Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éves gyereket elküldenétek...

11 éves gyereket elküldenétek a boltba, ami 250 méterre van?

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elég nagy már ahhoz. Sőt már el kellett volna hamarabb is küldeni. Hadd tanuljon önállóságot.
2016. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne. Zárt pénztárca, lista és mehet.
2016. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

6-7 éves lehettem, amikor először egyedül boltba mentem. Pontosan kiszámolt pénz, lista, és rettentő büszke voltam rá, hogy én egyedül vásárolok.

Nyugodtan elengedheted.

2016. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ennyi idősen ez még kérdés? Iskolába mivel jár?
2016. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

El bizony! Még messzebbre is.

Elég baj, hogyha neked ez nem természetes.


11 évesen az ötödik osztályt fejeztem be. Akkor már évek óta teljesen egyedül jártam iskolába (kb. 1-1,5 km-re, forgalmas úton átmenve), egyedül mentem a belvárosba különórákra, este (még télen, sötétben is!) egyedül haza. Ha kellett buszoztam, ha kellett gyalogoltam.

És akkor mobiltelefon sem volt, hogyha kések, akkor rámcsörögnek az ősök, hogy nincs-e bajom.

2016. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 6-7 éves voltam amikor elmehettem a mellettünk levő kis boltban, később egyedül szupermárketbe is mehettem.A húgom most 11 éves és ő is 8 évesen már boltba járt, anyának nagyon sokat segít hogy ő jár a legtöbbet boltba (húgom ) és így közben anya több mindent éltük végezni.Nyilván nem küldi el nagy bevásárlás rá mert anya szokta azt végezni, de ha anya elfelejtett valamit vagy valamire szükség lenne akkor a húgom vagy én megyünk. Anyának mi vagyunk a jobb keze!
2016. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem emlékszem már, mikor mentem egyedül iskolába (ami a jobbik iskola volt, nem a közelebbi, mindez egy viszonylag forgalmas városkában), de 11 évesen már tuti régesrég. 13 éves koromtól pedig a közeli megyeszékhelyre jártam be s akkor már meg tudtam főzni egy ebédet. 11 évesen sem voltam elveszett kisgyermek.


Egyes helyeken (vagy Európában is, csak régebben) ekkora gyerekek már rég dolgoznak és esetleg még háztartást is vezetnek, ami persze nem jó, de talán rámutat arra, hogy egy 11 éves már nem csecsemő.

2016. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%
250 méterre? Hacsak nem egy országos főút van közte, akár 7-8 évesen is...
2016. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

A 12-13 éves fiúk/lányok itt olyasmiket kérdeznek, hogy miért nem engedik a szülők, hogy a barátjukkal/barátnőjükkel együtt aludjanak???


És te a 11-évesedet 250 méterre a boltba félsz elengedni?


Nem félteni kell, és ezért nem engedni sehova, hanem megtanítani arra, hogyan, mikor és mit tegyen, és utána már minden oké!!!

2016. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!