Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban ennyire rossz ötlet...

Valóban ennyire rossz ötlet lenne? Esküvőt szervezünk, nem akarunk nagy felhajtást, de sajnos a szülők nem értik meg! Illene benyelni, csak hogy ne legyen sértődés vagy nyugodt szivvel megcsinálhatjuk?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok, épitkezünk, szorit az idő, se kedvünk,se energiánk de még igényünk sincs rá, hogy polgári esküvőn minden családtag meg barát ott legyen! 2 tanúval+a szülőkkel és kész, semmi giccs nem kell habos ruha,még normális gyűrűnk se lesz,csak vmi nemesacél...szüleim sajnos nem értik meg,hogy mi most semmi mást nem akarunk csak aláirni a papirt aztán menni tovább!Annyi intézni való van még mielőtt jön a baba,ház is teljesen lesziv minket idegileg-testileg-anyagilag mindenhogy! Majd lesz szép lakodalmas esküvőnk,hisz mind a ketten vágyunk rá,de nem most! Anyukám mindenbe beleköt, miért pont ott kell tartani-hiába mondtam,mert ismerjük és segitett előbbre hozni az időpontot,nem kell húsvét utánig várni, miért a párom testvére lesz a tanú-szintén hiába mondtam,mert helybeli volt és egyszerre tudta vinni az adataikat,mellesleg sokat köszönhetünk nekik az épitkezés miatt, és különben is miért a fiatalabb testvérem lesz a baba keresztszülője majd,miért nem a másik tesóm-akivel nem is vagyunk vmi jóba!És milyen esküvő hogy még egy vacsora se lesz utána...mert bezzeg a nagyobb tesóm is terhes volt mégis kibirta. Már nem tudom hogy elmagyarázni anyukámnak,mérgembe azt is mondtam csak akkor látom ott szivesen, ha kezdésre odaérnek,csendben nyugodtan végigülik azt a fél órát utána meg mindenki megy a dolgára! Persze most én vagyok a világ szemete,meg mindenkit megbántok! Nem szoros a családi kapcsolat senkivel amúgy szüleimmel is csak a legszükségesebbeket beszéljük meg! Hiába mondtam neki, igy is kivan akadva közben az ember van elég baja ez nélkül is,legalább ennyiben segithetne,hogy ránk hagyja a saját döntéseinket! Most nem is áll szóba velem...Mit tennétek a helyemben?
2019. márc. 24. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Tisztan erthetoen leulsz veluk es elmondod hogy most sok a dolog haz baba stb most csak egy kis eskuvo lesz ez es ez miatt viszont kesobb szeretnenk rendes nagy eskuvot de ez most nem aktualis. Szerintem ha igy normalisan el van mondva megertik. Nyilvan nem tudnak semmit es ezert hepciaskodnak. Szand ra az idot hogy elmond nekik
2019. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az esküvő a ti napotok, akkor is, ha világra szóló, több milliós lakodalmat szerveztek, és akkor is, ha két tanús polgármesteri hivatallal lenyomjátok. Senkinek, nem, még anyukádnak sincs köze hozzá. Mi azt beszéltük, hogy a harmadik belekötésnél visszaszólunk, először annyit, hogy ez a mi napunk, olyan lesz, amilyet mi szeretnénk, nem olyan, amilyet te szeretnél. Másodszor megkérdezzük, hogy ha ennyire nem tetszik, ne is számítsunk-e rád és harmadjára kerek perec közöljük, hogy még egy beszólás, és nem vagy meghívva, nem fogod tönkre vágni az eseményünket. Az első szintre két esetben volt szükség, mindkét rokon vette az adást. Ha meg nem is szoros a viszony, nem értem, miért zavar ennyire, hogy mit gondol. Tojni rá, foglalkozz inkább a babával :)
2019. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#1: +1.

Kiegészítés: Annyit még hozzátenni, hogy ha nem sikerül a meggyőzés, akkor elmondani nekik "Apu, Anyu! Mi leszünk ott, 2 tanú és a 4 szülő. Ez az esküvő papírozásra kell, nem a mi, főleg mások örömére. Téma lezárva."

2019. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki, hogy egy esküvő jó esetben egyszer fordul elő az ember életében, és nem az teszi tönkre, ha nincs nagy felhajtás meg buli, hanem az, ha valaki folyton beleköt mindenbe és elcseszi az egésznek a hangulatát.
2019. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
76%
8. hónapban,építkezés mellett minek az esküvő?
2019. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Hat en fognam magam es 2 tanuval szülő nelkul megcsinalnam :D
2019. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha még egy kicsit idegelnek, én a helyedben, a szülőket sem hívnám. Nincs rá garancia, hogy a szertartás alatt is nem fognak képeket vágni / fanyalogni
2019. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha később lagzizni is akartok én nem most tartanék esküvőt, hanem egyszerre mindent. Nekem nagyon nem jön be az az ötlet, hogy x hónapja/éve házasok vagyunk de csináljunk egy kamubulit.
2019. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hiába mondtam anyukámnak,hogy ez most nem arról szól,csak legyen aláirva a papir és kész! Nyilván előbb kellett volna megtartani, hisz 2éve menyasszony vagyok már, de most olyan gyorsan pörögnek a hetek,hogy nem győzzük kapkodni a fejünket!Mindenképp akartunk egy ilyen esküvőt, papirok miatt, gyereknek is rendbe legyen új házba költözünk,ha már bejelentkezünk oda akkor a lekcimkártyán már a férjes nevem legyen,+lejárnak az okmányaim hónapokon belül(jogsi-személyi) azokat mindenképp csináltatnom kellene úgyis! Csak rendesen kifutottunk az időből, el*sesztük! Talán 3hét alatt megbékélnek, de most még nem úgy néz ki...mindig elmondja anyukám,hogy megbántok mindenkit,meg bezzeg testvéremék is kibirták szintén terhesen...
2019. márc. 25. 08:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a gondolkodásmódot. Miért bántanál meg azzal másokat, hogy te a te saját esküvődet úgy tartod meg, ahogyan te szeretnéd? Anyukádnak komoly bajok vannak a fejében.
2019. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!