Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a nevelesi szokas, amit...

Mi az a nevelesi szokas, amit a szuleitek alkalmaztak (vagy pont hogy nem), es ti mashogy csinalnatok?

Figyelt kérdés

En peldaul sokkal kevesebbet fogok elvarni a gyerekemtol hazimunka teren. Szerintem ha egy felnott ember ugy dont hogy gyereket szeretne, elvallalja a felelosseget, akkor azt ne is akarja kesobb atpakolni a gyerekre. Nem fogom kerni a gyerekemtol hogy felporszivozzon, felmosson, mosogasson es tarsai, mert nem azert hoztam a vilagra hogy dolgoztassam. Szerintem ha egy szulo elvallal egy gyereket, akkor tartsa is el, ne a gyereknek kelljen mindent megcsinalni maganak. Tudom hogy ez eleg ritka velemeny, mert a legtobben amellett allnak hogy a gyerek vegye ki a sajat reszet a hazimunkabol, de szerintem ez szimpla bunkosag. A gyerek nem tehet arrol hogy megszuletett, de a szulo a legtobb esetben tehet arrol hogy akarta a gyereket, hat gondoskodjon rola. Nem mondom hogy legyen terdig ero kosz a szobajaban es sose csinaljon semmit, de nem fogom tole elvarni hogy letorolgesse a konyhapult minden egyes negyzetcentijet vagy felporszivozzon 3 emeletet. Illetve sosem fogok beleszolni az oltozesi szokasaiba. Ha XL-es ruhakat akar hordani akkor hordjon azokat (mar csak azert is, mert engem a szuleim folyton cseszegettek hogy ne 5 merettel nagyobb ruhakba jarjak mar, meg hogy tok szep alakom van es elrejtem es tarsai, keptelenek voltak felfogni hogy nekem ez tetszik es ebben erzem magabiztosnak magam). Sosem fogok semmit eroltetni, ha nem akar eljonni egy barmilyen programra akkor nem fog, legyen az valaki eskuvoje vagy egy szimpla mozizas.

Na mindegy, nem csak ezekrol a temakrol kernek velemenyt hanem barmi masrol. Kinek mi nem volt megengedve amit a gyerekenek meg fog vagy forditva, mit eroltettek ra amit a gyerekere biztos nem fog, barmit.



#nevelés #nevelesi szokasok
2019. márc. 18. 17:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
62%

Van egy mondás: stabil gyereknevelési elvei azoknak vannak, akiknek nincsenek gyerekei.

Nekem is voltak... Aztán lettek gyerekeim. :D

Úgy vettem észre, a gyerkőcök azt a munkát tisztelik igazán, amiről tudják, tapasztalják, mennyi energiába kerül.

Saját példa: a nagylányom imád csinos lenni, és emiatt gyakran szétdöntötte a ruhásszekrényét. Megtanítottam neki a hajtogatást, megkapta feladatként. Párszor felborította, akkor újrarakattam vele, azóta nincs gond, nincsenek összegyűrt ruhák.

Ugyanez volt a söprés-felmosás-porszívózás. Mióta tudja, mennyi meló, nem jár be sáros cipővel. (Mielőtt letrompfoltok, havi egyszer kérek tőle ilyesmit, általában a havi nagytaki keretében)

2019. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom mennyire illik ide, de azért leírom.

Anyukám sosem tartotta tiszteletben a privát szferamat, sokszor àtkutatta a táskámat, szekrenyemet illetve a naplomba is bele olvasott.

Na én ezt nem szeretném, úgy gondolom, hogyha jó a kapcsolat, akkor felesleges nyomozgatni, elmondja ami rám tartozik majd.

A másik a lelki terror, érzelmi zsarolás, amit nem szeretnék soha alkalmazni.


A te kérdésedre visszatérve, azzal én is egyet értek, hogy sok szülő nagyon túlzásba tud esni a házimunkával. Gimiben egyik osztálytàrsam nevelte a 2 fiatalabb tesójat+a házi munka jó részét is ő vitte. Rengeteget voltam náluk, tényleg így volt. A szülők élték világukat, amíg a gimis lányuk érte ment a suliba a kisebb tesòiért, beszélgetett velük, tanult velük, főzött rájuk stb. Nagyon anyàskodva kellett viselkednie, mert a szülők semmivel nem foglalkoztak.

Szerintem ez is nagyon kerülendő viselkedés. A takarítás meg a házimunka néha ok, de túlzásba és biztos nem fogom vinni. Maga után tanuljon meg elpakolni, a többi dolgot csinálom én.

2019. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
30%

Hát először is normális neveket adok nekik. Egy fiút szeretnék és két lányt: Lil Tomika, Kendell és Kájli. Nem ilyen hülye magyar neveket kapnak, mint pl. az enyém is. -.-

És igen, nagyon igaz tőled, egy gyerek ne takarítson, ha már megszülték pedig nem is ő akarta, akkor igenis kapjon meg mindent és nehogymár dolgoznia kelljen cserébe. Szegény mit tehet arról, hogy megszületett? Lehet hogy nem is akarna igazából élni. Tök szemétség.

Szóval én előbb meg fogom kérdezni a gyerekemet, hogy biztos megszüljem e, és csak utána tolom ki, nem fogok helyette dönteni.

És soha nem kell majd iskolába járnia mert az a bénáknak való, magántanuló lesz itthon, mi foglyuk tanítani a párommal. Igen jól olvastátok, párom és nem férjem, a házasság is hülyeség, nem kényszeríthetjük rá a gyerekre hogy házasok legyenek a szülei.

Szoval soha nem kell majd se takarítania se semmi, mi fogjuk 0-24-ben teljesen kiszolgálni, hiszen nekünk épp elég lesz az cserébe, hogy hajlandó velünk élni.

Meg fogja kapni mindig a legújabb telefont, tabletet, konzolt és tv-t, lesz saját házrésze fürdőszobával, ami csak az övé.

Természetesen dolgoznia sem kell majd, ha betölti a 18-at, mi az apukájával elvonulunk egy idősekotthonába és rá hagyjuk az egész házat, hogy boldog lehessen, hiszen megérdemli.

Addig is nagyon sok pénzt fogunk neki adni, egészen óvodás korától kezdve heti 50.000 ft zsebpénzt tartok reálisnak, szerintem ennyi a mai világban a minimum, amit egy gyerek elvárhat a szüleitől.

Természetesen soha nem kell velünk jönnie sehova, egy gyereket ne kényszerítsünk már rá, hogy időt töltsön a saját szüleivel, tök gáz.

A barátnőivel meg a haverjaival persze elmehet akármikor akármeddig, és fiúja is lehet bármilyen korán, mi tényleg mindent meg fogunk neki engedni, mert sztem ilyen egy normális szülő.

2019. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
47%

Azert a hazimunkaba valo besegites nem rabszolgamunka...


Szerintem teljesen elvarhato, hogy a gyerek besegit a hazimunkaba, akar kotelezo jelleggel, persze ha mar eleg nagy hozza. Az, hogy valaki gyereket vallal, es segitseget var a hazimunkaban, azzal nem pakolja at ra a felelosseget, es attol, hogy megkeri normalisan, hogy mosogasson mar el nehanapjan, attol meg ugyanugy eltartja.. Ha hetvegente egy oracskat besegit, vagy leviszi a szemetet, abbol senkinek nem szarmazik semmi baja. Teljesen termeszetes, hogy meg kell tanulnia, hogy az eletteret tartsa rendben, es ez nem azt jelenti, hogy egyedul kell kitakaritania az egesz lakast/hazat. Szokassa kell valjanak ezek a dolgok. Nem egy helyrol hallottam mar, hogy X-nek soha semmit nem kellett otthon csinalnia, es ezt annyira megszokta es termeszetesnek vette, hogy a kisujjat sem kell megmozditania megis rend van, kaja van, minden van, hogy amikor Y-nal osszekoltozott is ugyanez volt a forgatokonyv, ami a kapcsolat veget jelentette. Szerintem az a legrosszabb, ha a gyerek mindent magatol ertetodonek vesz (hiaba is az), mert ez a kesobbiekben is igy lesz es egy szalmaszalat nem fog keresztbe tenni. Nem kis kiralylanyt meg kis kiralyfit kell nevelni beloluk, hanem onallo felnottet.

2019. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Igen #12, ezek olyan dolgok amikre en is mindenkepp figyelni fogok, bar nekem sosem volt belemaszva a szemelyes dolgaimba. Szerintem is nagyon fontos hogy egy embernek meg legyen a maga kis tere, plane egy kamasznak. A tortenet siralmas, sajnalom szegeny lanyt es elkepzelni nem tudom hogy a szulok hogy voltak kepesek igy elhanyagolni a gyerekeiket.
2019. márc. 18. 19:13
 16/37 A kérdező kommentje:
Gratulalok #13, sikerult megfogni a kerdes lenyeget. :)
2019. márc. 18. 19:15
 17/37 anonim ***** válasza:
16%

Persze jó az gy.Hagyjál is rá mindent, minek szegény gyereket nevelni?

Nem baj, ha majd felnő, elköltözik és egy villanykörtét nem tud majd kicserélni, meg egy zacskós levest sem megfőzni magának.Mosogatni, takarítani meg majd a macska fog.

az öltözködésébe se szólj bele, nehogy tanácsot adj neki, még a végén kialakulna benne némi jó ízlés, az meg szintén minek?


Nem jó, ha egy gyerekre sok mindent ráhagynak, hagyják elkényelmesedni.Ha majd felnő és egyedül fog élni, borzasztó nehéz lesz egy ilyen gyereknek feltalálnia magát és hirtelen, felnőtt fejjel alkalmazkodi nehézségekhez.

2019. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Nem ertem a sok negativ valaszt. A velemenyeket koszonom, de nehany valasz kicsit tul kritikus. Nem azt mondtam hogy soha egy ujjat meg se mozditsa a gyerek es mindent ala fogok pakolni, nem fogom tizeneves koraban is mosni a fogat meg torokni a feneket, de nem fogok uvoltozni vele mert nem hajtja ossze a ruhait. Szepen megmutatom neki hogy hogy kell, aztan megkerem hogy csinalja meg, de megoldando feladatkent adom fel, nem rabszolgamunkanak, ami hogyha nem kerul megcsinalasra akkor uvoltozni kezdek vele hogy milyen lusta. (Ez csak egy pelda volt, ugyanez vonatkozik barmi masra.)

Iskolaba pedig koszoni szepen, fog jarni, es az oltozkodesebe addig nem fogok beleszolni amig nincs kint belole valami olyan testresze (amu remelhetoleg nem fog elofordulni). Nekem nem az a fontos, hogy divatos legyen, hanem az, hogy jol erezze magat. A szulos idotoltos “gaz” dolog pedig nonszensz, meg igy is hogy szarkazmus. Ha nincs kedve jonni vagy rossz a kozerzete, akkor igenis nyugodtan maradjon otthon, nem kell vegigszenvednie egy fel napot mert nekem olyan kedvem van.

2019. márc. 18. 19:24
 19/37 A kérdező kommentje:
*torolni
2019. márc. 18. 19:25
 20/37 A kérdező kommentje:

*ami

Bocsanat, sokat nyomok felre :D

2019. márc. 18. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!