Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem keres, anyám utál,...

Apám nem keres, anyám utál, fél lábbal hajléktalan vagyok, mit csinálhatnék 17 éves lány létemre?

Figyelt kérdés

Anyukám folyton "pasikat" keres magának, egy albérlet nem tudna kivenni, még egy szobát se, munkát se keres.

A nevelőapám gyűlölt, és szó szerint megakart ölni, úgyhogy anyámmal elmentünk rokonokhoz egy éve, de mivel kidobtak minket, így visszajöttünk.

A nevelőapám folyton terrorizál engem, ha nem tudok mindent megenni ami a tányéron van, rámborítja és mindennek elhord, nem engedi meg hogy ágyban aludjak, csak a földön, és még fésülködni is csak házon kívül fésülködhetek, merthogy "porolok" a hajammal. És én már nagyon belebetegedtem ebbe az egész helyzetbe, anyám meg folyton rámkiabálja hogy miattam ment tönkre az élete, és hogy ha nem lennék, akkor ők nagyon jól kijönnének a nevelőapámmal, semmi baj nem lenne köztük meg ilyenek.

Pár éve már gyermekotthonba is beadott miatta, akkor apám hozott ki, de aztán kicsapták az albérletből amit bérelt, visszaküldött a nevelőapámékhoz és lelépett.

Már már nagyon öngyilkos vágyaim vannak, mert teljesen alapvető dolgokat nem tehetek meg, mint amit más emberek...

Amikor karácsonykor felakartam építeni a fát, a nevelőapám kidobta az ajtón, hogy itt nem lesz karácsony így meg úgy, aztán kizárt a házból is éjszakára, meg ilyenek...

És azon gondolkodom hogy hova mehetnék, mit csinálhatnék, mert már lelkinyomorék vagyok, a helyzetem senkit nem érdekel, csak sajnálnak, de nem segítenek. (Persze nem várom el, csak olyan helyzetben vannak hogy megtehetnék, hogy segítsenek...)

Hajléktalan nem szeretnék lenni mert félek hogy megtámadnak esténkét, vagy elkapnak, megerőszakolnak aztán megölnek, mivel fiatal is vagyok, meg szép is.. (ha szabad így fogalmazni)

Azon gondolkodtam hogy valahogy ki kéne jutnom külföldre, csak aztán hogy hogyan tovább, azt nem tudom. Csak általános iskolát tudtam végezni a sok költözés miatt, meg a nevelőapám nagyon sokszor iskolába se engedett el.

Csakhogy a gyermekotthonba még rosszabb volt, szóval inkább csendben maradtam.

De már nem bírom tovább, azt se hogy folyton kidobnak, kicsuknak, úgy bánnak velem mint egy kutyával, stb.

Két lehetőséget látok csak magam előtt, megölni magamat, vagy elmenni valahova, de sehova se tudok. Tanácstalan vagyok, mit tehetnék...



2019. ápr. 23. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónál a pont. A gyámügy jóval kevesebbért is rátok szállt volna.
2019. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
A 7-es válaszolóra gondoltam. Nyilván kamu, méghozzá átgondolatlan kamu.
2019. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt felejtsd el az öngyilkosságot. Más is megjárta ezt a poklot és hidd el, hogy van kiút és pár év múlva már csak emlék lesz.

Először is keress munkát. De a munkát végezni is kell, ne legyél link. Legyen egy bankszámlád, ahol gyűjtöd a pénzt, ha anyád elveszi, akkor legyen kettő és csak az egyikről tudjon! De gyűjts!! Pár hónap alatt össze fog jönni egy albérletre való, plusz kaució.

Maradj tisztességes, mert hosszútávon csak az fizetődik ki, okulj anyád életéből.

Nem mondom, hogy érettségi nélkül nem lesz munkád, mert ha dolgos vagy, akkor lesz. Barátnőm is nyolc általánost végzett csak, de bejárónőként igen jól keres, viszont ég a keze alatt a munka.

Tehát kitartás! Nekem már saját lakásom, kocsim és családom van, mert kitartottam. Neked is sikerülni fog!!!!

2019. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy bírd ki azt a 2 hónapot amíg betöltöd a 18-at, keress valami munkát ahol szállást is adnak. Munkaerő kölcsönző cégeknél általában tudnak szállást is biztosítani. Kicsit összeszeded magad és utánna akár albérletbe is mehetsz, nem kell a szállón lakni. Csak az iskolát közben folytasd estin, legyen valami végzettséged. Kitartást!
2019. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Az összes kamut kiáltónak: a gyámügy le se sz.rt, mikor terhesen ki lettem rakva az utcára, pedig még kiskorú voltam. Ennyit a gyámügyről... Pedig a védőnő is tudott arról, hogy bajban vagyok és senki nem csinált semmit! Azóta már talpra álltam rég, a gyerek 24 lesz nemsokára és minden rendben. És nem a gyámügy segített.
2019. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

Aki értetlenkedett azon, hogy a gyermekotthon mitől volt még rosszabb: nos attól, hogy az ott levő gyerekek, kamaszok tele vannak agresszivitással (nem csoda!) és egymást bántják, szekírozzák, csicskáztatják stb.

Gondoljatok arra, hogy a börtönökben is hasonló okok miatt van erőszak.

És természetesen a gyengébb fél fogja mindezeket elszenvedni.

És ostoba naivitás arra gondolni, hogy kellő számban ott dolgozó, rátermett és agilis, csöppet sem fásult gondozók vannak ott, akik meg tudják akadályozni az erőszakot. Jó esetben próbálják megakadályozni.


Aki kamunak gondolja, keressen másik témát, ami szerinte nem az, és fejtse ki ott bölcs és hasznos gondolatait.

2019. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy állj lábra egyedül, sajnos nehéz. Nézz utána, hátha van valamilyen szociális szervezet, aki segít neked, most hirtelen a nane egyesület jutott eszembe. [link] Téged bántalmaznak, ők pedig azért vannak, hogy ezen segítsenek.

Egyébként pedig én is azt javaslom, hogy keress valami melót, és költözz el, amilyen gyorsan csak tudsz. És lehetőleg ne add meg az új címedet.

2019. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát én nem tudom, milyen burokban élnek egyesek, de ha nem a szép elméleteket néznék, hanem a magyar valóságot (ami nem csak egy budapesti villanegyed), akkor azért világosnak kellene lennie, hogy a hatóság egyre gyengébb és az intézkedéseik kiszámíthatatlanok, reakciókészségük súlyos esetekben nulla, de veszélytelen, kockázatmentes dolgokat meg túlreagálnak. Lehet, hogy innen a tévhit, hogy na, majd a hatóság jól megfogja a grabancát az iskolakerülőnek... Mert nagy dolgok fel vannak fújva, hogy húdemilyen hatékonyan intézkedtek, a sok szerencsétlenségnek, családon belüli erőszak áldozatainak hátatfordítás meg úgysem kerül a médiába. Meg azok a hatékony intézkedések sem, amikor a bántalmazó elől menekülő kisgyerekes anyukák rejtőzésre használt címét kiadják a bántalmazónak és hasonlók.

Egyébként nem olyan rossz a helyzet, mert a helyesírás sokat elmond az ember értelmi képességeiről is, nem csak a tanulmányairól, és a Te helyesírásod azért eléggé jó! Sokan itt a gyakorikérdéseken elbújhatnak melletted.

Nekem egy borsodi ismerősöm 16 évesen saját elhatározásból hagyta ott a bántalmazó családját és kért állami segítséget, őt nem gyermekotthonba helyezték, hanem egy olyan házba, ahol hasonló korú fiatalok laktak, mind iskolába járt és ő ott eléggé jól érezte magát. Aztán amikor 19 évesen elkezdte az egyetemet, akkor beköltözött az egyetem kollégiumába.

Azt azért mondd ki, hogy Te a nevelőapád és az anyád is bántalmazó, tehát Te is bántalmazott vagy. Teljesen normális, hogy ilyen negatív gondolataid vannak egy ennyire bántalmazó környezetben. De azért ott van Benned az, hogy Te nem akarod tönkretenni az életed akkor sem, ha két személy minden energiájával tönkre akarja azt tenni. Jó lenne, ha felhívnád a kék vonalat és segítséget kérnél tőlük, ők eléggé képben vannak, ismerik a menekülési lehetőségeket, információval minimum tudnak segíteni. Ugyanúgy a már említett nane. [link] és [link]

A lényeg, hogy lépj, mert nagyon méltatlan életet élsz most, akkor is lépni kellene, ha nem látod a következő egy métert sem. Az, hogy hajléktalanságtól meg utcai erőszaktól rettegsz, csak a bántalmazó magatartás eredménye. A bántalmazással megkeserített életű embereknek lecsökken a kreativitásuk, problémamegoldó képességük, hitük, önbizalmuk, ez természetes. Pedig akik ilyen nehéz helyzetekből lépnek, nagyon jó eséllyel javul a helyzetük ezáltal, nem pedig romlik. Próbálj meg úrrá lenni a félelmeiden és merj változtatni.

2019. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nagyon erős vagy!

Rengeteg mindent megélhettél.


Na, én az ilyen szülőket küldeném olyan helyre, ahonnan az egyetlen kiút a kéményen keresztül lehetséges - gáz halmazállapotban!


3 évvel vagyok idősebb nálad, anno voltam középsúlyos depressziós is, amikor “csak” zaklattak az iskolatársaim, de ezt az állapotot biztos nem bírnám sokáig ép ésszel.

Ahhoz képest, hogy 8 általánosod van, nagyon intelligensen kommunikálsz.

A nagyszüleid/távolabbi rokonaid élnek még, vagy beszámíthatóak?

Mondanám a pszichológust vagy a mentálhigiénés szakembert, de ha a genetikai selejt szüleid egyáltalán nem hajlandók segíteni téged, akkor ebben sem fognak.


A lényeg, hogy NE add fel! Rád sokkal jobb lehetőségek és emberek várnak, - viszont ehhez az kell, hogy ez a két ember örökre kikerüljön az életedből. Tudom, hogy nemsokára betöltöd a 18-at, és hivatalosan is különköltözhetsz, viszont átérzem, hogy addig is mekkora nagy kínszenvedés lehet együtt élni ezekkel.


Keress munkát, és próbálj meg mielőbb a saját lábadra állni.

Vannak barátnőid, akikkel tudsz erről a témáról őszintén beszélni, és meghallgatnának?

2019. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy ribi az anyád felnőtt, középkorú nőként fontosabb neki a fsz mint a kamaszkorú kislànya. Szégyellheti magát.
2019. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!