Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek 110 ezer alatti a...

Akinek 110 ezer alatti a fizetése, hogy tud hazaadni a szüleinek vagy elköltözni albérletbe? Megélni? Jelenleg 102 ezer forint a fizetésem de semmire nem elég.

Figyelt kérdés

A munkahelyem 55kmre van tőlem ahol a szüleimmel lakom. Vonatra buszra kell bérlet amit nem támogatnak 100%ban. Ez a fix kiadásom 25900ft havonta. Mellé 21000ft a telefonszámlám + internet. Havi 11000ft a cukorgyógyszer. Ami marad elmegy ételre meg adok haza is. Van diplomám, két nyelvvizsgám de a környéken nincs munka legjobb lehetőségem ez ahol vagyok, vagy mehetek a mercedes gyárba. De akkor ott meg végleg semmi értelme a diplomának meg annak, hogy minek tanultam ennyit. A szüleim amit tudnak támogatnak de nekik maradt a szívbeteg nagymama gondozása. Semmit sem várok el tőlük meg nem is fogadok el.

Azt érzem nincs értelme az életemnek. Heti 6 napot dolgozom 8 órában a semmiért. Váltanék ha lenne jobb munka de nincs. Ahová a szakmám jó lenne ott nincs felvétel. Mikor elkezdtem az egyetemet mindenki úgy mondta mennyi lehetőség lesz, mindenhol munkást keresnek. A gyakorlati helyemre nem vettek fel, mert nincs tapasztalatom. Önkormányzatoknál létszám stop van.

Lassan ott tartok elmegyek külföldre mosogatni vagy bármit mert azaz ismerősöm akinek nincs érettségije sem jobban él cipruson mint én.


2019. márc. 24. 22:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom az miért ilyen kevés fizetés, én nem ilyen "kaliberű" gyárban dolgozom (igaz 3 műszak, átmenetileg) 150ezer felett viszek haza, ebből adok egy 10est a szüleimnek. Adnék többet, de nem fogadják el.

De 102ezer az nagyon kevés.:(

2019. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem törvénytelen egyébként ? Én a helyedben elmennék a merci gyárba . Ennél biztos hogy többet keresnél,lehet ,hogy a dupláját is .. amint látod a diplomáddal kitörölheted . Nem sértésnek szántam ,de ne önérzeteskedj ha több pénz kell,ez sajnos nem az az ország.
2019. márc. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
65%

Inakbb menj a mercigyarba.


En kis faluban laktam es falun belul is talaltam munkat 700-800 forintos oraberrel. Utikoltsegem nem is volt.

Komuves segedmunkaskent is jobban keresnel vagy ha valamilyen szakmat kitanulnal.

Ha kis faluban laksz akkor is tuti van par vallalkozo aki atjar a kornyekbeli telepulesekre dolgozni es ugy hallottam hogy a ketkezi munkasokat nagyon keresik. Szerintem lenne olyan aki megtanit teged egy szakmara ha azt latja hogy ugyes, szorgalmas vagy.

En mar kulfoldon lakom de amikor Magyarorszagon laktam akkor meglatott valaki festo ruhaban az utcan es allast ajanlott :D Mondtam neki hogy van munkam, epp oda megyek es hamarosan koltozok kulfoldre.

Anyukam is tobbet keres nalad, 5 perc gyalog a munkahelye es annyi a dolga hogy bent ul egy kis boltban es kiszolgalja a vasarlokat. Klima/futes is van bent.

2019. márc. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%
Nàlunk a mosogatò kap nettò 180-at,heti 40 òràban,igaz ez Budapest.
2019. márc. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
56%

Fogadjunk, hogy szociális végzettséged van. :)

Én úgy tudtam elköltözni hasonló körülmények között, hogy búcsút intettem mind büszkeségnek ("minek tanultam ennyit"), mind hivatástudatnak, és munkát váltottam. Ha gyári, hát az. Bármi, ami többet fizet.


Még ha fel is vennének önkormányzathoz egyébként, a közalkalmazotti bér is vicc, 130-140 lenne pályakezdőként, amit kapsz. Hiába a diploma, a nyelvvizsga. Nem lennél sokkal beljebb.

Sajnos ez ilyen, nem véletlenül hisztikéznek folyton a dolgozók.

2019. márc. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Irány Ausztria,vagy németország.ott is többet keresnél.mint most.de ha Mercedes gyárban többet lapnál menj oda dolgozni.
2019. márc. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%

Emberek, miaz hogy 102 ezret keresni szégyen?

Ez nem a kérdező szégyene, hanem a munkáltatóé hogy ennyire értékeli hogy heti 6 napot dolgozik valaki

2019. márc. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%
A szüleid emeljék fel a popokájukat és húzzanak el dolgozni,te is keress másik helyet mert a 102.000 Ft az nagyon kevés,legyen már benned egy kis életrevalóság.
2019. márc. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Menj ki külföldre. Szánalmas, hogy ennyire nem becsülnek meg. Ennyiből nem lehet takarekoskodni, ez rabszolga bér, az alapvető megèlhetèsed sem fedezi.

Mi a szakmad? Külföldön nem tudnád használni? De egyébként ott sem muszáj mosogatni, feljebb lehet kerülni, ha beszéled a nyelvet és van hasznos szakmad.

Ne maradj itthon, nincs jovokep.. Ilyen fizu mellett 40 évesen is mama hoteles leszel

2019. márc. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
22%
Egy ismerősöm a magyar merci-gyárban kezdett, onnan ki tudott menni a német merci-gyárba, és ott már élt, mint Marci hevesen.
2019. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!