Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a nevelési elvről, hogy a gyerek azért nem kap Pick-szalámit enni, bár telne rá, mert onnantól kezdve nem fogja értékelni a párizsit?

Figyelt kérdés
Nem csak a kajáról szól, hanem úgy ámblokk mindenről: nem mennek külföldre nyaralni, csak a Balatonra, nem kap jó minőségű ruhát, csak használtat, nem mennek étterembe enni, csak kifőzdébe max. A legnagyobb gyerek egyetemre készül Budapestre, és az anyuka attól parázik, hogy Pest után már nem fogja értékelni a falusi létet.
2019. ápr. 5. 10:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gáz. Az ember azért dolgozik, hogy a lehetőségekhez képest a legjobb életminőséget tudja biztosítani magának, és a családjának. Szerintem legalább is. Azzal nincs baj, ha ők a Balatonra járnak nyaralni, de ha megtehetnék, hogy néha külföldre is elmenjenek, és a gyerekek is vágynak rá, nem értem, miért ne lehetne elvinni őket világot látni. Normális szülő örül neki, hogy új dolgokat tud mutatni a gyerekének, nem mindig csak ugyanazt.

Vagy például ez a kaja dolog... Tudom, a párizsi az fujj, vacak, tré sokak szemében, én speciel szeretem, és szoktunk is venni. De ugyanúgy megveszem a tálalósonkát is, mert a nagyfiamnak az a kedvence. Ha éppen nem veszek, ugyanúgy megeszi a párizsit, vagy a mezei szalámit, vagy a májkrémet (azt például pont ő szokta időnként kérni). Vagy amit még nagyon szeret, azok a tengeri herkentyűk. Szoktam neki venni, de nem minden nap, nem is minden hónapban, de van, hogy vásárolok, és azt mondom, hogy na, viszek a gyereknek, hadd örüljön. Mégsem állt még elő az a helyzet, hogy fintorogjon más kajákra, mert neki már csak ez a jó. Viszont én úgy tudok neki örülni, hogy ő örül, amikor meglepem a kedvencével. 11 éves, fel tudja fogni, hogy nem lehet minden hétvégén homárt enni. Mint ahogy azt is fel tudja fogni, hogy nem eszünk mindig flancos helyeken, de örül neki, ha időnként valami klassz étterembe megyünk. Mégsem követeli, hogy mindig oda menjünk.

Külföldi nyaralásra idén megyünk először, nagyon nagyon örül neki, hogy végre lát tengert, de kicsit sem tartok attól, hogy ezek után a következő nyáron hisztizni fog, hogy miért "csak" a Balatonra megyünk, mert ott is nagyon jól szokta érezni magát.

2019. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ilyen végtelenül nagy zsidók, akik még a saját gyereküktől is mindent sajnálnak. Pont az ellenkezőjét érik el vele. A szalámis téma meg baromság, mert tök jó a párizsis zsömle is néha, hiába csak szalámi van otthon.
2019. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk megtörtént gyerekkoromban, hogy kaptam egy szelet nagyon drága sajtot ami piszkosul ízlett, de utána nem akartam megenni a tescos kockasajtot. Anyámat kiidegeltem, mert mindig azért a több ezer forintos sajtért nyöszörögtem. Lehet ezt a másik oldalról is nézni: Minek áltassam a gyerek olyasmivel, amit nem tudnék neki biztosítani? Lehet, hogy ma épp telne rá, de azt a pénzt másra gyűjtik a szülők. És lehet olyan csalad is, akiknek a minőségi táplálkozás a lényeg, ők valószínű erre költenek. Ott majd másért rí a gyerek.
2019. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szituáció. Soha nem voltam nyaralni azt mondták pénz szórás... Mindig a házra költöttek vettek autót, amit a vásárlásra használtak... Vettek ruhát is csak ritkán, mert mindig az volt a szöveg, hogy minek megint ruha annyi szép ruhát vettem neked múltkor.. Az a múltkor legalább másfél évet jelentett. Amikor kamaszodtam már nem is álltak jól anyagilag, mert mindent beleraktak a házba kertbe... Utána a zsebpénzemből gyűjtöttem ruhára, nővéremtől kaptam ruhákat. Mai napig, ha drágább valamit veszek kiakad, hogy ő magától egy cipőt sajnál... Van egy fiam megfogadtam én nem leszek ilyen!!! De fentebb említették, hogy durván spórolni kezdhet aki így nőtt fel. Való igaz. Most, hogy gyermekem van engedtem ebből, de addig kaját sem vettem csak valami olcsót.
2019. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Beteges. Valamiféle nélkülözést, talán gyerekkori, vetít a gyerekre. Fennáll a veszélye, hogy a gyerek a ló túloldalára esik.
2019. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleg erdekes felfogas. Teny, hogy hajalndoak a gyerkeek onzoek lenni es nem erteni (ha nem mondjak el nekik), hogy miert nem lehet minden nap teli szalamit enni, de azert ezt el lehet ertelmesen magyarazni.

A gyerekeknek azt kell megtanitani, hogy igen ez finomabb, de dragabb vagy ez markasabb, de dragabb vagy a Balaton is becsulendo, de igen a tenger az kivetelesebb, nehezebben elerheto. Es szepen elmondani, megertetni, hogy a tobb penzt tobb munkaval lehet elerni es a dragabb cuccot jobban meg is kell emiatt becsulni, vigyazni kell az adios csukara nem szetrugni egybol. Ertelmes szulok ezt megoldjak es ertelmes normalis ertekrendu gyerkeket nevelnek.


Nalunk ez volt...

2019. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Beteges. Valamiféle nélkülözést, talán gyerekkori, vetít a gyerekre. Fennáll a veszélye, hogy a gyerek a ló túloldalára esik.
2019. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de gáz.

Nálunk kaján sosem spóroltak, ezt én is hoztam tovább. Mindig jó minőséget vettek, akkor is ha nem volt túl sok pénzük. Nagyapám hentes volt, már 40 éve se engedett párizsit enni mert tudta milyen szemét.

Mi spórolunk pl utazáson, inkabb külföldre nem megyünk, de olyan áron nem is akarok hogy 1 évig az utolsó szemetet eszem.

2019. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ha pl. 4-en öten mennétek Londonban, augusztus végén 40.000. forintból kijönne egy hét per fő, ha Ryanairrel mentek és hostelben alszotok.
2019. ápr. 5. 14:16
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
És azzal mi van,hogy az embert akár egy külföldi utazás,egy szelet pick szalámi,egy márkás ruha is motiválhatja arra,hogy többet tanuljon,felnőve jobb munkája legyen,több pénze,nagyobb céljai ? Szerintem más dolog az,amikor valaki semmit nem tud értékelni és mindenért rinyál (ami egy nevelési hiba),meg más dolog az,hogy belátja,és elfogadja,hogy most párizsin él de nem ezt tekinti életcéljának. Én mindig a nálam "jobbakhoz" (nem feltétlenül anyagi értelemben) mérem magam,ebből lehet motivációt nyerni és fejlődni. Ha mindig mindenki a legkisebb dobozt nézte volna ki magának a polcon,még mindig a fán élnénk könyörgöm..
2019. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!