Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem gondol...

Sok szülő miért nem gondol bele a következményekbe?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban apám mindig a fejemhez vágta, hogy "A másiktól még a levegőt is irigyled" vagy "Felőled mindenki megdögölhet" vagy "Csak magadra tudsz gondolni", "Irigy dög" és hasonlók. Holott már akkor is olyan voltam, aki a másiknak odaadta volna az utolsót is.

Egyszer anyukám adott pénzt még kiskoromban a farsangi bálra. Vettem belőle egy kis csokoládét. Kapott a húgom is, ő is elköltötte valami édességre.

Én az enyémet hazahoztam. Mondta, hogy ő kéri, neki is kell. Mondtam, adok 2 kockát, nekem is lesz 2 kocka. Erre sírni kezdett.

Apám, aki mindezt hallotta, elkezdett velem állat módjára üvölteni, hogy "Azonnal odaadod a kicsinek, nem hallod, hogy kéri? Igen, az egészet, de nagyon gyorsan. Hogy van pofád egyáltalán..." majd a tesómnak "Fulladjon meg tőle, igaz?"

És még rengeteg ilyen volt sajnos.

Mindig hangoztatta, hogy az a rengeteg rossz, amit én mások ellen tettem, majd mind visszaüt, és ő röhögve fogja végignézni.

Ha fájt a fogam, a fejem vagy megütöttem valamim, már jött is, hogy "Èn megmondtam, én megmondtam! És ez még csak a kezdet, mennyit fogsz még szenvedni megérdemelten"


6 éve nem élek otthon, mégse tudok normálisan gondolkozni, pedig pszichológus is kezelt.

Nem merek örülni semminek, nem merek bízni magamban, mert félek.

Volt olyan időszak, amikor kicsit jobban kerestem, mint a párom, odaadtam neki a teljes bónuszom, hogy legyen az övé, nekem már nem kell annyi pénz (nem nagy összegre kell gondolni), mert féltem, hogy ha nekem túl jó, akkor jön a "megtorlás", ahogy apám megjósolta.

A párom akkor rosszul keresett, neki tényleg jól jött.

Évek után végre helyrejött a hajam, végre én is szépnek látom. De nem merek ennek örülni, mert rettegek, hogy jön a büntetés, mert magammal foglalkozok. Kihullik a hajam, vagy megbetegszem, vagy valami hasonló. Így ha arra gondolok, hogy "De jó, végre szép a hajam", azonnal lelkifurdalásom lesz, és arra gondolok, hogy "nem is az, csúnya, csúnya mint én..."

El akartam adni pár holmimat, aztán arra gondoltam, inkább odaadom ajándékba egy rokon kislánynak, nem idegennek pénzért, mert nem vagyok önző.

A párom mondta, fizessek be valamit (60 ezer volt), nála most nincs pénz, majd odaadja, ne felejtsek el szólni.

Közben meg eldöntöttem, nem fogok szólni. Nekem ez nagy pénz, neki nem, de nem tudnék tükörbe nézni, ha emlékeztetném arra, hogy kérem a pénzem vissza, mert akkor megint önző vagyok.


Szóval, felnőtt nő létemre ott tartok, hogy csak az nem rúg belém, aki nem akar, utálom magam, rettegek, nem merek emelt fővel végigmenni az utcán, mert annyira aggódom, hogy mi lesz a megtorlás, ami utolér, amiről apám beszélt. Úgy érzem, nem tudok elég jó ember lenni.


Felismerem a problémát, de nem tudok változtatni.


2019. ápr. 6. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, valójában a #3, #5, #10-nek fogalma sincs arról a jelek szerint, hogy mit jelent egy párkapcsolat... utóbbinak meg arról se, hogy Magyarországon az emberek nagy többsége nem hord magánál bankkártyát...

Az ilyen elvárások csak az újabb kudarcok és rossz tapasztalatok szerzését segítik elő, semmi egyebet.

A normális párkapcsolat arról szól, hogy a másikkal szemben nem elvárunk meg taktikázunk, hanem önmagunkat adjuk, olyannak, amilyenek vagyunk.

Ha nekem aznap zaza napom van, nyugodtan szólok a páromnak, hogy "holnap légyszi szólj rám, hogy...", pont ahogy ő is nekem.

Neked pont az a bajod, hogy görcsölsz mindenen, nem újabb beteg elvárásokra és azok görcseire van szükséged, hanem pont arra, hogy az ilyen stresszes marhaságokat engedd el, és mondd ki egyből, ami épp a problémád.

2019. ápr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

#11


Az, hogy megkéred hogy szóljon, mert valami kiment a fejedből nem egyenlő azzal, hogy kölcsökérsz pénzt és nem vagy hajlandó észben tartani. Pénzben nincsen párkapcsolat meg rokon meg egyebek. Aki akkora paraszt, hogy nem tartja fejben, hogy pénzt kért valakitől az egy ingyenélő senkiházi. És igen, szégyen ha valakinél nincs se készpénz se bankkártya ha tudja, hogy fizetni kell valamit. A magadfajta nyomik miatt meg nyeregben is érzik magukat mert ti kérés nélkül teljesítitek a kérésüket és nagyban bólogattok, hogy "Igen mester majd szólok"....

2019. ápr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Az utolsónak igaza van. A párod mocskos módon kihazsnálja a belédnevelt szorongást. Milyen ember fogadja el más bónuszát, csak mert neki kevés a fizetése? Csak úgy ajándékba, mintha a te dolgod lenne kompenzálni az ő baját?! Ez a fized ki helyette, aztán emlékeztesd rá, hogy adja meg szintén ilyen. Persze, hogy nem fogsz neki szólni, az ő tartozása meg le van tudva, volt eg ybalek, aki örömmel kifizette. Sürgősen szabadulj meg ettől az embertől, mert ez nem partnered, nem szeret téged, csak szereti, hogy kihasználhat, kihazsnálhatja a múltbéli sérelmeidet, és kb még te vagy hálás neki. Ilyen mellett sose fogsz rendbe jönni, mert nem tisztességes veled.
2019. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

#12, #13, ha meg akarjátok szívatni a Kérdezőt, elmarva mellőle az egyetlen embert is, akire számíthat a minden bajának oka hulladék szülői családja ellenében, akkor roppant hasznos a véleményetek...

Ellenkező esetben nem ártana újra nekifutni...

(én ennek a mélységeibe szerencsére nem tudok beleszólni, nálunk a párommal az első perctől csak "mi pénzünk" létezik - ilyen módon SOHA ki se alakult ilyen ostoba "ki kinek mit mondjon kinek mi jut eszébe vagy nem kinek kell megsértődni kire" - probléma)... elvégre is az ember párja a legeslegközelebbi hozzátartozója - az egyetlen, akit maga választ, és nem a sors dobja.

De aki azt hiszi, hogy egy amúgy is problémákkal küzdőnek okvetlenül újabb mondva csinált problémák legyártása kell, attól lesz jobb bármi is, csak tessék, tessék...

2019. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

#14


Jajj igen, egy ilyen párra lehet is számítani, aki még ennyit sem képes észben tartani. És baromság azzal jönni, hogy egy kapcsolatban ilyenekkel nem kell foglalkozni mert igenis KELL. 10 év házasság után esetleg nem, mert akkor már jól ismeritek egymást, de a kúrópajtival igenis szorosabb szíjat kell hordani. És mindig annak kell visszaadni a kölcsön pénzt, aki kérte. Nem várni a meghívóra, postagalambra, egyéb kérvényre. Amint megvan az alkalom azonnal oda kell adni és mint írtam illő valamennyivel megtoldani hamár kisegített.


Főleg azért dettó baromság az ilyen majd juttasd eszembe mert ha tudom, hogy hétfőn 60k-t kölcsön kérek akkor azt LEGKÉSŐBB szardáig megadom. Aki meg 2 napra nem emlékszik annak nem ártana neurológushoz fordulnia.

2019. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

"ha tudom, hogy hétfőn 60k-t kölcsön kérek akkor azt LEGKÉSŐBB szardáig megadom. Aki meg 2 napra nem emlékszik annak nem ártana neurológushoz fordulnia"


Erről van szó!


No meg arról, hogy a szövegkörnyezetből számomra az jött le, hogy nem laknak együtt. Ha együtt laktak volna, akkor amint hazaérnek, megadja, nem? Vagy eleve közös kasszán lennének.

Ez egy friss kapcsolat lehet. Friss kapcsolatban mindkét oldalról eleve furcsa egy ilyen kérés, de a férfi oldaláról még egy fokkal furcsább. Gyakorlatilag egyértelmű, hogy a férfi eleve arra játszik, hogy a nő nem mer szólni, és ő lenyeli ezt a pénzt.


Egyébként, khm, valószínű 1-2 nap már eltelt az ominózus eset óta. Tegnap írta ki a kérdést a hölgy, ebben írt a kölcsönkérésről. Azóta se írta, hogy a párja rohant volna megadni a pénzt. Pedig jó esetben randiztak is hétvégén. Már most nagyon úgy néz ki, hogy a fickó becsapta.

2019. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

" 10 év házasság után esetleg nem, mert akkor már jól ismeritek egymást, de a kúrópajtival igenis szorosabb szíjat kell hordani. És mindig annak kell visszaadni a kölcsön pénzt, aki kérte. Nem várni a meghívóra, postagalambra, egyéb kérvényre." - megsúgok neked valamit, egy párkapcsolatban nem létezik olyan, hogy "kell" ... ott az a szabály az egyetlen valid, amiben az adott két ember megegyezik...

A "rend", a "kell", és a "norma(lis)" a leggyalázatosabb jelentéssel bíró magyar szavak, ezeknek a szemeteknek a túllihegésének köszönheti pont a Kérdező (meg millió más ember), hogy ott tart, ahol, az apja is egy tipikus, a saját normáit a gyerekére erőszakoló elmebeteg...


(látod, neked 10 év házasság kell hozzá, nekünk 10 perc kapcsolat kellett...)

2019. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

" de a férfi oldaláról még egy fokkal furcsább. " - ezt hívják szexizmusnak...

" Tegnap írta ki a kérdést a hölgy, ebben írt a kölcsönkérésről. Azóta se írta, hogy a párja rohant volna megadni a pénzt. Pedig jó esetben randiztak is hétvégén. Már most nagyon úgy néz ki, hogy a fickó becsapta." - miért is csapta volna be ettől? Az elhangzott diskurzus ez volt:

"A párom mondta, fizessek be valamit (60 ezer volt), nála most nincs pénz, majd odaadja, ne felejtsek el szólni."

Becsapás az lenne, ha a Kérdező szól, és a párja ezek után nem adja oda...

2019. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
28%

Azért csapta be (valószínűleg), mert valószínűleg nem aznap történt az eset, amikor a kérdező kiírta a kérdést. Ha fölteszem, hogy hétvégén randiztak (ami reális föltevés), akkor a férfinak lett volna alkalma visszaadni a pénzt. De akkor a kérdező valószínűleg megírta volna ezt itt, mert mégiscsak ezen megy itt a vita.

Tehát nagyon valószínű, hogy találkoztak már azóta és a férfi nem adta meg a pénzt (a nő meg nem szólt).

Mivel remélhetőleg gyakran randiznak, a kölcsönkéréses randi után pár napon belül ismét randiztak. Nem reális, hogy addig ne tudná valaki a 60e Ft-os tartozását fejben tartani. Az sokkal reálisabb, hogy a férfi fölmérte, hogy ez a lány nem fog neki szólni, és amikor kölcsönkérte a pénzt, már pontosan tudta, hogy ő magától soha nem adja vissza, a lány meg 99%, hogy nem mer szólni, tehát szinte biztosan lenyelheti ezt a pénzt. Kockázat nincs, hisz ő kérte, hogy kérje vissza a lány: ha netán mégis az az 1% jönne be, hogy szól a lány, akkor majd visszaadja.


További eshetőségek:


1. Kamu az egész kérdés. (Ez igazából bármelyik kérdésnél fölmerülhet.)


2. Nem kamu a kérdés, de a kérdezőt már nem érdeklik a válaszok, csak kiírta magából a fájdalmát. Kommentje óta vissza se jött elolvasni az utána jövő válaszokat és nem is érdekli már, ki mit ír. Ez esetben lehetséges, hogy a férfi megadta a tartozást, csak ezt már sosem fogjuk megtudni.

2019. ápr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

#19, az minden kérdésre áll, hogy lehet akár fiktív is...

(kamunak nem mondanám, mert léteznek ilyen helyzetek, legfeljebb nem pont a Kérdezővel)


A konkrét esetre visszatérve, ha valakitől én egy ilyen szituban eleve azt kérem, hogy szóljon, annak nyilván oka van. Az illetőnek szabad döntése, hogy így ad-e pénzt, vagy nem. Ha nem, tiszta sor, ha ad, nos szerintem az is, azt jelenti, hogy neki így megfelel.

(ezt hívja a jog ráutaló magatartással létrejött szerződésnek amúgy)

Ha az illető ezek után csak azért sem szól, majd azt mondja, hogy én becsaptam, az vagy hibbant és nem fogta fel a dolgot, vagy rágalmaz. És ez nem privát vélemény, ha bíróságra menne, ugyanezt mondanák - ha egyáltalán szóba állnának vele úgy, hogy előtte nem emlékezteti a kölcsönkérőt a tartozására...

Ennyit magáról a konkrét szituról.

Általánosan meg marad a nagy kérdés, hogy miért lenne jó az, ha a Kérdezőtől elmarnák azt az egyetlen ember is, akire perpill számíthat a kedves családjával szemben???

2019. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!