Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha apám elveszi...

Mit csináljak ha apám elveszi a pénzemet és már lehetetlen vele élni? 16L

Figyelt kérdés
Ballagásomra kaptam 140ezer ft-ot összesen a rokonoktól, direkt elraktam, mert tudtam, hogy el akarja venni. De megkereste és elrakta, azóta se kaptam vissza. A szülinapomra, névnapomra meg ünnepekre szoktam kapni mamáéktól pénzt. Apának adjak oda mindig, hogy adja nekem, elrakja, ahogy a testvéreimét is. Anyát is mindig számon kéri, mikor mire költötte a pénzt, mintha ő olyan sokat dolgozna, 1ig dolgozik, aztán egész nap csak fekszik és eszik és szid mindenkit. Már volt, hogy sokáig blokkot is kellett neki hozni. Miatta vették el tőlünk majdnem a házat, a kocsit mert adósságai voltak, ő nem csinált semmit csak szidta a világot, mindenkit, közben anya majd belepusztult, hogy elintézze azt, hogy ne vegyenek el tőlünk semmit. Azt hiszi ő a mindenség mert már egy hónapja nem ivott alkoholt, normálisan képtelenség vele beszélni, senki nem tud olyat mondani neki ami tetszik. Úgy kezeli az összes pénzt, mintha mind az övé lenne és szerinte rajta kívül senki nem csinál semmit, mindenki lusta, ő meg halálra dolgozza magát, de senki nem hálás érte. Ha mi nem lennénk neki, ha anya elhagyná(amit nem tud, ugyanis 2 milliós adósságot rakott a nevére, egy válásba belerokkanna anyagilag) már rég halálra fagyott volna az utcán és újból alkoholista lenne. Agresszív, nem ütött meg senkit, én mindig elszaladtam amikor megindult felém. Utál mindenkit, rasszista, szexista, homofóbiás, mindenkit utál és szid, kritizál aki nem ő. Anya is megmondta nekem, ha egyedüli gyerek lennek már rég elvált volna, nem tűrné ezt. De mivel van két öcsém, így nem bírna három gyereket egyedül anyagilag. Ugyanis volt már, hogy elküldött minket itthonról, azt mondta aki akar menjen anyával, gondolkodás nélkül mindenki vele ment, de aztán visszakönyörögte magát apám.
2017. febr. 8. 19:39
1 2
 1/13 Ulquiorra77 ***** válasza:
18%
Feljelentes?
2017. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KJUsul ***** válasza:
50%

Egyszer mikor nem számít rá, anyáddal üssétek le, kötözzétek meg és iszonyúan verjétek össze. Mondjátok meg, hogy két lehetősége van: vagy változtat az önző mocsok hozzá állásán vagy repül a lakásból a genyába.


Nem véletlenül könyörgi vissza magát mindig: egyedül képtelen volna fenntartani magát, a nyakatokon élősködik, úgy sejtem valami szerencsejátékot is folytat. Én apám is ilyen volt, ő keresett néha 400 ezret is egy nap alatt,de az utolsó fillérig elverte a játéktermekben. Soha semmit nem adott haza, mindent mi fizettünk anyámmal, rezsit, lakásrészletet, élelmet... volt hogy ellopta otthonról a pénzünket és közben megint volt egy nyereséges üzlete, de nem adott haza, hanem szalonnát reggelizett, miközben mi kenyeret se tudtunk venni....


Nem fog megváltozni illetve igen, még rosszabb lesz! Ahogy csúsztok egyre lejjebb, elkezdi törni a fejét, miként juthatna még pénzhez, hogy önmagát jólétben tartsa. Eladja a lakásotokat és vesz valami lerobbant vityillót. Aztán titeket fog hajtani, hogy újítsátok fel, meg tegyétek rendbe, ő meg elveri a pénzt, ami a kettő különbözete lesz.


Hidd el tudom mit beszélek. Mielőbb el kell verni, hogy a szar a száján jöjjön ki vagy egyszerűen ki kell dobatni a kecibe. Mert lehet, hogy a verésből se értene.

2017. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi alapon lehetne feljelenteni?
2017. febr. 8. 20:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem mihamarabb el kéne innen tűnnünk, ezt anyának is mondtam már, hogy nagyon nincs jó érzésem ezzel az egésszel kapcsolatban. A probléma csak az ezzel, hogy az a 2milliós adósság, amikor a vállalkozásunkat átíratta anya nevére megvan, ezen kívül a kocsin is van adósság, nem engedte anyának, hogy kifizessen valami azzal kapcsolatosat, mert az felesleges, a kocsit az én nevemre íratta át. Nem engedi anyának, hogy fizesse maga után a járadékot(?)mert az is felesleges. Így nem lehet új életet kezdeni, több milliós adóságokkal a nyakunkban.
2017. febr. 8. 20:06
 5/13 A kérdező kommentje:
*az én nevemre akarja íratni
2017. febr. 8. 20:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem küldhetjük el a lakásból. Az ő nevén van.
2017. febr. 8. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Második hozzászólóval értek egyet, vegyél néhány gyors kötözőt és amikor alszik szépen kezét-lábát összekötni vele szépen elverni és egy-két napig hagyni megkötözve hagy gondolkodjon (ha még akkor se normalizálódik lehet még ráhúzni néhány napot).

Vagy ha a vállalkozás anyukád nevén van jelentse fel nagy értékű sikkasztás gyanújával (csak van valami papír, hogy akkor keletkezett a veszteség amikor az ő nevén volt).

2017. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg kérd meg anyud, hogy nyisson neked egy junior bankszámlát, amire be tudod fizetni a készpénzed. Számlanyitáskor olyan PIN kódot adj meg, amit csak te tudsz, és onnantól kezdve senki sem tudja piszkálni a pénzedet.
2017. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

A házat a házasságuk alatt vették?

Mert akkor mindegy kinek a nevén van, az közös szerzeménynek számít.

A kocsit írassa anyád nevére - te még kiskorú vagy - aztán adjátok el, máris nincs 2millió adósság.

A családban meséld el, hogy minden pénzedet lenyúlta, tehát gyakorlatilag őt támogatták.

Ha régebben el tudtatok menni, akkor most is megtehetitek, mit érdekel benneteket, hogy mi lesz vele?

Anyád a hibás, aki akkor visszaengedte, illetve egy ilyen baromnak 3 gyereket szült, ezzel tönkretéve mindnyájatok életét.

Anyád fizessen maga után járadékokat, mert nem lesz nyugdíja, aztán majd később őt támogathatjátok élete végéig.

2017. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, mintha az èn gyermekkoromat írtad volna le.. Nem lehet semmit tenni, nem fog leszokni a piáról. A pénzt meg emlegesd meg a mamádéknak, hogy apád elvette, hisz tőlük kaptad. Velem is volt ilyen, de nekem a tandíjra valót nem fizették be, (amit mamáéktól kaptunk, mert szarul álltunk anyagilag, mivel apám elitta a pénzt ès hiteleket vettek fel) pedig nem volt drága tandíj, 6000 ft. Apám szintén ivott, nem egyszer a szomszéd utcából, az árokból szedtük össze, mert nem volt tudatánál. több mint 10x volt elvonón, mindenhonnan kirugták, a házat majdnem elárverezték a fejünk felől. Na mindegy, a lényeg, hogy felnőtt fejjel másként látom a dolgokat, mindenképp szólj a nagyszüleidnek, ha tudsz költözz hozzájuk. Valamint érd el, hogy anyud elváljon tőle, mert ha nem, bele fog roppanni idegileg. A mai napig hajlamos vagyok anyámat is hibáztatni, mert mint anya, az lett volna a kötelessège, hogy megvédjen minked, megadjonondent amit tud (nem anyagiakba èrtem, hanem nyugodt családi környezetet, ahol nem 0-24-ben a veszekedés megy, ahol nem kell szègyenkeznünk apám miatt) . Csak a büszkesége fontosabb volt, hogy ő majd egyedül is megoldja, " nem kell segítség, nem megyünk mamáékhoz, mert ott mindent megmondanak nekünk." stb Itt nem csak arról van szó, hogy a pénzedet elveszik, hanem, hogy minden más fontosabb mint te. Apád előtérbe helyezi a piát, meg a szórakozását nálad, anyád meg jóformán semmi érdemlegeset nem tesz, csak nézi az egészet, max gondolom veszekszik apáddal, hogy ezt nem így kéne, de a lehetőséget, hogy elmenjetek, semmibe veszi. MINDENKÈPP fordulj a nagyszüleidhez, talán ők is belátják és megtudják győzni anyudat. El hiszem, hogy nehèz lesz otthagynia apudat, de ez lenne a legjobb. Apád már nem fog megváltozni. Az en apám végül meghalt. Sajnos ebből máshogy nagyon nincs kiút... Vagy van, de nem ilyen szintnél. A lényeg az, hogy anyád NE féljen segítsèget kérni. Gondolom biztos van olyan rokonotok aki segítene, nem? Ha tudtok menjetek hozzájuk! lehet, hogy szűkösen lennétek pár hónapig (én pl anyámmal voltam egy szobába 2 évig) de legalább talpra tudnátok állni egy idő után. Anyudnak muszáj szembenéznie azzal, ha ezt folytatja akkor nem csak az ő életét teszi tönkre, hanem a tièteket is, a testvéreidét, a tiédet. Ez kihatással lesz a felnőttkorodra is. Mint anya, meg kell adnia az esélyt nektek, hogy jobb életetek legyen. Mint mondtam, lehet elösször nehéz lesz, de utána ez enyhül. Sokkal másabb az élet ekkora stressz nélkül. Ne haragudj a fogalmazásomért, este van, fáradt vagyok, de úgy éreztem ezt le kell írnom, mert ez a történet sokmindenbe hasonlít az enyémre.
2017. febr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!