Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mióta megszületett a kistesóm,...

Mióta megszületett a kistesóm, a szüleim teljesen mások velem, miért?

Figyelt kérdés

Igazából nem könnyű egy napom, reggel 5.50-kor indulok iskolába és csak 18.00-kor érek haza. Amint hazaérek, azt kell hallgatnom tőlük hogy én ezt meg azt elfelejtettem megcsinálni, de a 13 éves tesómtól, aki már 1 órakor itthon van semmit sem várnak el. Meg se kérdezik milyen volt egy napom, és az nem érdekli őket mit csinálok meg, az érdekli őket, hogy mit nem. Egyedül érzem magam, mert még a testvérem (13 eves) sincs mellettem, ő is ellenem van. Az sem érdekli őket, hogy a kistesómmal sokszor én foglalkozom (pelenkázom, átöltöztetem..stb).

17/l


2019. márc. 21. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
13 éves tesód fiú, ugye?
2019. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem szülőknek valók.
2019. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj meg koleszba kerülni.
2019. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert ők maguk sem gondolták, hogy a most született gyerek annyi idejüket veszi el, hogy nem tudnak a korábban seperc alatt elvégzett feladatokra koncentrálni, így a feszültségeket a nagyobbacska lánygyereken vezetik le.
2019. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Alapértelmezésnek tekintik, hogy a lányok szeretnek a kisgyerekekkel foglalkozni, az nem munka. A kisgyerek miatt a háztartás egy részét lepasszolják rád. A 13 éves tesódat azért nem vonják be, mert kicsi. (Nem az.) Ő tán a várt fiú, te meg csak lány. Ez nem fair dolog a szüleidtől.

Sajnos itt konfliktust kell vállalni velük, és udvariasan, de határozottan elmagyarázni nekik, hogy miért nem sikerült ezt-azt elintézni, és ennek számonkérése fáj neked, és hogy a mznka egy része a középső testvéredet illeti.

Ha ez nem oldódik meg:

1. Rossz lesz a vuszonyotok felnőttkorvan.

2. Menj koliba mist vagy egyetemen. Babáttanak a szüleid. Nekik kelkett a gyerek.

2019. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért ilyenek?

Mert lusták, mint az anyasertés!

Bele se gondolnak, hogy a babát ellátni az ő kötelességük lenne! Lepasszolják rád, aztán még cseszegetnek, hogy mit felejtettél el megcsinálni.

Még jó, ha valamit tanulni is van időd!

Nem szeretek ilyet mondani, de az a harmadik gyerek nem szeretetből született, hanem hogy a CSOK-ot maximálisan ki lehessen használni.

2019. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Mond meg nekik, hogy a babát nem neked, hanem maguknak vállalták. Gondolom megszokták már, hogy te és tesód mellett már kicsit szabaddan élhetnek, titeket nem kell etetni és hasonlók...

Most meg nem csinálhatják azt, amit akarnak....

Neked nem dolgod szüleid otthoni munkáját megcsinálni. Persze segíteni kell, úgy, mintha nem lenne kistesó. De mindig nem várhatják el, higy anyád helyett te csináld mindig a dolgokat otthon. Azért mert 17 éves vagy nem kell bejárónőnek és bébiszitternek lenned minden nap. Neked is van életed. Ha első gyerekük lenne a most született baba, akkor higy oldanák meg a dolgokat?

2019. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

"Ha gyereket szerettem volna gondozni, nevelni, szülök magamnak"


Ésszerű, hogy ezt azt segítesz, de ez már sok. Lassan érettségi, arra kell koncentrálni, nem arra, hogy mindent rádhárítanak.

2019. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Mer aztán teljesen biztosan úgy van, ahogy egy kamasz állítja, mi?
2019. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

"Mer aztán teljesen biztosan úgy van, ahogy egy kamasz állítja, mi?"


A válaszolók nyilván erre hagyatkoznak, mert ez egy fórum, és a kérdező ezt írta.

2019. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!