Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti egyetértetek azzal, hogy a...

Ti egyetértetek azzal, hogy a szülő business-classon repüljön, míg a gyerek economy-classon, hogy ne legyen elkényeztetve?

Figyelt kérdés
Szerintem, ha én együtt megyek valakivel, úgy illik, hogy együtt is utazunk.
2019. ápr. 7. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen ez szerintem is gáz, légitársnál dolgozom, vannak akik sajnalják a gyerektől az árát. Sose fogom megerteni.
2019. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Jajj Istenem!Hova jutott a mai fiatalság.Ha épségben földet ér a segged akkor nem mindegy?Hány órás út?És egyetértek azzal is hogy a szülőknek ájfonjuk legyen míg a gyerekeknek Huawei
2019. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
Ilyent autoriter szüők csinálhatnak. Ennyi erővel a kocsiban is lehetne térelvàlasztó üvegfal.
2019. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%
Egyet. A szülő nem a gyerek rabszolgája, ha valami extrát akar magának venni akkor megteheti, akkor is, ha a gyereknek nem tetszik, hogy ő miért nem kap olyat.
2019. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Annyira bírom ezt a "ne legyen elkényeztetve a gyerek" felfogást. Ha megengedhetik maguknak akkor utazzanak együtt. Nemrég volt egy kérdés ezzel kapcsolatban a Pick szalámi VS párizsi. Ott voltak szép kommentek ezzel kapcsolatban hogy ezzel a szülő csak árt a gyereknek, és két végkifejlet lesz, vagy nagyon spórolós lesz a gyerek, vagy amint elkerül otthonról igyekszik bepótolni mindent amiből kimaradt. Ez jobb mint az elkényeztetés? Egyébként meg nekem pl kifejezetten rosszul esne ha a szüleim máshol/jobb helyen ülnének mint én. Azt érezném nem vagyok fontos nekik. És amúgy meg saját tapasztalatból mondom hogy egy ilyen alkalomtól még nem lesz elkényeztetve a gyerek. Mi anno szüleimmel szálltunk meg nem egyszer 4 csillagos hotelben, de volt hogy részt vettünk a helyi egyház által szervezett egy hetes kiránduláson külföldre, ahol diakszallon stb helyeken aludtunk, közös fürdő volt, stb. és egyáltalán nem panaszkodtam. Pedig volt összehasonlítási alapon. Fel tudtam fogni hogy ott az a helyzet máskor meg más. Semmi bajom nem volt tőle hogy egyszobaban kellett aludnom másik 10 idegen nővel, és együtt is fürödtünk, míg a hotelben külön szobám volt. Ez függ a gyerektől is, hogyan lett nevelve, mennyire érti meg ezeket a dolgokat, hogy attól mert a szülei megengedhetik maguknak pl a hotelt attól még nem az lesz az általános és létezik más is. Az a szülő aki burokban neveli a gyereket ne tapasztaljon meg semmi jót nehogy el legyen kényeztetve, rég elrontotta a nevelést.
2019. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez nem a pénzsajnálatról szól, illetve a barátokat sem ültetik hátra. Egyszerű a dolog. Sokan ha gazdag családba születnek úgy érzik, hogy minden jár nekik. A szülők ezt akarják elkerülni. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a gyereket. Amúgy nem ártt ha látja, hogy mit csinál az "átlag ember", ha esetleg örököl családi céget stb-t jó ha tudja, nem él mindenki olyan luxusban,mint ő élt így talán jobb vezető lehet.
2019. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem udvariatlanság "kivonni" magadat a közös útból, akárkivel is vagy.
2019. ápr. 7. 10:49
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Pont most olvastam a cikket en is. :) Szerintem hulyeseg, neveles kerdese, nekem is gazdagok a szuleim, nem lettem elkenyeztetve, maximum aterezni nem tudom, amikor masok a penzhianyrol panaszkodnak, de fel tudom fogni, hogy van ilyen is. Nem keresek annyi penzt, mint a szuleim, de igyekszem a legtobb draga igenyemet is a sajat penzembol finanszirozni. Ha nincs penzem first classra, nem huzom le oket, veszek olcsobb jegyet, nem vagyok mar 10 eves, hogy alap legyen, hogy a szuleim allnak mindent.

De a cikkben le volt irva, hogy a repulout alatt az anyuka szeret felkeszulni a munkara, ezt nehezebben tenne nyilvan az economyn, az egesz csaladdal mellette. A tobbi az szerintem csak rizsa volt, hogy a gyerekek majd akkor, ha tudjak ertekelni, stb...

2019. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én egy Gordon Ramsey-s cikket olvastam, hogy ő nem fogja ráhagyni a pénzét a gyerekeire, illetve a feleségével ők első osztályon utaznak, a gyerekek turista osztályon, egyrészt hogy ne legyenek elkényeztetve, másrészt meg ők pihenni akarnak, és nem akarják, hogy a gyerekeik zargassák őket.
2019. ápr. 7. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

EZ hülyeség. Nem ettől fogja a gyerek értékelni a dolgokat maga körül.

Ha együtt megy a család, akkor együtt is menjenek. Ha teher, akkor menjenek kettesben.

2019. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!