Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet gyógyulni a szülők...

Ki lehet gyógyulni a szülők belénk verte teljesítménykényszerből?

Figyelt kérdés

Akármit csinálok, úgy érzem, nem vagyok elég jó, hogy keveset tettem, hogy nem értem el semmit, mindez azért, mert otthon 100%-ot vártak el mindenből, pusztán "az én érdekemben".

Kitűnő lett az érettségim, aztán mégse mehettem egyetemre, mert nem engedhettük meg magunknak. Elmentem dolgozni, aztán pár év kihagyással egyetemre.

Viszont nem csak ott van extrém teljesítménykényszerem, de mindenben. Ha leülök egy pillanatra, nem tudok nyugton maradni, mert törölhetnék helyette port/kitakaríthatnék/tanulhatnék/felmoshatnék/akármi.

Ha valamelyik vizsgám nem olyan lesz, mint szeretném, azonnal össze vagyok zuhanva.

6 nyelven beszélek (az anyanyelvem nem számítva 4 felső és 1 középfok, amiből jövő ilyenkorra szintén felsőfok lesz), van pár ledolgozott évem (közel 2 teljes-, és 2 részmunkaidőben már tanulás mellett) mégis nem tudom elképzelni, hogy valaha normális munkát kapjak vagy hogy érvényesülni tudjak.

Minden stresszhelyzet kikészít, utálok magamról beszélni, és úgy érzem, minden korombeli előbbre van már, nekem meg még egy tisztességes megtakarításom sincs (amit kerestem az elment megélhetésre meg a tanulmányaimra, ill megy most is, amikor dolgozom).


Úgy érzem, ha 2 munkahelyen dolgoznék egyszerre és 3 szakot vinnék, akkor is azt érezném, hogy más jobban teljesít, mert egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy "bezzeg a más gyereke".


25l


2019. ápr. 3. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet, igen. Probald meg megerteni miert csinaltak ezt veled, akkor konnyebb lesz elfogadnod, mert mar ugyse tudsz tenni semmit ellene. Utana probald meg atgondolni hogyan szeretnel elni es aztan torekedj arra. Ez igy konnyen hangzik de igazabol nagyon nehez
2019. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Persze, ki lehet, ha nem másra fogod a gondot, hanem belátod, hogy ez a te hibád. Semmire nem mész a folyamatos másik hibáztatásával
2019. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológus, mielőtt kapsz egy klassz idegösszeroppanást.
2019. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Azt hitted, hogy vége van a lelki bántalmazásnak? Ugyan kérlek, naiv vagy. Az egészséged még csak ezután fog rámenni.
2019. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
91%
Igen, ki lehet. Én hasonló korban tettem túl rajta magam, mint most te vagy, környezetváltással, pszichológussal és terápiával. Neked sem késő, hidd el, tapasztalatból mondom, az egészségeddel játszol.
2019. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ki lehet gyógyulni belőle. Vissza kell nézned a gyerekkorodba, és el kell hinned, hogy "nem minden a te hibád", igenis van olyan, hogy valami a szülő hibája, ők is emberek, ők is csináltan hülyeséget. A te hibát az, ha felnőttként ezen nem próbálsz változtatni, nem próbálsz meg túl lenni rajta. De ahogy látom, te próbálsz. :)
2019. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 26, és még nem gyógyultam ki teljesen, de jó úton vagyok...
2019. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!