Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy az anya dolga a feltétel nélküli, az apáé pedig a feltételekhez kötött szeretet biztosítása a gyerek számára?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor utóbbi alatt mit kell érteni? Ha megbukik a gyerek matekból, apuka kevésbé szereti, de ha elmosogat és kiporszívóz, akkor kicsit jobban?
2019. ápr. 7. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem értek vele egyet, de ha itt elolvasol egy pár kérdést akkor valószínűleg azt jelenti, hogy ha valamit nem úgy csinál meg a gyerek ahogy a szülei elképzelték akkor az apuja fogja megverni, nem az anyja.
2019. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem. A szülői szeretetnek soha nem szabad feltételekhez kötődnie. Jó, nyilván nagyon extrém helyzetekre ez nem érvényes, sorozatgyilkosságra meg hasonlókra, de egy átlagos kamasz gyerek kihágásainak (matek kettes, lógás, kupis szoba, villanyoltásra nem hazaérés, házimunkáról megfeledkezés, részegen hazaérkezés, kisebb hazugságok) nem kéne a szeretetet befolyásolni.

Nem azt mondom hogy ne legyen következménye, lehet elvenni a telefonját, eltiltani a következő bulitól, lecsökkenteni a zsebpénzét, lehet megoldást keresni a problémára, de ha valaki kevésbé szereti a gyerekét mert kettest kapott matekból, annak nem való gyerek.

2019. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Jó esetben mindkét szülő feltétel nélkül szereti a gyerekét és jó esetben mindkét szülő szab számára kereteket.

Ha pedig gyenge matekból, akkor időben érzékelem, leülök vele tanulni, vagy ha nem tudok, fogadok mellé magántanárt, pont így/ezzel szeretem.

Ő pedig azért porszívóz ki - legalábbis én csak ezzel tudom elérni - mert a szeretet kölcsönös, és felfogja, hogy anya nagyon sokat dolgozik, nem ártana kicsit tehermentesíteni...

2019. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Elméletileg mindkét szülőnek feltétel nélkül kellene szeretni a gyerekét, gyakorlatilag a legtöbb szülő feltételekkel szereti.
2019. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a "feltétel nélküli szeretet" egy értelmezhetetlen fogalom.
2019. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Puzsér beszélt erről az egyik rádiós műsorában. Ebben nincs igaza. Ranschburg Jenő megfogalmazása nekem jobban tetszik. Ő azt mondta, hogy a gyereknek az anya a biztonságot, a megszokott otthon melegét jelenti, a védelmet. Az apa feladata viszont az, hogy a gyereket kivezesse a világba, új dolgokat mutasson neki, tanítsa. Mind a két szülő szeretetére szükség van, de a feladataik mások.
2019. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"feltétel nélküli szeretet"

Pedig a kérdésben szerepel...


De röviden összefoglalva: a szeretet nem függ attól, hogy a gyerek mennyire felel meg a szülő elképzeléseinek/elvárásainak. Ha pl. én matekzseni gyereket szerettem volna, de csak kettes, akkor is szeretem (max. segítek neki, hogy jobb legyen). Ha én atomfizikusnak szánom, de színész akar lenni, akkor is szeretem, és abban támogatom, hogy elérhesse az álmait. Nem büntetem azért, hogy nem olyan, amilyennek elképzeltem. Akkor is szeretem, ha rosszat tesz (de attól még persze megfeddem érte - a szeretetbe ez is belefér!).

2019. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A fenti a hatosnak szólt.
2019. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is Puzsértól hallottam először, de azóta megtudtam, hogy állítólag tanítják is, szóval valami (legalább elméleti) alapjának kell lennie.
2019. ápr. 7. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!