Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fájna ha alig lenne mit...

Fájna ha alig lenne mit egyetek, eközben édesanyatok hetente rengeteg penzt költ el feleslegesen?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, nincs normális munkám mert sokat kell tanuljak és nagyon szegényesen élek, édesapám szokott segíteni de neki sincs sok. Édesanyámnak rengeteg pénze van, hetente kirándul, plázába jár, új dolgokat vesz, engem pedig csak azert nem támogat mert elvált édesapamtol.

22/N


2019. ápr. 13. 20:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
57%

Én se hinném hogy ilyen létezik de sajnos a párom anyukája is ilyen volt, inkább cigi meg pia, a gyerekek meg éheztek :-( utána meg mondvacsinált okkal bedugta kórházba, hogy megszabaduljon tőle :-((

Az ilyen szülőt munkatáborba küldeném vagy nem is tudom, de nagyon felbosszant.

Inkább én éhezek mint a gyerekeim, de forditva?! Nem kell akkor szülni.

2019. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
90%
Telejes igazatok van, sz@r anya. De csak az egyenjogú szülőség szellemében: apukát miért nem szidja senki? 22 éves egyetemista "gyerekről" van szó. Miért nem fogadja be a lányát? Miért nem teremt ő olyan körülményeket, hogy a gyerek nyugodtan tudjon tanulni? Miért csak kicsit segít? Miért lenne több kötelezettsége anyának több pénzt ölni abba, hogy a felnőtt lánya egyetemre járhasson, jobban legyen élelmezve stb, mint apának?
2019. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Értjük a problémát a kérdező, de most mit vársz azon felül, hogy édesanyádat ekézzük vagy sajnálunk téged? Nem lesz ettől étel az asztalon, sajnálom, hogy ezt így most az arcodba vágom, de ez a nagy büdös helyzet.

Menj akkor vért adni, plazmát adni, utóbbit lehet havi 2x is, alkalmanként kb 5 ezer forint. Heti 1 alkalommal is akár bevállalhatnál valami munkát, szórólapozás, gyerekre vigyázás, korrepetálás, takarítás, amiért kapsz egy kis aprót. Nyugodtan takarózhatsz azzal, hogy sokat kell tanulj, de ha ennyire kell a pénz, akkor meg meg kell oldani, valamiből kicsit fel kell áldozni. Most ez vagy a pihenés lesz vagy egy kicsit a tanulás.

Felnőtt ember vagy már, anyád ilyen, neked kell ezt megoldani.

2019. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, kiírtál egy nyilvános fórumra egy kérdést, akkor miért privát üzenetben adsz adalékinfókat, hogy


"Édesapámnál lakok ha épp otthon vagyok,ő segit nekem, az egyetem messze van az otthonomtol, itt bentlakasban vagyok."


Valaki csak finanszírozza, hogy a lakóhelyedtől távol élj és tanulhass. Ezesetben milyen támogatást várnál anyádtól? Kapsz tőle rokontartást, intézted?

Nem is élsz vele egy háztartásban, nem hozzá mész haza az egyetemről (szoktál egyáltalán találkozni vele?) , akkor honna veszed, hogy milyen életszínvonalon él, és miért sajnálod azt a pénzt, amit magára költ, milyen alapon ítéled meg, hogy feleselgesen költekezik? Saját kárára csak a kiskorút köteles tartani, de ha jó lenne a kapcsolatotok , akkor biztosan többet is adna. Miért nem ebből a szemszögből közelíted meg a kérdést, mit teszel, hogy jó legyen a kapcsolatotok? Felnőtt vagy már egy ideje, ez rajtad is múlik! Te mit segítesz neki?

De ahelyett, hogy más elől irigyled el, amit nem rád költ, miért nem inkább azt nézed, hogy TE mivel tudod emelni az életszínvonaladat?

2019. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha nem jársz édesanyádhoz, akkor honnan tudod mennyi a pénze? És miért mondta, hogy nem érdemled meg? Nyilván csináltál valamit.

Ha odafigyelsz órán, az fél siker. Ha ott megjegyzed amit mondanak, annyit nem kell tanulni, bőven tudnál dolgozni is, rengeteg időt spórolnál, de úgy tűnik, inkább csak picsogsz, hogy anyukád nem támogat, és állításod szerint lejárat. Az nem jutott eszedbe, hogy az emberek maguktól találnak ki dolgokat? Elég szemetek az emberek, csak még fiatal vagy, nem ismered a valódi jellemüket.

2019. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!