Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőségből ki lehet egyedül...

Önzőségből ki lehet egyedül gyógyulni?

Figyelt kérdés
Én tudom magamról, hogy az vagyok. És az okát is sejtem. De azt nem tudom, hogyan változtassak rajta. Mert az nem megy, hogy egyik napról a másikra elhatározom, hogy mostantól nem leszek az. Viszont úgymond senkire nem tudok tekintettel lenni, legyen az bárki. Csak az a fontos, hogy nekem mi a jó. Nem tudok alkalmazkodni, megosztani bármi egy másik emberrel, mert nem tudom hogyan kell. Lehet ezen változtatni egyedül?

2013. febr. 24. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
kicsit azért jó ha az vagy
2013. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak én nagyon az vagyok. Írok egy példát. Van egy barátom, de nem tudok megosztani vele semmit. Soha nem beszélek vele magamról, és amit nekem mond magáról azt sem tudom megjegyezni. Tulajdonképpen csak azért vagyok vele, hogy legyen kivel szexelnem, mert azért az egyedül mégsem az igazi. Viszont már nagyon rosszul érzem magam a bőrömben emiatt.
2013. febr. 24. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:

pedig egyszerű.

az első lépés, h eldöntöd magadban, h változni fogsz.

a második, h figyelsz a szavakra mielőtt kimondod őket, és a tettekre mielőtt végbeviszed.


szép lassan fokozatosan. ha fiatal vagy még, akkor az idő, és az életben kapott pofonok is rásegítenek.

ja, és persze ha némi empátiát gyakorolsz, akkor még hamarabb áll be a változás.

ha jót adsz másoknak, akkor visszakapod. nem biztos, h tőlük, de valahogyan mindenképp. én eszerint élek, és úgy érzem sokkal boldogabb vagyok mint a gonosz, mindenkin áttaposó emberek.

2013. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz.

Az első lépés már meg van. Azt már eldöntöttem, hogy változni akarok.

A másodikkal vannak a gondok. Mert még mindig előbb beszélek, és aztán gondolkodok. És hát az empátia, az még nagyon nem megy.

2013. febr. 24. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy állatmenhelyre, vigyél pár konzervet, vagy egy gyermekotthonba, vigyél színezőket és pár színes ceruzát. Ezektől az élményektől garantáltad átértékeled egy kissé az életed.
2013. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első ötleteddel már megelőztelek. Az állatmenhelyen önkénteskedek pár hónapja. Csak az ott szerzett tapasztalatokat még nem igazán tudtam átültetni az emberekkel való kapcsolatokba. Amúgy érdekes, hogy az állatokkal mindig is sokkal jobb volt a kapcsolatom, mint az emberekkel.
2013. febr. 24. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy Neked inkabb bizalom problemad van, mint önzösegi? Hogy kevesbe (nem) bizol meg masokban, korabbi rossz tapasztalatok miatt. (Ezert nem beszelsz magadrol. Nem akarod közel engedni magadhoz...stb.)

Ennek gyökerei a születes utani idöszakban vannak, amit en a "kigyogyulas" utjara tudok, az egy öngyogyitasi ut, nagyon hosszu es "finom" valtoztatasokkal, pl. Bach viragterapia/Moksa cseppek, kineziologus, esetleg ha ismersz olyan hipnoterapeutat vagy barki olyan segitöt, akit valodi segitönek erzel (nem penznyelönek)...stb.


Azert furcsa nekem, mert akiket ismerek es egoistak, bennük meg fel sem merült, hogy barmit valtoztatniuk kene. Ök "jol" erzik magukat, es ha megsem, akkor masban latjak ennek okat. Szerintem nekik eszükbe sincs magukon valtoztatni, magukat tökeletesnek gondoljak.

2013. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehetséges. Még nem tudtam eldönteni. Mint írtam sejtem az okát, az pedig az, hogy engem burokban neveltek. 6 éves koromban az akkor 15 éves bátyám meghalt egy motorbalesetben. Elütötte egy részeg sofőr. Onnantól kezdve engem annyira féltettek mindentől, és mindenkitől, hogy tulajdonképpen semmi más társaságom nem volt, csak a szüleim. Nem mehettem sehova, hozzánk sem jöhetett senki. De pl. soha nem tanítottak meg biciklizni, mert mi lesz, ha történik velem valami. Szóval esélyem sem volt arra, hogy megtanuljak bízni az emberekben, és hogy elhiggyem, hogy én bárkit is érdekelnék. Soha nem kellett alkalmazkodnom senkihez, nem kellett megosztanom senkivel semmit, mert lehetőségem sem volt rá.

Szóval innen kellene valahogy továbblépnem.

2013. febr. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!