Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bevalljuk, hogy nem szeretnénk...

Bevalljuk, hogy nem szeretnénk gyerekeket?

Figyelt kérdés

Már 4 éve házasok vagyunk a feleségemmel, de ezután sem szeretnénk gyereket vállalni, de azért a szüleinket sem akarjuk megbántani. Ők nagyon szeretnének már unokákat, de a feleségemmel nem szeretnénk gyereket vállalni, legalább is nem mostanság. De a mi szüleink nagyon várnák az unokákat, néha rá is kérdeznek, hogy lesz-e unokájuk.

Egyinőnk sem tud erre megoldást, mert nemigazán volt jó kapcsolatunk a szüleinkkel, számukra a szex mindig is tabu maradt. Sohasem bíztunk meg a szüleinkben, talán ezért is lettünk egymásé. De még mindig nem igazán merjük bevallani a szüleinknek, hogy nem szeretnénk gyerekeket. Minden karácsonykor együtt vacsorázunk az én szüleimmel, de mindig rákérdeznek, hogy lesz-e unoka.....ekkor mindig rávágjuk, hogy még nem tudjuk, de talán lesz...természetesen tuti hogy nem lesz, de nem szeretnénk megbántani őket.

Erre lenne ötletetek, hogyan mondjuk el, hogy nem szeretnénk gyerekeket? esetleg ha több évig húzzuk, és maguktól jönnének rá, az megoldás lenne? Teljesen tanácstalanok vagyunk mindketten...



2019. máj. 4. 21:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

8ast ha tehetném kétszer is felpontoznám, annyira jól megírta!


Anyuka sokkot kap, de túlteszi magát rajta. Meg kell érteniük, hogy felnőttek vagytok már.

2019. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Na de ennyi erővel aki 24 évesen szül, az is megbánhatja később. Nem egyirányú a megbánás, hogy aki nem akar gyereket 24 évesen, az lehet még meggondolja, aki meg akar, annak sosem mondják, hogy lehet még változni fog.
2019. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
98%

Mi megmondtuk a szülőknek. Férjem szülei sírtak, talán először még haragudtak is ránk, az én szüleim megértették a döntésünket, talán mert tesoimtol már vannak unokák.

Anyosomek később azt mondták, köszönik az őszinteséget, jobb ez, mint a várakozás hiába. Nem hiszik, hogy meggondoljuk magunkat, mindketten 40 évesek vagyunk.

2019. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, közöljétek, hogy "a következő 3 éves tervben nem szerepel" és akkor ezzel maximálisan a valóság talaján álltok, meg nem is jósolgattok 20 évre előre...


"Inkább az, hogy mi lesz, ha későn eszmél rá valaki, hogy mégis csak jó lett volna kipróbálni az életnek ezt a spektrumát is, hogy milyen az, ha az ember szülő, ha gyereke van, ha a párja apa vagy anya. stb. Mert találkoztam már olyannal, aki későn kapott észbe, és aztán már bánta." - ez így van...de ennél sokkal rosszabb koreográfia, amikor valaki a társadalmi elvárások meg a "mi lesz, ha megbánom" miatt vállal gyereket, és az élete hátralévő 2/3-ad részében azon nyűglődik, hogy mit veszített el a gyerekvállalás miatt.

Mi mondjuk mázlisták vagyunk, mert igazándiból soha senki nem piszkált azért, hogy miért nem vállalunk gyereket...

2019. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
28%

Olyan sokan lennének azok, akik megbánták, hogy gyereket szültek?

Akkor le vagyok maradva, mert én inkább olyanokat ismerek, akik jóval 30 fölött már úgy döntenek, hogy mégis csak akarnak gyereket.

Én egy 20 éves ember kijelentését, hogy ő egyáltalán nem akar gyereket, nem is venném komolyan. Onnan még rengeteget változik az ember.

2019. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak azt lehet mondani, hogy a felesége meddő, hanem azt is, hogy a fiuk a steril ;) így esetleg a fiukra nem neheztelnènek annyira.
2019. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%

#15, akadnak szép számmal, csak jóval nehezebb felvállalni, mint azt, aki a gyermektelenséget bánta meg, pl:

[link]

Folyamatosan, és elég elképesztő mértékben emelkedik a tudatos gyermektelenség.

Ja, meg persze a "másik oldal" is, nem csak az anyaságot, az apaságot is pont úgy meg lehet bánni.


Jelen esetben a "feleségem meddő" a lehető legrosszabb szöveg, mert a szülők abban a pillanatban a pár szétválasztásán kezdene munkálkodni...

2019. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Mivel fiatalok vagytok még mondjátok azt hogy az elkövetkezendő 5 évben nem ,és akkor nem is hazudtatok .azt hogy mi lesz később azt senki nem tudja az ember véleménye változik .
2019. máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%
A legjobb az őszinteség. Nekünk egy gyerekünk van, mindig is egyet szerettünk volna, sose bántam meg. DE a testvér témával én is megküzdöttem. Mindenki azzal szekált, mikor lesz kistestvér? Mindig határozottan megmondtam, hogy nem lesz! Akkor jöttek hogy de az kell ( wtf), az egykék ilyenek meg olyanok meg milyen rossz lesz neki teso nélkül, stb... Nem magyarázkodtam senkinek, megmondtam nem vágyok még egyre, igy kerek a családunk, a gyerekvállalás meg pont arra a két emberre tartozik akik felnevelik, senki másra.
2019. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
97%

A #17-es jól leírta, hogy miért nem szabad azt hazudni, hogy egészségügyi gond miatt nem lehet gyerek:

"Jelen esetben a "feleségem meddő" a lehető legrosszabb szöveg, mert a szülők abban a pillanatban a pár szétválasztásán kezdene munkálkodni..."

Vannak szülők, akik nem tudják elfogadni, ha a gyerekük párja meddő. Nálunk nagyon nehezen lett baba. Apum biztos volt benne, hogy a feleségem a "hibás". Folyton azt hangoztatta, hogy gyerek nélkül nem érdemes élni. Láthatóan neheztelt a feleségemre. Vagyis nem bánta volna, ha másik nőt viszek haza. Bármilyet, csak szüljön, hogy "értelme legyen az életemnek". Aztán kiderült, hogy nálam vannak gondok.

Lényeg az, hogy hazudni nem érdemes. Ha nyaggatnak titeket, akkor szépen leültök velük és megmondjátok, hogy egyelőre nem terveztek gyereket. Huszonévesen még meg is gondolhatjátok magatokat, vagy nem. Ilyen fiatalon még bármi lehet. Lényeg, hogy zárjátok rövidre és kérjétek meg határozottan őket, hogy ne erőltessék, mert ez egyedül a ti döntésetek.

2019. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!