Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bevalljuk, hogy nem szeretnénk...

Bevalljuk, hogy nem szeretnénk gyerekeket?

Figyelt kérdés

Már 4 éve házasok vagyunk a feleségemmel, de ezután sem szeretnénk gyereket vállalni, de azért a szüleinket sem akarjuk megbántani. Ők nagyon szeretnének már unokákat, de a feleségemmel nem szeretnénk gyereket vállalni, legalább is nem mostanság. De a mi szüleink nagyon várnák az unokákat, néha rá is kérdeznek, hogy lesz-e unokájuk.

Egyinőnk sem tud erre megoldást, mert nemigazán volt jó kapcsolatunk a szüleinkkel, számukra a szex mindig is tabu maradt. Sohasem bíztunk meg a szüleinkben, talán ezért is lettünk egymásé. De még mindig nem igazán merjük bevallani a szüleinknek, hogy nem szeretnénk gyerekeket. Minden karácsonykor együtt vacsorázunk az én szüleimmel, de mindig rákérdeznek, hogy lesz-e unoka.....ekkor mindig rávágjuk, hogy még nem tudjuk, de talán lesz...természetesen tuti hogy nem lesz, de nem szeretnénk megbántani őket.

Erre lenne ötletetek, hogyan mondjuk el, hogy nem szeretnénk gyerekeket? esetleg ha több évig húzzuk, és maguktól jönnének rá, az megoldás lenne? Teljesen tanácstalanok vagyunk mindketten...



2019. máj. 4. 21:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
27%

Amikor összeházasodtunk, nekünk is egyből kezdődtek a kérdezősködések baba-ügyben. Mi ugyan tudtuk, hogy szeretnénk majd babát, de nem tudtuk, hogy mikor, és igazán a részleteket se akartuk a család orrára kötni, szóval elintéztük annyival, hogy "most még nem, de a 10 éves tervben benne van". Ennyi, ezt el tudta fogadni mindenki. Ti is nagyon fiatalok vagytok még, ha 10 éves tervet lebegtettek (akár úgy, hogy 10 éven belül, akár úgy, hogy majd kb 10 év múlva) sem lesztek lemaradva semmiről, és ha esetleg később felmerül a kérdés, akkor meg már talán lesztek annyira önállóak és felnőttek, hogy bevalljátok, valójában nem szeretnétek akkor sem.


Huszonévesen én sem venném komolyan ezt a kijelentést egyébként, szóval amikor mondjátok a szülőknek, hogy nem szeretnétek, tegyétek oda a mágikus "még" szócskát, és akkor talán megnyugszanak egy időre.

2019. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
97%
Én simán csak közöltem velük,amikor sokadjára hozták fel a témát,hogy a testvéreimnél kopogtassanak unoka ügyben,mert én nem akarok. Egy darabig még ment a "majd meggondolod magad" lemez ,aztán elteltek az évek,és jött a koppanás,hogy akkor most tényleg nem lesz?! :D Mostmár elfogadták ,de ha nem az se zavarjon ,ehhez csak és kizárólag két embernek van köze : neked és a párodnak.
2019. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
98%

Én már 16 évesen megmondtam, hogy nem akarok gyereket. Mindenki azt kérdezte, hogy akkor mi értelme van az életemnek? Mondtam, hogy azt majd még kitalálom, de az enyémnek tuti nem a gyerek az értelme.


Most 32 éves vagyok, 5 éve férjnél, a férjem sem akar gyereket.


Nálam egy dolog változott, ha ezt lehet így mondani: biztosabb vagyok benne, mint valaha, hogy nem lesz gyerekem.


Sosem titkoltam, gondoltam, előbb-utóbb elfogadja a család. Akik közel állnak hozzám, ők valóban elfogadták, akik annyira nem, azok a mai napig beszólogatnak. De nem érdekel, ez az én életem, szavazhatok, vezethetek autót, és vagyok annyira felnőtt, hogy tudok dönteni az életemről, és a döntésem vállalom is.

2019. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
87%
Nálunk megértő fülekre találsz, keresd fel FB oldalunkat: Gyermekmentes Övezet! ;-)
2019. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Mondjátok, hogy nem lehet. Mert a nem akartokra nem fognak elhallgatni. Akkor nem is feszegetik majd, mert fájós témának gondolják, ha meg mégis meggondoljátok magatokat, akkor csoda történik..
2019. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit off, de engem pl a "fiatal vagy, majd meggondolod magad" idegesít nagyon. Vannak szülő típusú emberek és vannak akik egyszerűen nem azok. És ha én tudom magamról, hogy nem vagyok az, akkor ez nem is fog változni. Ez van. Mint ahogy az introvertált ember sem "csak kicsit félős". Ha meg talán mégis meggondolom magam húsz év múlva, akkor majd örökbe fogadok. Azzal teszek a legjobbat.

Ha meg egy nem szülő típusú emberre ráerőltetik a gyerekvállalást, abból csak a gyerek jön ki rosszul.

Ezt megmondhatod a kedves szülőknek is. Csak és kizárólag a ti döntésetek, el kell fogadniuk. Minél hamarabb túl lesztek rajta, annál jobb.

2019. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
84%

A meddőséget, mint kegyes hazugságot én sem ajánlom, mert az nagyon kellemetlen lehet a feleségednek, hogy lassan az egész család tudni fogja, és vagy sajnálkozás vagy utálkozás lesz belőle, ami egyik sem kellemes.

Egyébként pedig mindig az a legtisztább, ha az ember elmondja az igazat. Ha azt mondjátok, hogy 5 év múlva terveztek, akkor 5 év múlva előkerül majd megint a téma, de akkor már lehet, hogy vesznek rugdalózót meg bejelentkeznek helyettetek a szülészhez, tehát az sem jó, ha ideig-óráig elnapoljátok a témát.

Én a saját szüleimet ismerve leülnék, és elmondanám nekik, hogy nem érzek (még) késztetést arra, hogy gyereket neveljek, és azért nem szeretnék és nem is fogok szülni, hogy a férjemen kívül másokat boldoggá tegyek vagy elfogadtassam magamat a társadalommal.

2019. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg nekik, hogy fiatalok vagytok, és nem aktuális ez most számotokra, és ez nem hazugság.
2019. máj. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
ha ugysem a legjobb a viszony a szulokkel akkor nyugodtan mondjatok meg hogy nem akartok gyereket de ha netan megis akkor nem az elkovetkezendo 10 even belul.
2019. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!