Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a párom 5 éves...

Mit tegyek, ha a párom 5 éves lánya képtelen elfogadni engem?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt az apukájával. 2 hónapja vagyunk hivatalosan is együtt, mióta szakított az élettársával. Már a szakításuk előtt is viszonyt folytattam vele, de a kapcsolatuk elromlásának nem én vagyok az oka, mert a lány anyja valóban nehéz természetű és munkamániás személy, azt is csodálom, hogy a párom 5 évig kibírta mellette. Azért kezdte el megcsalni őt a párom, hogy legyen végre egy menedék is számára, szüksége volt egy olyan kapcsolatra, amiben valódi szerelem és szenvedély is van.

A párom végül 5 hónapnyi titkos találkozgatás után mondta el az élettársának, hogy most már nem őt szereti, és hogy ez különben sem működött köztük jól soha. Erre a lány anyja összepakolt és egy szó nélkül elment, az apára hagyva a gyereket, hogy "nevelje csak ő fel az új kis nőjécskével, biztos szép kis család lesznek". Azóta semmilyen életjelet nem adott magáról.


Én megértem, hogy a gyereket nyilván eléggé megviselte, hogy szétmentek a szülei, hogy elhagyta őt az anyja és a "régi" anyukája "le lett cserélve" egy "újra". Nagyon sajnáltam a kislányt, amiért ilyen helyzetbe került. Megpróbáltam átvenni az anyja helyét, hiszen technikailag most már az is vagyok. Megpróbáltam kedves lenni hozzá, de olyan utálattal néz rám, hogy a hátamon feláll tőle a szőr, és hiába teszek bármit is, teljesen elzárkózik előlem. Próbáltam belejönni a jófej szülő szerepébe, játszani vele stb. De nem, ő élből elutasít.

Tegnap például vettem neki egy játékbabát, amiről tudtam, hogy valószínűleg örülne neki, mert néhány napja rábökött a kirakatban. Délután kapta meg az ajándékot, estére már a baba feje és végtagjai a testétől elválasztva hevertek a szobája közepén, a ruhái letépve, a szemei benyomva. Sokkolt a látvány, mert tudom, hogy ez a cselekedete is a maximális elutasításomat szimbolizálja.

Ráadásul ezelőtt körülbelül 2 héttel tett egy olyan megjegyzést, ami alapján szinte biztos, hogy valahogy már jóval azelőtt tudott a viszonyunkról, hogy az apja bejelentette ezt az anyának.

Én egyre feszültebb leszek leszek ettől az egésztől.


A kislány nagyon furcsán viselkedik, de nem csak velem, hanem az apjával és a többi emberrel is. Nem olyan, mint amilyennek egy normális gyereknek lennie kéne. Zárkózott, komoly, rideg, a tekintetében egy cseppnyi gyermeki vidámság sincs. Bizonyos tekintetben olyan, mint egy mini-felnőtt. És nem is tudom, van benne valami... erőszakos. Mintha legszívesebben rátámadna valakire, de valamiért mégsem teszi meg. Lefogadom, hogy a tegnap kapott játékbabát is dühöngve és élvezettel cincálta szét.


Mit kéne tennem? Én tényleg megpróbáltam jól bánni és jó kapcsolatot kialakítani vele, de egyszerűen nem megy. Annyira hátborzongató az egész megjelenése, feszélyez a jelenléte, ami miatt képtelen vagyok megkedvelni őt.


2019. márc. 19. 19:00
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
45%
Már ne haragudj,de ha viszonyod volt a férjével,a kapcsolatuk alatt,akkor te turtad ki az anyukáját a saját családjából.
2019. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
58%

49, te a kérdező vagy csak másik nicken?

A legtöbb szerető tényleg arra számít, hogy a feleség gyerekkel együtt tűnik el a lakásból, és pont nem érdekli, hova mennek.

De ne kelljen már megsajnálni, hogy nem jött be a terve! A férfi lánya marad, ha neki nem tetszik ez a felállás, el lehet ballagni. Szerinted miért csinálta ezt az anya? Tudta ő is, hogy az új csajszinak a jó kellett volna, a többi (a gondok a gyerekkel) már nem. Ő tudta azt is, hogy a férj tojik mindenre. Pár hónap, és ebből szakítás lesz.


Arra pedig mindig számítani kell, hogy az apához kerül a gyerek. Ismerek olyat, ahol az anya balesetben elhunyt. Máshol meg a gyerek cuccolt át 14 évesen, mert közelebb a gimi.

2019. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
49%
Nem az vagyok. Énis elítélem azt aki "szétszed" egy családot. De abban is biztos vagyok hogy ha erős a kapcsolat az nem inog meg egy nő miatt. Meg azt is tudom, hogy egy gyerek milyen nehéz eset tud lenni. Édesanyám nevelőszülő, hidd el láttam már mindent. Volt egy olyan lány (7 éves!!!) aki azt hazudta, hogy a nevelőapja megerőszakolta (mint a vizsgálaton kiderült semmi ilyen nem volt), csak azért mert nem vett meg neki egy játékot. Tehát ezért írtam, hogy a gyerekek is azért sok mindenre képesek ha valami nem tetszik. Persze azt is tudom hogy egy gyereknek mekkora trauma ha szétmennek a szülei, engem is elhagyott "apám". Nem mindegy kinek a szemszögéből nézed a dolgokat.
2019. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
81%

Mi történt azóta?


OFF: Amúgy respect a nőnek, baromi okos lehet és ezt minden irónia nélkül mondom. Így kell ezt. Sokan szeretnek beleülni a jóba, de a felelősség már nem kell mellé. Én is ezt tenném bármely más szituációban is.

Kell a munkám? Vigyed. De ne csak a fizut, hanem akkor már az ezzel járó feladatokat is vállald.

Kell a pasim? Nesze, vigyed! :D De akkor már megkapod a családot is mellé annak minden nyűgjével együtt. Nehogy már azt hidd, hogy a jót magadhoz veheted, a kicseszett fél pedig egyedül marad a gondjaival.


Imádom azt a nőt! :D Végre nem egy elnyomható, gyenge nőalak van a történetben, akivel mindent meg lehet csinálni. Példakép. Én is szarban hagynám a pasimat, ha kicseszne velem. :D Nem, majd én szenvedjek a másik butasága miatt. Álom lenne a magadfajtának.


ON: Remélem azért sikerül megtalálni a helyed a családban és sikerül betölteni az anya pozícióját. Ha már ennyire ezt akartad, tessék, élvezd. :D

2019. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Elég problematikus, hogy a nő saját gyerekéről lemondva csak úgy otthagyta a gyereket, azzal sem törődve, hogy ez mit okoz kis lelkében... Anya elhagyta, jött egy másik idegen, aki "megpróbálja ő szerepét átvenni"...
2019. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!