Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ennyit kell...

Normális hogy ennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 èves vagyok és egyenlőre még a szüleimnél lakom. Az lenne a kérdésem hogy aki(k) még a szüleiknél laknak, mennyit adnak haza? Mi vidéken élünk, havi 210 ezer forintot keresek és ebből 100 ezret követelnek a szüleim mert a rezsi, eszek, iszo stb. Ez mennyire normális? Az oké hogy adok haza, de ez nem túlzás? Főképp úgy hogy apum külföldön dolgozik és havi szinten 1 milliót keres, plusz itt az albérlet 40-50-60 ezer (mi nem albérletben lakunk) plusz a rezsi. Szóval kevesebb mint 100 ezer összesen. Amikor ezt szóvá teszem, azt mondják hogy de én eszek is és az is pénzbe kerül. Havonta marad 100 ezer forintom amiből lejönnek a számlák stb szóva kb 50-60 ezer forintom marad egy hónapra. Még albérletre se tudok így nagyon spóropni. Mi lehet a megoldás erre? Illetve ez normális?

2019. ápr. 8. 14:27
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
66%
Ha kijön minden 100-110ből, akkor egyszerűen csak költözz el és ennyi.
2019. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
83%

A 27-es a szívemből szólt.


Nem a gyerek feladata eltartani a szülőt. Neki sokkal több ideje volt az anyagi szituk rendezésére. Segítse ő a gyerekét.

2019. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
210-böl 1 ember simán meg tud élni. Én is ennyit keresek. Nem is értem miért akarsz élet-halál otthon lakni. Ha nem egyedül költözöl albiba,már tudsz faragni a költségeken. Magad számára, ha főzöl, nem lesz 50 ezer a kaja. Már abból is faragtunk, kétlem hogy bárkinek megéri ekkora telefoncsomagot használni. Esetleg szolgáltató váltás,hasonló konstrukció mellett kedvezőbb tarifa. Annyi mindenen lehet spórolni az életminőség romlása nélkül.Próbáld ki az önálló életet. Biztos tanulságos lesz. Ha függetleníted magad a szüleitől, nincs többé követelőzés, csak a hiteltörlesztés. Azt még letudod és boldogan élsz.
2019. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Nem mondtam 1 szóval sem hogy nem akarok elköltözni. Havi 50-ből elég nehéz félrevtenni annyit hogy legalább 3-4 hónap múlva eltudjak költözni. Ha meg nem adok haza, 210-el lelépek egyből elmegy kauciora 150 ezer és marad 60 ezret kifizetni a hitelt, telefont. Aztán kaja, benzin vagy busz. Ha meg itthon maradok kötelező odaadni azt a 100-ast. Szóval muszáj vagyokhavi 50-60-ból spórolni még össze nem jön annyi hogy eltudjak költözni, de az meg 4-5 hónap és nem mehetek ki a házból, nem találkozhatok lányokkal, nem buszozhatok, nem autózhatok stbstb.
2019. ápr. 9. 09:53
 45/46 kovpet ***** válasza:

Pontosan miből áll ez a razsi? Milyen tételekből?

Már írták, hogy éves szinten kell nézni és átlagolni, ezt tényleg tedd meg. Irreális ez az összeg, ha nincs kertészetek pl vagy medencétek vagy valami ilyesmi, lift akár.

2019. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Az éves rezsi ennyi, apafej, nem a havi!
2019. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!