Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kozepiskolas vagyok, be...

Jozetha kérdése:

Kozepiskolas vagyok, be szeretnek koltozni az iskolam kollegiumaba, de apam. Nem engedne (anyam nem velunk el, elvaltak a szuleim) megoldhato ez? Az osztalyfonokom segutene ebben? Vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha apad nem engedi, nem fogsz költözni. Amúgy miért akarsz költözni? Olyan messze van?
2017. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha 16 éves elmúltál akkor simán. Szülői beleegyezés nélkül elköltözhetsz a gyámhatóság engedélyével, ha az érdekeiddel nem ellentétes. Utóbbit pedig az osztályfőnök tudja igazolni legnyomatékosabban.



Lásd itt:

2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

...

4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.

2017. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban, van ilyen törvény, második. De indokolni kell ám rendesen és pl "apa nem enged bulizni" meg hasonlók nem indokok
2017. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem az ilyenekrol van szo, hogy nem enged bulizni. Egyszeruen itthon szornyu, en vagyok aki pakol utanna is, amit o reszegen szettor azt en szedem fel, mindent en csinalok helyette, es utanna uvoltozik es csapkod...
2017. febr. 23. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
16 elmúltál?
2017. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, elinditottam a szuloi haz elhagyasa nevu pert, koszi a segitseget! Azonban ket honapig kuldhetik ki, engem.apam kozben kiidegel itthon, nem tudnam valahogy ezt surgetni? Mar a kornyezettanulmany reg kesz itthonrol is es a leendo hazrol is, de meg igy is sokaig tart a gyamugyeseknek a dontes. Nos?:/
2017. máj. 21. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!