Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám azt mondta, megbánta,...

Anyám azt mondta, megbánta, hogy megszült. Hogyan tovább? 25/L

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, november óta nem lakom otthon. Anyukámmal már évek óta rossz a kapcsolatunk, mivel ő a zsarnokoskodó mamám szolgája, minden idejét rá fordítja, engem, a 21 éves öcsémet és az éjjel-nappal dolgozó apukámat teljesen elhanyagolta. Novemberben elköltöztem albérletbe a párommal, azóta nemhogy javult volna a viszonyunk, a kevés találkozás alkalmával is szörnyűségeket mond, kifiguráz, kínoz és csak mamámmal foglalkozik. Kb egy hónapja lett egy kutyusom, hosszú évek után, mivel az első kutyám elvesztését sokáig nem tudtam feldolgozni. A mai napon áthoztam hozzánk, kertes házba, hadd szaladgáljon, játsszon kedvére. Jól nevelt kutyus, napirendje van, nagyon sokat foglalkozom vele és nagyon szeretem. Külön megkértem a szüleimet, hogy ne etessék össze-vissza a kutyát, mert hasmenése lesz és az a lakásban nem túl kellemes. Amikor bementem a házba, látom, hogy anyukám behívta a kutyát és zsíros sült hússal eteti. Ez után megkértem, hogy legyen szíves, hallgatni rám és ne etesse a kutyát ilyenekkel, mert hasmenése lesz és nem jó takarítani. Erre kikelt magából, a fejemhez vágta, hogy megbánta, hogy megszült. Ezek után mi legyen? Hányingerem van, hazamegyek, de nem tudom, mi legyen a kapcsolatunkkal. Szívem szerint soha nem jönnék ide többet, nem akarok vele soha beszélni mert ilyet egy anya az én szememben egyszerűen nem tehet. Kiskoromban is sokat bántott szavakkal, sok mentális problémám is van ennek köszönhetően, amit kezelni kell és ezeket sem ismeri el. Mit tegyek? Az apukámat és az öcsémet nagyon szeretem, őket semmiképp nem szeretném elveszíteni. Ti mit csinálnátok a helyemben? 25/L
2019. márc. 24. 14:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, hisz egyik elvált se képes etetni a gyerekét...
2019. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom, a nagyi nem 20 éves. Éppen ideje, hogy apád meg ti életképtelen kölykök gondoskodjatok magatokról, anyád nem a cslédetek.
2019. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Aranyos néni. Kezit csokolom!
2019. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, már ne haragudj, de fenn írtam, hogy külön élek és nem gondoskodnia kellene anyának rólam, hanem jól esne, ha néha kapnék pár kedves szót, amit a nagymamám is megkap. Nem irigylem tőle a törődést, de sajnos annyira csak és kizárólag vele foglalkozik anyukánk, hogy ránk semmi ideje nem marad, pedig ha valami bánat vagy öröm ér, jó volna néha édesanyámmal megosztani! Ezt nem kötekedésnek szánom, csupán lehet, hogy így érthetőbbé válik a sztori, és nem az jön le, hogy nem tudok gondoskodni magamról. ( Teszem hozzá, én személy szerint akkor sem mondanék ilyet a gyermekemnek semmilyen esetben se! De lehet, hogy bennem van a hiba! )

Apukám sajnos tényleg a családfenntartó szerepét tölti be mióta az eszemet tudom, mivel anyum a saját fizetését nem adja bele a közösbe, apa pedig rengeteget dolgozik és nem nagyon szól bele a dolgokba mert hulla fáradt. Ezért őt nem okolom, mert ez az ő dolguk, ezt sajnos ők rontották el egymás között.

Aki a 2+2=4-es hozzászólást írta - neked annyit szeretnék írni, hogy nem azt várom ettől az oldaltól, hogy megoldja helyettem a problémákat, csupán jól esik kiadni magamból, ami bánt, és ha valaki esetleg a helyembe tudja képzelni magát vagy ne adj’ Isten volt ilyen helyzetben, az talán tud nekem hasznos választ írni, amivel könnyebb lehet megoldani ezt a helyzetet.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. márc. 24. 19:44
 15/19 A kérdező kommentje:
Most már utolsó előtti hozzászóló, akinek írtam!
2019. márc. 24. 19:44
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a teendő? Bocsi ha ismétlek valakit, nem olvastam el a válaszokat. Semmi teendőd nincs. Anyádnak van egy problémája amihez neked semmi közöd, még akkor sem, ha azt hiszed te vagy a főszereplő benne. 40+ évesen megbánni olyan döntéseket amik végigkísérték az egész életét? Azt jelenti nem érett meg az agya a 20 éves lányával való normális kapcsolatra jelenleg.

Annyi teendőd van, hogy nem találkozol vele, csak az apukáddal és öcséddel. Lehet kinti programokat szervezni velük vagy külön a pároddal. Tarts olyan embereket az életedben akik felemelnek és ha az anyád nem ilyen akkor igen, őt is vágd ki. Ki kell szállnod az áldozat/gyerek szerepéből, és tudom, hogy nehéz, mert ebben a szerepben éltél sokáig és reflexszerűen jön, de ha felismersz olyan mozzanatokat magadon, mint a dühös tehetetlenség, a hallgatás, megalázottság érzet akkor kapj észbe, hogy megint olyan szerepet húztál magadra ami nem te vagy.

2019. márc. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én anyám is úgy ugrál ahogy öreganyám fütyül. A kedves megjegyzések is ismerősnek... Szerencsére el által apámmal, így ha hazamentem az egyetemről, akkor nem kellett anyámmal találkoznom.
2019. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hülye autocorrect. Szóval elváltak, ezt szerettem volna írni.
2019. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Bocs hogy ilyen későn válaszolok de te már felnőtt vagy. Kezdj saját életet. Ne anyuddal foglalkozz. Ha teheted költözz külön van ha van párod vele töltsd az idődet ne anyuddal. Nem kötelező neked vele élned. A tesoddal és apuddal tarts a kapcsolatot a többivel pedig ne foglalkozz. Nyilván nem azt mondom hogy szrd le mert mégis csak az anyád. Velem is volt ilyen hogy már nem is emlékszem hogy konkrétan mit mondott de hogy minek vagyok én neki stb. (11 voltam) aztán apummal Osszevesztem és megbigasztalt és elmondta hogy nem gondolta komolyan utána pedig mikor újra Osszevesztunk én felhoztam ezt hogy azt mondta nem gondolja komolyan és annyit mondott hogy mondani bármit lehet. Ő valószínűleg már elfelejtettem de bennem mindig itt lesz
2020. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!