Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így lennie? Miért...

Miért kell így lennie? Miért nem láthatom a gyermekemet?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapja váltunk el az élettársammal. Másfél hónapig működött a gyerekelhelyezés és február óta erőszakkal, rendőrrel, fenyegetéssel egy hét is egy hét ott a 8 éves kislányom elhelyezése a bírósági döntésig. Ehhez ragaszkodik az apja. A gyerek nagyon hiányol engem, hisz 8 évig minden nap én gondoskodtam róla. Senki sem tud segíteni, mert ha nem engedek megint a gyerek issza meg a levét, jön a gyámügy és kiemelik. Az apa nm akar valószínleg tartásdíjat fizetni, emiatt csinálja ezt. Tudom, hogy szereti a lányát, de ha igazán szeretné, hagyná azt ami másfél hónapig működött. Minden héten láthatta mindkét szülőjét, az vitte és hozta iskolába, aki eddig is. A gyerekelhelyezési papírok be vannak adva, Szerintetetek kihez fordulhat egy elkeseredett anyuka, akit nem véd semmi???

2019. ápr. 2. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Az anyukától csak rendkívüli esetben veszik el a gyereket...
2019. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Írd már le érthetően! Másfél hónapig hogy volt? Egyébként amíg nincs bírósági döntés, addig ugyanannyi joga van neki is a gyermekkel lenni, mint neked. Te mit szeretnél?
2019. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Úgy volt az első hónap, hogy minden hétvégén ment a kislány hozzá. Hét közben velem volt, hisz addig is 6 évig én vittem óvodába, sikolába, én tanultam vele. Ebben az időszakban nem hívta, nem érdeklődött felőle, csak követelt és feltételeket szabott. Péntektől vasárnapi ott volt, és amikor egyszer azt monfta a gyerek, hogy nem akar menni, szó szerint elvitte a suliból és megmondta a tanároknak, meg nekem, hogy ameddig nincs bírói döntés, fele-fele jogaink vannak.
2019. ápr. 2. 19:43
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Azert a 8 éves nem annyira kicsi, őneki jó igy? Az 1-1 hét váltás sok pszichológus szerint sem jó, hiába gondolja a szülő hogy igy igazságos....ha nincs ítélet akkor nem lesz rendőrség se, azt mondják oldjátok meg. Ha van ítélet az persze más, ha jogerős akkor pech...ird le rendesen mert nem érthető.
2019. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Igy mar értem. Hát igy hogy erőszakkal csinálja csak maga alatt vágja a fát. Ha értelmes a gyereked akkor én leülnek megbeszélni vele hogy akár bíróságon is elmondhatja mit szeretne. Tudom hogy kicsi, de az enyém biztos kiverte volna a balhét es meg is mondta ha nem lehetnek velem szó nélkül bejön és elmondja.

A gyerek igy fogja igazán megutálni az apját és megint egy gyerek issza meg a levét egy válásnak.

2019. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nincs ítélet, májusra várható. A gyerek a helyzethez képest teljesen kiegyensúlyozott volt. Volt, hogy találkozott az apjával, és mondta neki, hogy nem akar elmenni hozzá. Mondta, hogy hétvégén. Nem akarta felhívni, mondta, hogy hétvégén együtt leszünk. Az apának, persze nem tetszett, és erőszakkal érte el amit akar. Mivel az apa csak így nyugodt, és a gyerek se akar több balhét, most nyugalomra intettek, és ki kell bírnunk ezt az időszakaot. A gyerek persze számolja a napokat amikor láthat, mindig kéri, hogy másnap is menjek be hozzá egy puszira (van az 1000 is) a suliba, hogy megölelhessen. Többször mondtam neki, nyugodtan mondja el az apjának, hogy mit akar, de ő mondta, hogy apa azt mondja így kell lennie.
2019. ápr. 2. 19:56
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nagyjából sehova nem fordulhat. Nálunk is egy erőszakos apuka volt a képben, aki aztán mindent bevetett ellenem, amit csak tudott, hazugságoktól elkezdve rendőrségig, gyámüggyel is lepaktált, még arról is papírt akart szerezni, hogy nem találkozhatok a nyílt utcán a gyerekemmel. Ha az oviban anyák napi ünnepség volt, az apától írásos engedélyt kellett kérnem, hogy ott lehessek. Hozzáteszem: semmiféle eltiltó végzés nincs és soha nem is volt ellenem. A válás során is mehettem én akárhova, sehol, de sehol nem segítettek, vártak a tárt karok és telefonba hümmögő ügyintézők, miszerint: egyenlő jogok vannak, míg végzés nincs, ja és a legjobb tanács mindenhonnét: lopkodjam vissza a gyereket, ha apuka esetleg elvinné és magánál tartaná. Hát igen persze. Egyenes út egy ártatlan gyerek tönkretételéhez.
2019. ápr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

4-5#vagyok. Nálunk is majdnem ez volt, nekem csak az volt a "szerencsém" hogy nálunk apuka annyira fillerb**ó, hogy mivel egy tál ételt is sajnál a gyerekeitől mert az x Ft-ba kerül, inkább hagyta az egészet...néha még egy ilyen is "jól jön".


Sajnos amúgy igaz, hiába mond ujra es ujra kudarcot a gyermekvédelem, semmi se változik :-(

2019. ápr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Miért ez a sok rosszindulat? Mi van ha az apja tényleg szereti a gyermeket és a gyermek is őt?
2019. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó! Ha az Apa szereti a gyermekét, akkor megkérdezné a 8 évest hogy kivel mikor szeretne lenni és ezt a gyerekre bízná!aki bármikor felhívhatná az apját/anyjat, ha haza akar menni a másik szülőhöz. Ez birtoklás, amit csinál jelenleg, semmi köze a szeretethez!!
2019. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!