Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elküldenétek anyukátokat a...

Ti elküldenétek anyukátokat a nőgyógyászhoz a ti leletetekért?

Figyelt kérdés

Nem tudok menni az adott időpontban a nőgyógyászhoz az eredményért, új időpontot csak sokkal későbbre tudnak adni, de meghatalmazással átveheti anyukám is a leletet. Az a baj, hogy valószínűleg van valami bajom, talán hüvelygomba, és arra is rá kéne kérdezni, hogy a páromat, hogy kell kezelni, mert magától nem mondja az orvos.

Nem túl kínos ez szerintetek? Oké, én tudom, milyen közeli anyukámmal a viszonyom, de ti nálatok belefér ez?

22/L


2019. márc. 20. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nagyon közeli a viszonyom anyukámmal, amikor felmerült, nekem van valami hasonló problémám (pedig már nem élek otthon), elmondtam neki, adott tanácsot, így nyilván elhozná, ha megkérném, egyikünknek sem okozna problémát.
2019. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Anyukám klinikán dolgozik. A rendszerben a másik klinika leleteit is látja. Ilyen esetben mindig megnézi az eredményeimet, hogy ne kelljen még fél napot rászánnom. Szerintem nincs ebben semmi gáz. Mondjuk köztünk jó kapcsolat van. Amikor először gombás fertőzésem volt (uszodai program...), akkor is neki szóltam, hogy valami nem oké. Szóval nálunk ez abszolút nem tabu. Egyébként ha gombás fertőzésed van, a párodnak Canestennel érdemes kenegetnie a péniszét.
2019. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha jó a kapcsolat, akkor egyáltalán nem gáz. Nyilván felnőtt vagy, éltek nemi életet, nem fog a szívéhez kapni a felismeréstől.

De amúgy a kérdést utólag, telefonon is felteheted. Nálunk a lelet kiadáskor csak az asszisztens van ott, orvos nincs

2019. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg kérdezz rá, hogy e-mail-ben is kiadják-e. (Igazából meglepődtem, hogy be kell menned személyesen egy eredményért, azt hittem, hogy ma már alap, hogy e-mailben kiküldik.)

Nálam egyébként beleférne, mert akárhogy is, az egészséged áll a középpontban, akármilyen fertőzésetek van, a legfontosabb, hogy mielőbb meggyógyuljatok a pároddal együtt. A nemi fertőzések nagyon gyakoriak, egy hüvelygomba, vagy egy bakteriális fertőzés is bármikor utolérheti az embert ugyanúgy, mint egy nátha, nincs ebben semmi extra. :)

2019. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán, gondolkodás nélkül elküldeném.
2019. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Megkérdezhetem, melyik város ez? Tudod, miért kérdezem? Mert eredményért nem kell új időpont, csak be kell szólni, hogy leletért jöttél, amikor kijön az asszisztens összeszedni a beutalókat, akik vizsgálatra várnak. Simán kiadja. Egyszer nagynénémet kértem meg, anyu húgát, mert épp oda ment ahol az én leletem már elkészült. Vitte a tajkártyámat és egyéb adataimat. Megkapta. Semmilyen meghatalmazás nem kellett hozzá.

Mivel kérdeztem, én is leírom, hogy nem kitaláció: Győr. Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Szent Imre úti rendelője.

2019. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Ja és igen, ez egy-két évvel ezelőtt történt, de manapság a magánorvosok e-mailben küldik el az eredményt. Nem kell érte külön bemenni. Ezért írtam, ha tb-s intézményben voltál, az eredményt akkor is megkapod, nem kell ehhez új időpont.

(Előző voltam, csak lemaradt.)

2019. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem küldeném el, de megkérném, hogy hozza el, ha ráér. A gyerekemet is megkérem, nem utasítom.


A lényegi részhez: szerintem sincs benne semmi extra, felnőtt nő vagy, miért ne hozhatná el anyukád a nőgyógyászati leletet?

2019. márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A városunkban csak egy kórház van, ahol minden vizsgálatot lehet elintézni. Anyósom ott dolgozik. Mivel mi a város teljesen másik végén lakunk, soha egy leletért nem mentem be. Kinyomtatta és mikor jött elhozta. Volt hüvelygombám, cisztám, terhességem, sőt a fogamzásgátló receptért is őt küldtem el, mert neki csak át kellett mennie másik épületbe érte.


Soha nem problémáztunk ezen, hogy gáz lenne. Ha apósom lett volna akkor igen, de anyósom is nő, ő is átesett már ezeken a dolgokon, szerintem semmi gáz nincs benne.


Anyámmal végképp nem problémáznék rajta. Tisztában van vele, hogy felnőttem, élek nemi életet, valahogy az unokájának is meg kellett fogannia.

2019. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Én valahogy ilyen zárkózott ember vagyok, de nem az zavar, hogy anyukám megtudja, hogy nőgyógyásznál voltam, azt most is tudja. A hüvelygombát (ha tényleg az van) szégyenlem, pedig tudom, hogy nem kell hozzá igénytelenség, mert nagyon könnyen össze lehet szedni. Na meg azt is, hogy majd neki mondja az orvos, hogy milyen hüvelykúpot, hogyan kell felhelyezni, meg a párom péniszét, mivel kell kenni...

De mindegy, ez van.

Amúgy tb alapú kórház, Szombathelyen a Máv kórház. Nem küldik ki e-mailen a leletet (nem értem miért), és az orvos szokta mondani vizsgálat után, hogy kérjek új időpontot 3 vagy 4 hét múlvára az eredményért. Az meg a rendelő ajtajára van kiírva, hogy meghatalmazással más is átveheti.

2019. márc. 20. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!