Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám állandóan számonkéri...

Édesanyám állandóan számonkéri a barátnőmet, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bocsi kicsit hosszú lesz, de csak így tudom felvázolni a szitut.


A barátnőm 5 éve él külföldön velem. Az édesanyám 10 évesen költözött ide, édesapám itt született. A barátnőm, akivel már 6 éve együtt vagyok szlovák állampolgár, mi ketten angolul beszélünk egymással, 4 éve itt él velem albérletben. Eleinte egyetemre jött ahol szintén angolul tanult, és már egy egy bő éve dolgozik egy nemzetközi cégnél ahol csak angolul beszél.


Édesanyám egy pár hónapja állandóan szekál, hogy a barátnőm nem beszéli a helyi nyelvet, csak megérti, de megszólalni nem szeret, és, hogy illene neki beszélnie, ha itt él. Nem találkoznak sokszor, de anyukám is beszél angolul és simán tudnak csevegni ha az van. Viszont, amit nem tud, és nem is akarok neki erről beszélni, hogy ő mostanában nagyon nem boldog itt, tudom jól, hogy csak miattam van itt, de ha szakítanánk minden szívfájdalom nélkül költözne vissza Szlovákiába. Nagyon hiányzik neki a családja és a barátai. Elég durva depresszióban szenved, néha az öngyilkosságot is felhozza, legalább is ezzel poénkodik, de számomra nem poén mert én nagyon szeretem őt és nem akarom elveszteni. Értem, hogy ez egy hatalmas dielmma, hogy egy jó munkát, szerelmet, és könnyű életet feladni azért mert nincsenek itt barátai és hiányzik a családja. Ezért sem értem, hogy édesanyámnak miért kell még ezért is szekálnia. Persze persze beszélhetnénk mi ketten a helyi nyelvet, de ad 1 őt abszolut nem érdekli ad 2 nagyon nem is lenne abból párbeszéd, max én mondanám a magamét. 6 év kapcsolat alatt a mi nyelvünk az angol, és ez is fog maradni.


A kérdésem az, hogy hogy tudnék édesanyámra hatni, hogy hagyja ezt a témát, mert ez sosem fog megtörténni, és csak nem kívánt feszültséget okoz?



2019. márc. 28. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát elég szomorú, ha valaki 4 év után nelbeszélő valamennyire az ország nyelvét, ahol el. Anyád nyilvánvalóan azt látja, a kislány xarik az országra, nem akar itt élni, nem érdekli semmi és azt hiszi, joggal, hogy a kapcsolatotok nem lesz hosszútávú
2019. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én vettem rá, hogy itt tanuljon, és azt kell, hogy mondjam, hogy kicsit az én hibám is, mert az én barátaimmal sosem jár össze, mind fiúk természetesen. Az ő barátai az egyetem alatt pedig mind külföldiek voltak mert egy angol szakon tanult. Nagyon nagy variáció volt, de a helyi nyelvet ők sem beszélték, a legtöbbjük a diplomaosztó után pedig lelépett külföldre/hazavagy másik városban talált munkát. Ő azonnal talált munkát, ott ahol a gyakorlatát végezte, de ott sem kell a helyi nyelvet használni (állítólag legalább is beszélni nem kell).


Nem felmenteni akarom, de engem nem zavar, hogy őt ez abszolút nem érdekli, engem ami zavar, hogy szenved, és én nem tudok mit tenni. Annak örülnék, ha az édesanyám legalább nem rúgna bele még egyet

2019. márc. 28. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne ha elköltöznétek?

Anyudat meg nagyon gyorsan állítsd le. Ne azért, mert jaj szegény barátnő, hanem azért mert semmi joga nincs számonkérni a párod :)

2019. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Akkor anyádnak mondd, higy fejezze be.
2019. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Külön éltünk, nem velük, sosem laktunk együtt, abba anyukám nem ment volna bele.


Hát h még egyszer felhozza akkor biztosan megmondom neki, de amúgy nem fogok felesleges feszkót csinálni

2019. márc. 28. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Lehet durva lesz amit mondok, de anyudat helyre kell raknod. Ha kell, vita árán. Még mindig azt hiszi, hogy a kezesbárány fiacskája vagy, és hogy Ő az első helyen lévő nő az életedben.


Na egy rövid story az Én esetemből: 20 éves korig egyetlen egyszer emeltem fel rá a hangom, de akkor is inkább "elmenekültem" a vitától. 21 évesen külön

éltem párommal. Felhívott, és elkezdett belep*fázni az életvitelembe/vitelünkbe, akkor úgy ordítottam vele, hogy csak na. Helyre tette. Aztán eltelt pár hónap, akkor apám szólta meg a kapcsolatunkat, na ott már majdnem elfajultak a dolgok. Apámmal 1 hétig kerültük egymást. Akkor felfogta, hogy ezzel a viselkedésével csak engem fog taszítani, és *lekopogom*, azóta nem volt szükség ilyen fajta vitára. Mindkét esetnél jól meglepődtek, ugyanis kerülöm a konfrontációt, és nem bírom a kiabálást. De bevállt. Ha nem ért vki a szép szóból, ki kell állj magadért, ez esetben a barátnődért is. Amúgy megértem barátnődet, ha nincs megkövetelve az a nyelv, minek terhelje magát. Azt írod megérti, az a hétköznapokban bőven elég. Ha netán visszaköltözne Szlovákiába, és ott élne tovább, akkor az a nyelvtudás úgy is csak elkopna. Különben is, az angol mondhatni a leguniverzálisabb nyelv, szinte bárhol fel tudja használni.

2019. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2019. márc. 28. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha ennyire sajnálod a barátnődet, hogy nem vagy képes kiállni érte anyád előtt. Már a kérdés is szánalmas, nincs mit ezen kérdezni, csak töketlen vagy, de nagyon
2019. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!