Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ennyit kell...

Normális hogy ennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 èves vagyok és egyenlőre még a szüleimnél lakom. Az lenne a kérdésem hogy aki(k) még a szüleiknél laknak, mennyit adnak haza? Mi vidéken élünk, havi 210 ezer forintot keresek és ebből 100 ezret követelnek a szüleim mert a rezsi, eszek, iszo stb. Ez mennyire normális? Az oké hogy adok haza, de ez nem túlzás? Főképp úgy hogy apum külföldön dolgozik és havi szinten 1 milliót keres, plusz itt az albérlet 40-50-60 ezer (mi nem albérletben lakunk) plusz a rezsi. Szóval kevesebb mint 100 ezer összesen. Amikor ezt szóvá teszem, azt mondják hogy de én eszek is és az is pénzbe kerül. Havonta marad 100 ezer forintom amiből lejönnek a számlák stb szóva kb 50-60 ezer forintom marad egy hónapra. Még albérletre se tudok így nagyon spóropni. Mi lehet a megoldás erre? Illetve ez normális?

2019. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Azért szerintem 210 ezer forint nem olyan kimagasnó, főképp hogy a minimálbér 150 ezer. Nemzetiben vagyok eladó, napi 10 óra munk, 2 munka, 2 pihenés. Semmi panaszom nincs miatta.
2019. ápr. 8. 16:05
 32/46 anonim ***** válasza:
49%

Nem olvastam végig a válaszokat, ezért elnézést, ha isméltem valakik véleményét!

A 100ezret valamennyire sokallom, de ha a szülök ennyit kérnek, akkor két lehetöséged van:

1. Kifizeted nekik, még ha nem is tetszik, de mivel övék a lakás, azt öt döntik el, mennyit kérnek

2. Nem fizetsz, hanem elköltözöl valahová, és ott annyit fizetsz, amennyibe a lakbér, rezsi meg a megélhetésed kerül.


Másrészt nem világos, hogy a maradék 50-60ezret miért nem teszed félre, ha lakásod, kajád már megvan, és más kiadásod nincs?

2019. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
75%

Mégis, mekkora házról van szó?

Mert ha több száz nméteres, villanyfütéses valami, akkor a 200 ezres rezsi még nem is igazán sok.

2019. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Elakarok de akkor 3-4-5 hónapig rá se nézhetek arra az 50-60 ezerre. Más kiadásom is van. Pl benzin. Viszont 20 vagyok, szóval szabadidőmben nem tudok egyedül lenni a 4 fal között (rádásul nem hónapokig). 1 hónapban 1x haverokkal elszoktunk menni iszogatni, billiárdozni és nincs pofám nem meghívni legalább egy körre őket úgy hogy ők is meghívnak. Szal havonta az kb 5 ezer a "buli" és ott vannak a lányok, igen, találkozgatok 1-2 lánnyal és arra sincs pofám hogy azt mondjam hogy "fizess már mindent te". Szóval az is elvisz heti 2-3-4 ezret.
2019. ápr. 8. 16:30
 35/46 A kérdező kommentje:
Mi is volt a dicsekedés?
2019. ápr. 8. 16:31
 36/46 A kérdező kommentje:
Uhh, így megnem tudom mondani. 100 valahány Nm-es a lakás, gáz fűtés ami éjjel nappal megy 15-20 fok között. Szerintem ezzel van a gond mert sokszor kellett javítani a vezetékeket és most sem mondanám tökéletesnek az egész rendszert.
2019. ápr. 8. 16:34
 37/46 anonim ***** válasza:
9%
Nézz ki egy albérletet és amikor legközelebb fizut kapsz, abból már ne adj le semmit és költözz el. Akkor majd meglátod mire elég havi 100 eFt. Megsúgom, hogy lótúró egy felnőtt ember lakhatására, rezsijére, étkezésére és egyéb dolgaira.
2019. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
46%

Lehet többe kerül egy saját albérlet + kaja, mondjuk összesen havi 150. Ezen felül még marad havi 60ad minden másra.

Viszont cserébe nem kell senkihez sem alkalmazkodni, és én a helyedben ezek után a szüleim felé se néznék.

Öregkorukban pedig 20.000/alkalmat kiszámláznék nekik minden alkalommal mikor bármi segítségre van szükségük.

2019. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Itt tarjànban 40-50 ezet egy egy szobás lakás, a rezsi 15-20 ezer. Szóval kajával együtt lenne havi 100-110 ezer, szóval jb annyi mint itthon. Ezért is van tervben a költözés.
2019. ápr. 8. 16:59
 40/46 anonim ***** válasza:
76%
A kajára 40 mondjuk reális, ha mindent otthon eszel és ebédet is viszel. Viszont a rezsi szerintem is irreális. Az, hogy egyszer megmutatták és annyi volt semmit nem jelent. Ezt úgy is el tudom képzelni, hogy egy viszonylag nagy, rosszul szigetelt házban megy az a gázfűtés és nem átalányt fizettek. Ebben az esetben előfordulhat télen 100ezer fölötti gázszámla, viszont akkor nyáron nincs szinte semmi. Ha az igazat akarod tudni, akkor egy évre visszamenőleg nézd meg az összes számlát.
2019. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!