Ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy órát késtem és már az lett mondva, hogy annyi segberugást kapsz ahány percet késtél mostantól büntetésbe vagy... nem mehetsz sehova és azt csinálod amit mondok, barátomat sem fogadják el mert màs nemzetiségű

Megkaptam a vacsorát de én sírva zokogva ettem azt és jött a beszémoló.. kinevetett

Más lány már 16-17 évesen addig marad kint amig szeretne.. ezt nem értem

Kérlek segítsetek!

Hozzáteszem 20!! éves lány vagyok



2019. ápr. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném azt írni, hogy 20 éves felnőtt vagy, ha valami nem tetszik akkor költözz el, mert ez elég gyökér dolog, én is huszonéves vagyok, tudom milyen rohadt nehéz saját lábra állni. Viszont! Megkaptad a vacsorád??? Zokogva etted? Már bocs, de egy dolog, hogy otthon élsz, de attól még viselkedhetsz felnőttként is.

20 évesen már én is sokat veszekedtem a szüleimmel, pedig amúgy mi nagyon tiszteljük egymást, de ebben a korban azért már kezd terhessé válni egy felnőtt gyerek eltartása. Mennyit segítesz otthon? Jársz dolgozni, hogy önállósodj?

Mert kicsit erős nekem, hogy 20 évesen fel vagy háborodva, hogy nincsenek otthon jogaid, de azért a kaját eléd rakják.

2019. ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%
Egyszer vége lesz.. Amint elköltözöl. Velem ugyan ezt csinálták.. 20 évesen sem engedték volna hogy együtt aludjak a párommal. De az ÉN példám ne kövesd 😂 mi 20 évesen szülők lettünk utána is sokat baszogattak de mióta házasok vagyunk azóta elfogadták hogy felnőttek vagyunk. Nálatok is az a baj hogy még mindig azt hiszik gyerek vagy. Légy erős és kitartó és ne fogd fel a világ végének ezt az időszakot.
2019. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészen addig sajnáltalak, hogy a szüleid milyen szigorúak amíg el nem olvastam, hogy 20 éves vagy!

Megfőznek réd, eléd teszik a kaját, te meg hisztizel mint egy 13 éves. Nem is csodálkozom, hogy úgy kezelnek mint egy gyereket. Az vagy. NŐJ fel végre.

2019. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Nőlj*
2019. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Költözz (amilyen gyorsan csak tudsz, amint lehetőséged nyílik rá! Mi az, hogy büntetésben vagy ?!! Ne hagyd már magad! Ne hagyd magad befenyíteni!! Viselkedj felnőtthez méltóan, és amúgyis, közölheted szerintem nyugodtan a szüleiddel, hogy felnőtt nő vagy, felelősséget vállalsz az életedért. (Inkább mégse mondd,hogy sanszos, ha kirak, de szuerintem a barátodékhoz mehetnél lakni; még ha csak átmenetileg is, és keress munkát, és menj, és kezdd el élni az életedet, ne úgy élj, ahogy otthon "őnagysága" parancsolja; vannak neked saját ötleteid, elképzeléseid, amiket szeretnél megvalósítani; külön önálló egyéniség, személyiség, individum vagy! Ha a te elképzeléseid nem egyeznek a szüleidével, akkor ott kell hagyni őket a 'csába. Kirakni őket az életedből, mert csak lehúznak lelkileg. Barátodéknál még egy helyet biztos tudnának neked szorítani; szerintem kérdezd meg. Nem kell , hogy anyád elfogadja a választásodat, anyádnak semmi köze nincs már az életedhez, legalábbis nem kéne, hogy legyen, ha ilyen veled. Plusz, ha lesznek gyerekeid, legalább 13-14 éves korukig lehetőleg ne találkozzanak ilyen nagyszülőkkel. Utána se feltétlen előnyös, de ha felvetik neked, hogy nagyon akarják, akkor bemutathatod nekik, hogy "Ez itt a nagyi", de felügyelet nélkül sose bízd őket az anyádra. Szóval ha anyád ottvan , te is mindig legyél ott. Egyébként meg én meg úgy ánblokk meg is szakítanám anyámmal a kapcsolatot teljesen, nem is járnék vissza hozzá egyáltalán soha; az unokáit meg ha ilyen lenne, sose látná.

Na hagyd már magad!! Felnőtt emberként nem kéne már ilyen esetlennek lennie senkinek, már bocsi:S Nem is tudom már, melyik a szomorúbb. Hogy anyád nem hagy élni, és hülyének néz; vagy hogy te, hogy behódolsz neki.

2019. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*Akár ki is tagadhatnál egy ilyen szülőt, de egyébként nem is szükséges szóban kimondani, csak egyszerűen nem figyelsz rá. Hagyd el, amint, amilyen gyorsan lehet. Szal ugy látom, neked jobb nélküle; tehát ha minél hamarabb megszabadulsz, tehát elköltözöl tőle; és nem is kell feltétlen visszanézni; maradjon csak magának; mit akar téged már beszabályozni; egyébéknt ne legyenek kétségeid, ha egy 16-17 éves megteheti , hogy eljárkál, akkor te is nyugodtan megteheted. Egész nyugodtan, csak fogod, mész, és nem figyelsz a nyomorára. Ő se figyel a tiédre. Szal ha egy 16 éves is megteheti , te meg 20 évesen aztán meg pláne
2019. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Akie a lakas/haz az szabhat szabalyokat. Ha este 10-re otthon kell lenned, akkor otthon kell lenned, mert ez a szuleid haza, ok fizetik a rezsit, ok talaljak ki mikor akarjak bezarni magukra a bejarati ajtot stb.

Nem vilagos miert kestel egy orat es mirol? Mert ha este 7-re haza kellett volna erned es te minden elozetes ertesites nelkul este 8-ra talaltal haza, akkor ne csodalkozz szetrugassal fenyegetnek. Egy orat izgultak hol vagy...mindegy hany eves vagy ilyen esetben a megbeszelt idopontban legeslegkesobb szolunk, hogy bocs meg itt es itt vagyok ekkora erek haza.


Persze 20 evesen erezheted ugy, hogy teged beszabalyoznak es bunkok veled, de elarulom en felnott vagyok es a nyugdijas anyámnal ha nala alszom, akkor este 9 utan nem furdok. Mert jelezte o 9-kor mar aludna es ne zavarjam.

O hogy akkor szrjam le, mert en is felnott vagyok es tobb ezer ember akkor furdik, amikor akar csak az en anyam ilyen???? Nem. Az o lakasa, o szabalyai. Vagy furdok idoben vagy masnap reggel.


Inkabb beszeld meg a szuleiddel a szabalyokat es arra probald ravenni oket, hogy ok hetkozben hamar hazaersz, de penteken/szombaton had marafj tovabb, hiszen az hetvege stb.

2019. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legyen saját kulcsa; de azt neki kell kiharcolni
2019. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Egyébként sem hiszem, hogy 20 évesen üvöltözne, meg direkt lármát csapna, ha már alszanak a szülei. Szóval ez a be akarnak zárkózni meg elmenni aludni, hát ez nem lenne elég fullos érv nekem pl a számomra. Szóval megcsinálja a kis dolgait, utána elvonul a szobájába. Vagy pl ha a barátjánál van hely, de már későn érne haza, akkor aludjon ott, és ne menjen haza, ha már bezárkóznának és nincs még saját kulcs.
2019. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a szülő gyűlöl téged. Neki is jobb lesz, ha majd nem ott laksz már vele, nem csak neked.

Mert akiért például aggódtunk, neki mondjuk így szólunk, hogy "Jaj, kislányom úgy aggódtam érted, miért nem mondtad, hogy ilyen későn jössz?" És nem pedig így befenyít, hogy széjjel lesz rugdalva a hátsód, ha nem érsz haza "időre" (Különben is, milyen idő, milyen határidő, felnőtt ember vagy, ne szabjon már neked iyleneket).

2019. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!