Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy az anya dolga a feltétel nélküli, az apáé pedig a feltételekhez kötött szeretet biztosítása a gyerek számára?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor utóbbi alatt mit kell érteni? Ha megbukik a gyerek matekból, apuka kevésbé szereti, de ha elmosogat és kiporszívóz, akkor kicsit jobban?
2019. ápr. 7. 14:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8. Igen értem, de párkapcsolatban zsaroláara szokták használni a fogalmat, nevelésben végképp értelmetlen. Attól hogy az egyik fél többet vár el a gyerektől vagy ő áll ki a közös elvárásokért, nem lehet következtetni a szeretete mértékére. Itt inkább egy nevellői viselkedést írnak le - hibásan és félrevezetően.
2019. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamit félreértettél kérdező, mert ez totál marhaság.

3-as írta le nagyon szépen.

Apa vagyok, feltétel nélkül szeretem a gyerekeimet. Feleségem ugyanígy.

Sőt, sokszor, amikor hisztizik, durcás, olyat tesz, aminek nem örülök, akkor KIFEJEZETTEN mondom neki, hogy "én most is szeretlek". Egy gyereknek kell az a biztonság, hogy van legalább 1-2 ember a világon, aki mindig szereti, akármit tesz. (És ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ne vinném keresztül az akaratomat kedve ellenére, ha azt tartom helyesnek.)

Éppen elég olyan emberrel fog még találkozni, aki csak addig fogja szeretni, amíg a kedvükre tesz, vagy amíg az ő érdekük úgy kívánja. Legalább a szülei ne ilyenek legyenek.

2019. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem. Ha mar feltetelekhez koti, akkor nem szereti. De akkor aztan kesobb nem kell csodalkozni azon, hogy a gyereke is igy fog hozza allni...! Csak azt kapja vissza az ilyen, amit o is latott, tanult es legfokeppen kapott. Ezen kene elgondolkozni a szuloknek!
2022. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!