Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek igazam volt, hogy...

Szerintetek igazam volt, hogy nem adtam pénzt egy kéregető gyereknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja egy haverommal sétáltam egy kisebb városban (kb 60000 fős), és találkoztunk két lányismerősünkkel. Kb fél perce beszélgettünk aztán odajött hozzánk egy max 8 éves fiú és egy kb 6 éves lány. (Nem vagyok rasszista de román/és, vagy roma származásúak voltak.) A fiú azt mondta "elnézést kisegítenének egy kis pénzel?" (valahogy így hangzott, a lány nem szólt semmit). Két lányismerősöm azt mondta, hogy nincs aprójuk, haverom azt mondta csak papírpénze van az meg kell neki, én azt mondtam, hogy csak bankkártya van nálam de az pin kód nélkül nem jó (igazából volt nálam apró és papírpénz is). Erre a lányismerősöm azt mondta nekem, hogy maradj csöndben. A gyerek elment kb 10 méterre mi még kb 2-3 percig beszélgettünk, a lányok "elérzékenyültek". A kéregetőkön nem látszott a szegénység mármint koszosak voltak de nem volt egyik se sovány. Szerintetek bunkóság, hogy nem adtam/adtunk pénzt? Szerencsére nem vagyunk szegények de nem szórjuk a pénzt. Előre is köszi! 14/f

2013. szept. 15. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Gyereknek -sajnos- nem szabad pénzt adni, mert bűnözők "futtatják" őket- vagyis elszedik tőlük (sajnos, mindig). De kéregetőnek nem kell magyarázkodnod, ha akarsz adsz, ha nem, nem kell megindokolni, nincs, pá. Pénztárcát, bankkártyát sem kell elővenni (sajnos, bevált módszer, hogy kikapják a kezedből) Zsebben legyen apró, 20Ft,50Ft, abból 1 nap 1 koldusnak adni - ez egy megoldás, mert sokan vannak, de viszont adni koldusnak mégis jó.
2013. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen azt én is hallottam, hogy sok ember van aki romániából meg szegény helyekről, hoz be rokkant embereket vagy gyerekeket és elszedi tőlük a pénzt. Csak a lányismerősöm szerint bunkó szöveg volt, hogy csak bankkártyám van annak meg nem tudod a pin kódját. Meg sok helyen olvasom, hogy mekkora bunkóság nem adni ha megtehetNÉM.
2013. szept. 15. 23:41
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt bunkóság, mert a gyerekeket futtatják. Ha adtál volna pénzt akkor is max 2 percig lett volna nála, mert elvették volna tőle.

De mesélek egy sztorit ami velem történt meg.

A húgommal sétáltunk a blaha téren, amikor megállított minket 2 gyerek..(kis roma gyerekek) hasonló korúak mint aki titeket állított meg. A fiú azzal kezdte, hogy adjunk neki pénzt, mert a kis húgával éheznek, nincs mit enniük. A húgom erre ezt mondta:

"-Éhesek vagytok? Itt egy pékség, menjünk be, és amit megennétek azt most megveszem..Ha kértek még üdítőt is veszek nektek"

Erre a kisfiú így reagált

"-Nem a kajád kell te r***nc hanem a pénzed!!! "


Na ennyit a kéregető gyerekekről..

Ezért ne is legyen lelkiismeret furdalásod..

2013. szept. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

A 3-as hozzászolóval értek egyet.

És van egy mondás, az éhesnek ne halat adjál,hanem tanítsd meg pecázni.

Az nem segítség ha adsz pénzt,azzal csak arra szoktatod,hogy semmit nem kell tennie csak koldulni/kéregetni és megvan oldva.

2013. szept. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

nem kell magyarazkodni, nem adsz es kesz

en is jartam meg hogy elzavartam a 10 eves keregetot, erre fel elokap 1 nagy kotet penzt es elkezdett kiabalni hogy: Megveszek kilora mindenkit!

2013. szept. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

A hármas taktikáját én is kipróbálom legközelebb. Felajánlom meghívom pékségbe, veszek neki enni (éhségre szoktak hivatkozni).

Nekem amúgy olyan cigánygyerekek voltak akik odajöttek, hogy a bevásárló kocsiban levű 20-asért visszatolják a kocsit, általában ebbe belemegyek. Csak úgy nem, vagy csak elenyészően ritkán adok, hiába nagyon hitelesnek tűnnek a kölykök, nem szabad bedőlni nekik, sajna áldozatok, nem nekik jut az a pénz.

2013. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
(az #1-est egy futtató pontozta le? mégis, mi a probléma vele?)
2013. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk az, hogy futtatják, nem jó érv, mert ez esetben meg azért szívnak, ha nem kapnak eleget, mert a futtatók büntetni fognak érte. Persze ha soha senki nem adna, akkor nem maradna fenn a rendszer, ez is igaz.
2013. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként gyakori eset, hogy ha kaját adsz kéregetőknek, az meg "büdös" nekik.
2013. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem bunkóság, én sosem adok csövesnek pénzt, úgyis csak elissza. Esetleg ha ilyen pici gyerekek, vettem volna nekik valami kaját, de mást tuti nem.


Amúgy meg hiába írjátok sokan, nem létezik koldusmaffia, aki a csövesektől szedi el a pénzt. Volt az Indexen egy ilyen kísérletük, hogy az egyik újságírójuk 3 napig csövesként élt Budapesten, napi 6-700 forintot ha össze tudott koldulni, melyik szerencsétlen bűnöző, aki erre utazna? Plusz sok hajléktalan "társát" kérdezte erről, hogy tőle el szokták-e szedni a pénzt, mert ő vidékről jött fel Pestre koldulni és ilyeneket hallott, de senki sem mondta azt, hogy bárki elvenné tőle a pár forintocskáját.

2013. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!