Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőknek ez miért nem esik le?

A szülőknek ez miért nem esik le?

Figyelt kérdés
A legtöbb szülőnek miért nem esik le hogy a gyerek alapból is stresszel a jegyei miatt? Mármint, miert érzik szükségesnek hogy egy-egy rossz jegyert lecsesszenek, vagy megbüntessenek, mikor egyertelmu hogy a gyereket is zavarja. Amugy meg attol nem feltetlenul fog jobban tanulni

2019. ápr. 6. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
te meg miért veszekszel anyáddal ha ebédre tökfözeléket kapsz? Anyád se szereti, de ha egyszer az van akkor mást ugy se tudtok enni.
2019. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Általában a gyereket hidegen hadja a jegye, mondván hogy úgy is megél, sokan a sulit is ott hagyják idővel. Ezért próbálja az ilyen gyereket ösztönözni a szülő.

Akkor ott vannak a maximalista szülők, akik nem tudják elfogadni, hogy a gyereke gyengén teljesít, mondván, hogy nem tanul eleget és lust, mert ha tanulna nem kapna rossz jegyet.



Amúgy nem mindegy, hogy sorra hordja haza az egyest, vagy a sok ötös között van egy hármas és már ő lett a világ hülyéje...

2019. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert az a legtöbbször csak duma hogy a gyereket érdekli a jegye, nem stresszel rajta. különben tanulna.... Az már más téma hogy a gyerek sértve érzi magát ha nem tapsikolnak a szülei a szánalmas jegyeihez. Ő nem tanul, de persze a szülő a szemét hogy "stresszeli"
2019. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is hülyeség. Akit nem érdekelnek a jegyei azt nem hatja meg ha a szülei leszidják, akinek meg csak becsúszott egy rosszjegy a sok jó közé, az meg úgyis kijavítja.

Apukám (volt) olyan hogy folyton a jegyekkel, a tanulással csesztetett, pedig az osztályból az egyik legjobb tanuló voltam. Sokszor anyának sírtam, hogy nem merek elmondani apának egy jegyet. Eredmény: Ma már alig osztok meg vele bármit az életemből, csak felszínes dolgokról beszélgetünk, nem érzem hogy normális szülő-gyerek kapcsolatunk lenne.

2019. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Mármint, miert érzik szükségesnek hogy egy-egy rossz jegyert lecsesszenek, vagy megbüntessenek, mikor egyertelmu hogy a gyereket is zavarja. "


Azért aközött van különbség, hogy egy gyerek azért kap rossz jegyet mert a tananyag meghaladja a képességeit, hiába tanult rá rendesen, vagy azért mert lusta volt és cseszett tanulni, helyette csak a gépet meg a telefont nyomkodta. Az utóbbi esetben jogos a lecseszés.

2019. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Kommunikáció hiánya kóros tüneteit mutatja a kérdező, ami epidemikus méreteket ölt magyaroknál. Nem csoda, mert nyelvtanórán nem erre fókuszál a tanár.
2019. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekvállaláshoz nem kell engedély és sokan rajtuk keresztül akarják magukat megvalósítani.

Sok szülő csőlátó, azt hiszi, hogy az az egyetlen sikerhez vezető út, ha tanul a gyerek, az eszközeik meg elég fejletlenek. Ők is ugyanolyan tökéletlenek, mint a csemetéjük :)

2019. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően jó tanuló voltam, ha becsúszott egy-egy rosszabb jegy, anyu világvégének élte meg. Sokszor nem is mertem neki bevallani, apukámmal irattam alá az ellenőrzöm, neki csak akkor mutattam meg amikor már sok 4-es 5-ös volt utána. :)

És hogy miért áriázott mégis? Mert más dolgom se volt, mint tanulni... :)

31/N

2019. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem esik le nekik, mert sajnos ebben az országban még mindig divat a poroszos nevelés, hiába nem vált be...
2019. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Mert a nagy liberális, nyaljuk ki a kölykök seggét bevált mi? Ha a cél arrogáns, semmitérő élősködők kinevelése volt, akik megvetik azokat akik etetik őket, akkor végül is bejött.
2019. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!