Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fizikai vagy a szóbeli...

A fizikai vagy a szóbeli bántalmazás tesz jobban tönkre egy gyereket és a szülővel való kapcsolatát?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 07:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezeket így nem lehet párhuzamba vonni. Egyrészt mindkettőnek megvannak a maga fokozatai, másrészt minden gyerek másként érzékeny az ilyesmire.
2019. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a szóbeli.

Engem szóban bántalmaztak, a mai napig nincs semmi önbizalmam a munkám terén. Más fele ennyi végzettséggel szép ívű karriert futott volna be, én ott toporgok, ahol egy sima érettségivel lennék. Hülyére dolgozom magam szar pénzért, persze szakmailag a felkészültségemnek csodájára járnak (főnökök, ügyfelek). De lépni nem merek semerre. Tudjátok, "szarra se fogod vinni", "soha nem lesz belőled semmi", és hasonlók.

Tesóm ugyanezzel a végzettséggel igazgató egy multinál, csak mert ő viszont pont az ellenkezőjét hallgatta otthon, kb. "ki csinálná meg, ha nem te", és hasonlók.

A szóbeli ezerszer ártalmasabb, nekem ráment az életem (N48).

2019. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Én is a szóbelire tippelnék inkább. Nekem mindkettőben volt részem, fizikai bántalmazásban és elnyomásban. A fizikai bántalmazás utóhatása abban nyilvánult meg, hogy pl. amikor a pasim felém nyúlt, hogy megsimogassa a fejem, én reflexből elhajoltam, mintha pofon akarna vágni. De ez már elmúlt. Az viszont soha nem múlik el, hogy egy elnyomott, kisebbségi komplexusokkal küzdő szerencsétlen lett belőlem. A legtöbb embernél okosabb vagyok, mégsem tudom elérni a szakmámban, amit lehetne, mert a személyiségemen ennyi idősen már nem lehet változtatni.
2019. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
64%
Mert amelyik kevésbé azt fogod alkalmazni? Nem szabad bántalmazni a gyereked se szóban se fizikailag. Mondd el neki mit csinált rosszul, ha pedig valamit jól csinál dicsérd meg.
2019. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
A szóbeli maradandó sebeket okoz, a szülővel való kapcsolatot mindkettő tönkrevágja.
2019. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő elvágja a kapcsolatot, de inkább a verbális bántalmazás az ami egész életére tönkreteheti a személyiségét. Sok olyan felnőtt embert ismerek akit idióta apjuk vert, de normálisak lettek és kitörtek. De ha lelkileg nyomorba döntenek azt utána nehéz vissza egyensúlyozni.

Bár sokszor sajnos a szellemi és fizikai leépítés együtt jár az ilyen "szülőknél". :(

2019. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Mindkettő. Hiszen a fizikai sem olyan, hogy csak fizikai fájdalmat okoz, annak is vannak bőven lelki következményei is. Egyik sem kevésbé rossz a másiknál.
2019. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Mindkettő. A szélsőséges fizikai bántalmazás fizikai visszamaradást eresményezhet. A fizikai bántalmazás elsődlegesen fizikai, másodlafosan lelki fájdalmat okoz, aminek károsítja a pszichét. A lelki bántalmazásnál fordítva, mert ott őedig pszichoszomatikus elváltozás következhet be.
2019. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
7-es válaszolóval teljesen egyetértek. Nálunk nem is annyira minket szidtak folyamatosan a tesómmal, hanem egymással veszekedtek napi szinten, folyamatosan. Ráadásul mégcsak nem is hangosan kiabálva, hanem halkan civakodtak folyamatosan. De szó szerint mindenen és minden helyzetben. Reggel, délben, este. Ebben nőttünk fel. Karácsonykor volt nálunk béke kb. fél órára, aztán folytatódott. Egy gyereknek állandóan ezt hallgatni évtizedekig ugyanaz, mintha őt magát bántanák verbálisan. Csak azt nem vették észre, hogy mindkét gyereküket tönkretették lelkileg.
2019. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
A lelki bántalmazás sokkal jobban tud fájni,mint a fizikai bántalmazás.A fizikai bántalmazást el lehet felejteni, az ember még nevet is rajta, mert ugy érzi,abban a helyzetben megérdemelte.De a lelki bántalmazást azt az ember élete végéig magában hordozza.Aki lelkileg bánt az a saját szerencsétlenségét vetiti ki a másikra.
2019. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!