Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek olyan sérült testvére...

Akiknek olyan sérült testvére van (testi vagy szellemi fogyatékkal élő, súlyos betegségben szenvedő), aki folyamatos felügyeletet igényel, az felnőve hogyan szakadt el a családjától?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges így saját, normális életet élni? (saját család, saját gyerekek, stb)


Engem valahogy nem engednek a szüleim, hogy éljem a saját életem, mert állandóan rám hagyják a testvéremet, akire állandóan felügyelni kell, soha nem volt olyan szabad életem, mint a kortársaimnak...


Nincsenek olyan intézmények, ahol a felügyeletre szoruló testvér napközben a hasonló helyzetben levő társaival lehetne, hogy a család tagjai legalább - ha korlátozott mértékben is - addig a saját dolgaikkal foglalkozhassanak?


Bevallom, nem nagyon találok ebből a helyzetből kiutat, úgy érzem, hogy nem a saját életemet élem.


Kérem, hogy aki hasonló helyzetben van, írja le a tapasztalatait.


2019. máj. 5. 11:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, le a kalappal előtted! Nem vagy könnyű helyzetben, de az, ahogy igyekszel mindent megoldani úgy, hogy az jó legyen mindenkinek, példaértékű. Kitartást kívánok a családodnak!
2019. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi otthonokban akkora várólista van, hogy oda csoda bejutni (rokon dolgozik ott). Máshol a térítési díj 90-110e Ft/hó, amire még jönnek a járulékos költségek. Nem a sérültet gondozó családokra jellemző, hogy lenne nekik extra 100-150e Ft erre.
2019. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Doros, a baleseti sérültek más kategória, ne vedd egy kalap alá a veleszületett rendellenességgel! De ha már itt tartunk, a balesetben sérült férjet túl nagy százalékban hagyja el a feleség, mert először mártírkodik, hogy majd ő ápolja, aztán mikor ebbe beleun, válás lesz. De nem ez a téma.


Inkább sorold fel azokat a veleszületett rendellenességeket, amik szerinted csak huszonéves korban derülnek ki!

2019. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom az ilyen embereket tesóm is ilyen. Sajnos a családunkat tönkretette. Anya feladta érte az életét meg minket is, mivel kb engem le...t mikor megszületett a tesóm. 6 hónapra a nagyszüleimhez dobott úgy, hogy 2x sem láttam. Apa jött folyamatosan a suliból is kivettek és a helyi suliba írattak át ahol mamáék laknak. Ezután sem mehettem haza csak jó egy év múlva de akkor már nem akartam. Azóta egyedül apával tartom a kapcsolatot, tavaly végeztem az egyetemen, 400kmre költöztem tőlük. Tesóm olyan agresszív beteg hogy anyát megveri, tör zúz de nem képes ellátni magát.
2019. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Aki önmagát nem képes ellátni, az nem bír önálló életbe kezdeni. Tényleg, én sem értem, hogy az előre tudott sérült gyereket miért kell megtartani. Már a dolog magában is, hogy soha nem fog önálló életet élni, és, ha a szülők elhalnak, mi lesz velük? Ez tán a legnagyobb gond. Nem tudom ki szeretne egész életében napi 24 órában egy nagy gyerekre ügyelni.
2019. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%
#15 egyetértek, én biztos nem szülnék meg egy gyereket, akiről már akkor tudnám, hogy sérült, mikor még bent van. minden tiszteletem azoké, akik felvállalják hogy 24/7ben gondoskodnak a sérült gyerekükről életük végéig, de én ezt nem vállalnám be.
2019. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Doros ***** válasza:
93%
#13: Pl. az ataxiák egy része csak iskolás korban, a Friedreich- ataxia is esetleg csak fiatal felnőttkorban diagnosztizálható.
2019. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nem írtad h hány éves vagy. El kell mondani a szüleidnek, hogy Te nem akarod gondozni a tesódat. És ne tedd, akkor nem is fognak számítani rád. Egy életed van neked is. Nem a Te kötelességed. Bár írom ezt én aki felnőtt, és felnőtt fejjel van egy beteg testvére. (nem születése óta beteg, felnőtt fejjel lett beteg)Sajnos ez úgy működik a szülők részéről, hogy mint a fuldokló ha segítesz mint tesó, a kezedet nyújtod egy szituációban, utána a karod is kevés nekik. Minden ember önző, még a szüleid is - minden ilyen helyzetben lévő szülő- ezért segítséget természetesnek veszik, sőt ha velük élő másik gyerekről van szó, akkor természetesnek veszik, sőt elvárják. Tényleg csak az a megoldás, hogy minél előbb lelépsz, így is hátrányban leszel az életben, mert az h Te egészséges vagy nem azt jelenti h sosem szorulsz segítségre vagy támogatásra, és bizony meg sem fognak hallgatni ilyen ügyekben, hanem egyből öntik a nyakadba a saját nyomorukat. Nehéz lesz ettől elszakadni, de próbáld meg..
2019. máj. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg úgy fogják fel, hogy az ő haláluk után te fogsz a testvéredről gondoskodni, és hogy ez neked rokoni kötelességed. Ha megmondod nekik, hogy nem akarsz lemondani a saját életről, mert a testvéred mellett nem lesz saját családod (senki se fog ápolónak összeházasodni veled), akkor két dolog történhet, vagy megharagusznak rád, hogy szívtelen kutya vagy, vagy elkezdenek utánanézni, hova lehetne intézetbe elhelyezni a testvéredet.
2019. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!