkor, de mértékkel.


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Legfőképpen foglalkoznék vele:)
2019. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!