Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem anyámékat. Most mi...

Firewall234 kérdése:

Nem értem anyámékat. Most mi a bajuk?

Figyelt kérdés
Az a hejzet hogy mindig minden elektronikus ezközből az újabbat a jobbat akarom. A családunk viszont nem engedheti meg magának a drága procikat vidikártyákat játékokat és főleg a telefonokat. Ezért van az,hogy mindig összegyűjtöm a pénzem és 1 évbe kb 1-2 nagyobb dolgot veszek. A legutóbbi vágyam egy új telefon. A rég még csak 1 éves és 100.000+ os volt de meguntam,eladtam gyűjtöttem még pénzt és veszek egy másikat kb 1 hét mulva. Pár napja anyám azt mondta hogy jó, megveszem a telót de többet zsebpénzt nem kapok, szülinapra ha rokonoktól pént kapok majd elrakják ők. Kérdeztem hogy mégis miért. Azzal indokolta hogy mindig előállok azzal hogy nekem mien drága szar kell és ha azt mondják hogy nem tudják megvenni nekem akkor én mindig összeszedem rá a pénzt. És hogy nekik mien rosszul esik hogy mindig magamnak kell venni és ők nem tudják ezt megvenni. Meg hogy mien barom vagyok hogy ienekre költöm azt a rengeteg pénzt értelmes dolgok hejett. Szóval ők nem veszneknekem telefont mert ugye nem tellik rá. Nem baj de magamnak se vehetek mert az meg rosszul esik nekik. WTF

2019. ápr. 3. 11:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%

Értelek is meg nem is.

Először is az engem is mindig rettenetesen zavar, ha valaki úgy tesz közzé egy szöveget, hogy az hemzseg a helyesírási hibáktól. Úgyhogy ezen még dolgozz, mert ez a Te szegénységi bizonyítványod.

Az, hogy mindig mindenből a legújabb, legjobb kell (ráadásul nem is biztos, hogy az újabb = jobb) a korosztályod hibája. Mert így hiába kell hosszan spórolnod, soha nem tudod megbecsülni amid van. 32 évesen én is értetlenül nézem a mai gyerekeket, mert anno kiskamaszként nagyon boldog voltam, hogy kaptam a szobámba egy saját, 8 csatornás Orion TV-t, azt a fajtát ami olyan, mintha egy fa dobozban lenne a képcső :D

Másrészt pedig 11-es és 12-es nagyon jól leírta, ha zsebpénzt kapsz és nincs kikötve, hogy ezt konkrétan erre vagy arra kapod, amíg nem káros dologra költöd addig nem fair tőlük, hogy beleszólnak...

2019. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem, most már miért pattognak a szüleid, nem most kéne elkezdeniük nevelni téged. Ha tizenéves korodra nem bírták megértetni veled, hogy a pénz nem azért van, hogy évente százezresével elszórjuk felesleges új kütyükre, miközben a 1 éves "régi" is teljesen jó még, az az ő hibájuk, mert nem adtak át neked megfelelő értékrendet.
2019. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat,már aki azt írt. A helyesírás tényleg pocsék lett ezért elnézést. Nyelvtanbol 5-ös vagyok bár dogánál odafigyelek. Az hogy a telefon mennyi ideig jó az relatív. Felhasználás kérdése. Brutál sokat fejlődik a technológia 1 év alatt. Pl kamera,processzor stb. A gép upgrade meg azért mert ha veszek egy szaros 200k-s gépet 2017 ben 2019 ben már bem viszi maxon a legújabb gameket.4-es válaszoló:remélem a lányoddal azért kedvesebb vagy.
2019. ápr. 3. 13:49
 24/31 anonim ***** válasza:
36%
Majd ha felnőtté válsz, rájössz arra, hogy sokkal, de sokkal fontosabb dolgok vannak a számítógépes játékoknál. Addig úgysem fogod érteni, hogy miért gondolják ezt a szüleid másként.
2019. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
52%

#22

Na azért álljon meg a menet, attól még mert valaki semminek nem tud örülni, attól még nagyon sok kivétel van !

2019. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
46%
5-ös vagy nyelvtanból ilyen pocsék helyesírással? Ezen is látszik, hogy komoly gondok vannak a magyar oktatási rendszerrel.
2019. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
80%

22-es vagyok.

Utólag is elnézést, ez valóban kimaradt. Nem akartam általánosítani.

Tisztelet a kivételnek.

2019. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem tartom lehetetlennek, hogy a kérdező szorgalommal kompenzálja a pocsék helyesírást a magyar órákon, amennyiben tényleg ötös. Ha kiskorában cs*szték el a helyesírását, vagy ha diszlexiás, azt iszonyat nehéz rendbehozni. Tekintve, hogy a pénzét ki tudja számolni, a matekkal nem lehetnek nagy gondok. Illetve ha a gamerkedésen felül az informatika hasznosabb részeit is jól érti, akkor már elindulhat egy irányba.

Kérdező, szerintem rossz fórumot választottál. Ha az én gyerekem lennél, és tudnám, hogy olyan oldalt használsz, ahol anonim felnőttek szidalmaznak, megaláznak a problémáid miatt, enyhén szólva kiakadnék, de nem rád.

2019. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
30%
Mert gyereke vagy még fejben a pénzhez de ez a szüleid hibája is. Csak egyszer számold már ki mennyi pénzt vertél el ilyen cuccokra. Meg a sok tuti bizniszed mennyit szedett ki a ládalól. Eladod a telefonodat ondjuk használtan ott is van bukás mivel gondolom új volt mikor hozzád került. Megveszed az új telefont ott meg réfizetsz. Sok haver, ismerős most 23-25 évesen les, hogy miből van az embernek pénze kocsira meg saját életet elkezdeni. Ők ugye elverték, elbulizgatták az összes pénzüket én pedig mindig csak mértékkel költök szorakozásra is.
2019. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
81%
Az a bajuk, kérdező, hogy soha a büdös életben nem fogod így megtanulni a pénz értékét. Ennek következtében sohasem fogsz tudni megállni a saját lábadon.
2019. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!