Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem anyámékat. Most mi...

Firewall234 kérdése:

Nem értem anyámékat. Most mi a bajuk?

Figyelt kérdés
Az a hejzet hogy mindig minden elektronikus ezközből az újabbat a jobbat akarom. A családunk viszont nem engedheti meg magának a drága procikat vidikártyákat játékokat és főleg a telefonokat. Ezért van az,hogy mindig összegyűjtöm a pénzem és 1 évbe kb 1-2 nagyobb dolgot veszek. A legutóbbi vágyam egy új telefon. A rég még csak 1 éves és 100.000+ os volt de meguntam,eladtam gyűjtöttem még pénzt és veszek egy másikat kb 1 hét mulva. Pár napja anyám azt mondta hogy jó, megveszem a telót de többet zsebpénzt nem kapok, szülinapra ha rokonoktól pént kapok majd elrakják ők. Kérdeztem hogy mégis miért. Azzal indokolta hogy mindig előállok azzal hogy nekem mien drága szar kell és ha azt mondják hogy nem tudják megvenni nekem akkor én mindig összeszedem rá a pénzt. És hogy nekik mien rosszul esik hogy mindig magamnak kell venni és ők nem tudják ezt megvenni. Meg hogy mien barom vagyok hogy ienekre költöm azt a rengeteg pénzt értelmes dolgok hejett. Szóval ők nem veszneknekem telefont mert ugye nem tellik rá. Nem baj de magamnak se vehetek mert az meg rosszul esik nekik. WTF

2019. ápr. 3. 11:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
A sok drága elektronikai eszköz mellé vegyél egy nyelvtan könyvet is.
2019. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg lehetne értelmesebb dolgokra is költeni azt a pénzt, ebben igazuk van. Pl nyelvtan magántanárra. De az már hagy ne legyen baj, hogy te gyűjtesz. Nem adnak zsebpénzt, magánügy. Ha elmész dolgozni azt is el fogják venni? Az már nem normális.
2019. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Amennyiben a zsebpenzt a szuleidtol (is) kaptad, akkor az o penzuk is benne van az altalad vasarolt kutyuben.

Felteszem nem vagytok szegenyek, de gazdagok sem..te pedig szeretned azt mutatni, hogy meno vagy. Nekem evek ota egy telom van (akkor kerult 90 ezerbe). Tok jol el vagyok vele.

2019. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%
A rokonokat kérd meg, hogy közvetlenül neked adják a pénzt, ha kapsz, így nem tudják ellopkodni.
2019. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Nem is értem, miért divat a zsebpénz.
2019. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%
Bezséld meg velük, hogy neked nem probléma, hogy gyűjtened kell a kütyüidre, emiatt ne érezzék magukat rosszul, már csak azért sem, mert ezt a pénzt tőlük kapod. Az a te felelősségteljes döntésed, hogy nem a büüfében szórod el a zsbepénzt, hanem összerakod. Ha neke dez a fontosabb, inkább örülniük kéne, hogy van benned ennyi akaraterő, és türelem. Teljesen mindegy, hogy van- értelme a nagyon drága kütüyknek, a büfés hamburgernek sincs több, ha egyébként otthon is lehet szendvicset készíteni, a zsebpénz meg igzaából pont erre van, nem alapszükségletekre költi a gyerek, hiszen azt a szülei biztosítják neki (alapvetően fontos élelmiszereket és ruhákat, tanszereket, egészségügyi ellátást), amire ezen felül vágyik, arra kapja a zsebpénzt. Én legalábbis így gondolkodom erről.
2019. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%
Minek neked 8 évesen ennyi kütyű meg 100+ ezres teló? ( helyesírásod alapján több nem lehetsz )
2019. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
Okos eszközök buta gyereknek. Rémes ez a macskakaparás amit idehánytál nekünk!
2019. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

A szüleidnek igazuk van.

Rengeteg pénzt buksz azzal, hogy eladod a cucciadat csak azért, mert unod őket.

A te nyelvedre lefordítva, kib*ott sok pénzt dobsz a kukába menőzésből. Ez baromira nem normális.

2019. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

Az előző válaszolók alapvetően hülyeségeket hordtak össze. A zsebpénz szerepe, hogy:

1. Fokozatosan rászoktassa a gyereket az önálló gazdálkodásra. Előre tervezés, megtakarítás/lemondás, preferenciák figyelembe vétele. Spórolsz. Ez a cél teljesült.

2. A szülő egyes gyerekellátási feladatokat (tízóraikészítés helyett vásároltatás) átruház. Gyanítom, nem a kajapénz költségvetési sorodat teszed el.

Ha ezek nem sérülnek és nem romboló dologra költ (alkohol, drog, cigi, napi petárdázás), akkor a szülőnek nincs morális alapja, csak tekintélye, hogy beleszóljon.

Mondták, hogy költsd nyekvtanárra. Ez, ha szükséges, nem a te dolgod, hanem a szüleidé. Ha nekik nem telik rá, akkor mondhatják ezt, és javasolhatják, hogy arra költsd, de nem szabad "letiltaniuk", ha másra költöd.


A rendszeres zsebpénzre, ha elfogadhatóan tanulsz ÉS a családi költségvetésbe belefér, továbbra is "jogod" van. Szerintem a rokonok adják neked a pénzt, ne a szüleidnek. Az a te büdzséd.


Ha a szüleidnek ez a felállás nem tetszik, akkor érdemes azt mondani, hogy neked nem tetszik anyukád sminkköltése, anélkül is jól néz ki. Vagy apukád miért költ motorra, amikor alig megy vele, mert aztózik, stb. Ez nem feltétlenül tetszik nekik, de az önállóvá válást el kell kezdenu valahol.

2019. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!