Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fizikai vagy a szóbeli...

A fizikai vagy a szóbeli bántalmazás tesz jobban tönkre egy gyereket és a szülővel való kapcsolatát?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 07:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
9-es: Milyen igazad van! Egyik rokonomék csinálják ezt. Soha nem emelik fel a hangjukat, de non-stop, szépen normál hangerővel lehordják egymást minden szemét szarnak. A lányuk 21 évesen egy 50 éves fickóba volt szerelmes. Ők meg nem értik, hogy miért. Hát nem is tudom...
2019. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

A bántalmazás az bántalmazás, nincs olyan, hogy egyik jobb, mint a másik (mert ha az egyik rosszabb lenne, akkor abból következne, hogy ahhoz képest a másik a jobb).


A bántalmazás hatása nagyon sok összetevős, nem mindegy, hogy egyszeri, vagy ritkán előforduló, vagy rendszeres. Nem mindegy, hogy melyik életszakaszban éri az áldozatot, nem mindegy, hogy éppen milyen lelkiállapotban éri, stb. Ezek szerintem sokkal meghatározóbb faktorok, mint hogy fizikai vagy szóbeli a bántalmazás. Hiszen lényegét tekintve mindkettő ugyanaz: az áldozat semmibevétele,megalázása, a rajta való uralkodás, az önérzet sárba tiprása.

2019. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
A fizikai bántalmazás mindig lelkileg kezdődik. Nincs olyan, hogy a megbízható, kedves, türelmes apád egyszercsak a semmiből lekever egyet.
2019. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Kellően súlyos fizikai bántalmazás esetén meghal a gyerek. Ennél jobban szerintem nehéz valakit tönkretenni, minthogy elveszed az életét. Garantáltan maradandó az eredmény, feltámasztani ugye nem tudjuk.


Viszont a legdurvább meg nem ölő fizikai bántalmazáshoz képest élelmes szülő szerintem tud maradandóbban, súlyosabban bántalmazni valakit szóban.


Sajnálom, kicsit morbid hangulatban vagyok. Nem szoktam ilyesmiről fantáziálni...

2019. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#10 ki nevet fizikai bántalmazáson?

Biztos a párom csak tetteti, hogy megviselte a gyerekkora. Amikor az apja ájulásig fojtogatta az anyját, aztán meg őt. Meg rendszerint sálban meg hosszú gúnyában kellett járnia kisiskolásként tavasszal, mert teli volt zúzódásokkal. Igen... biztosan megérdemelték.

Szerintem mindkettő rossz, ez nem verseny, hogy el kellene dönteni, melyik a rosszabb.

Engem szóbeli bántalmazás ért, nem sokon múlott, hogy most itt ülhetek a képernyő másik oldalán, s nem a föld alatt fekszem. Igyekszem elengedni a haragom, amit a szüleim iránt érzek. Tudom, hogy nem szándékosan csinálták, le se esett nekik, hogy ezzel mekkora kárt lehet okozni egy gyereknek.

2019. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálam a szóbeli. Gyerekként kaptam mindkettőből bőven, de felnőtt létemre csak a szóbeli bántalmazás emléke maradt meg bennem, ami miatt a mai napig gondjaim vannak.
2019. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A szóbeli, mert azt egyáltalán nem lehet bizonyítani, meg ha el is mondod egy egyszerűbb, pszichológiában jártas ismerősödnek, az csak le fog fitymálni, hogy ó, hagyd már, legalább nem vernek. Ja, csak kaparhatod össze magad autodidakta módon magadat, ahogy tudod és vagy sikerül vagy nem.
2019. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
*pszichológiában nem jártas, pardon
2019. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szerintem mind a fizikai, mind a szóbeli fáj, csak másképpen. (Bár nekem csak szóbeliben volt részem, de az is elég volt)

Viszont úgy gondolom, hogy az is kb annyira tud fájni amikor elhanyagolnak,a szüleid észre se vesznek, vagy esetleg csak magukkal vagy a tesóiddal foglalkoznak... nekem ezek fájtak a legjobban.

2019. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tapasztalat alapján vegyítve az igazi✌
2019. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!