Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folyamatos veszekedések az...

Folyamatos veszekedések az ételen?

Figyelt kérdés
Apámmal nem vagyunk nagyon jóba. Sose voltunk igazából. A hugomat mindig többe nézte mint engem. De most nem erről van szó. Egy kisebb problémám van, amit csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok hogy jól oldom- e meg a helyzetet vagy rosszul látom a dolgokat. Szóval, anyám sokat dolgozik így kb hetente 1x van kaja, így (ha rendes főtt ételt szeretnék enni) egy étteremből szoktam rendelni ételt. Elég borsós áron. 2000 Ft / étel. Lehet másnak ez nem nagy ár, de nekem mint diáknak/munkanélkülinek az. A problémám az, hogy mikor nem eszem meg az egész kaját, ugye természetesen berakom a hűtőbe. Általában másnap reggel szoktam elfogyasztani reggeliként a tegnap meghagyott maradékot. Bárcsak ilyen egyszerű lenne! Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi! Az elején csak csipegetett belőle, de ma már odáig fajult hogy az üres dobozt ott hagyja a hűtőben benne kb 3 rizsszemmel. És persze ha azt merem mondani neki hogy "Ne haragudj de elegem van már abból hogy a kis nehezen összekapargatott pénzemből veszek valamit és te azt megeszed" akkor már én vagyok a megtestesült ördög. (vagy még a többi trágár szó..) Ma pl, azzal jött hogy leszarja hogy én fizettem ki a kajámat, ő hányszor fizeti ki a rezsit, és hogy ezért hálával kéne tartoznunk neki. Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D

2018. júl. 4. 23:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanolyan sz.revőek vagytok mindketten.
2018. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
62%

"Mert nekem létezik egy drága apukám aki mindig megeszi!"

Könnybe lábadt a szemem, de nem mondom el miért:(

sok a 2000.-!!! Főzzél egyszerű, finom ételt, és szólj édesapádnak: Édesapám! gyere! Vacsorázzunk együtt.

Egy család vagytok, apa dolgozik, és éhes... Vagy ennyire szegények vagytok? Küldök neked pénzt.

2018. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
95%
Ezer forint körül vannak menük. Nem hatalmas adag, de pont elég egy étkezésre, akkor nem marad amit megehet. Reggelre meg veszel valami olcsóbbat. Spórolsz és felesleges feszültség sincs.
2018. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
86%
Sosem fogok annyit keresni, hogy napi szinten 2000 forintot ne sokalljak... Szerintem valamelyikőtök főzzön, apád vagy te, 500 forintból is bőven belakhattok mindketten. Persze ha rendelni akarsz, rendelj, de gondolhatod, hogy nem fog megváltozni apád viselkedése.
2018. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
81%

Tanácsok:

1. Tanulj meg főzni.

2. Ha bármit meg akarsz még másnap is enni, abból 3x annyit tegyél a hűtőbe, úgyis lesz aki eszik belőle alapon. Tapasztalatból mondom, a családban élés ezzel jár.

2018. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
67%
Ebben a családban senki se normális.Anyukád főzhetne 2 napra,2x egy héten,legalább javarészt a hét le lenne fedve kajával,mit esztek ti egyáltalán egy héten 6 napon keresztül ? A másik ha már nem tanítottak meg,álljál neki főzni,és rájössz hogy 2 rugóból tudsz olyan egyszerű kaját csinálni,amiből be tudtok lakmározni,apád meg nem eszegeti meg a kajádat.Ő is azért csinálja ezt,mert nincs rendes étel nálatok.Ha én diák lennék munka nélkül,biztos nem szórnám ki a pénzt rendelt kajákra,de te tudod.
2018. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
80%

Ne is haragudj, de te teljesen hülye vagy. Ha rendes főtt ételt szeretnél enni, akkor főzz! Ez még így nem jutott eszedbe? 2000Ft-ért kaját rendelni, közben meg megy a vinnyogás, hogy jajj de szegény vagy... B_szki, aki simán kiad naponta 2000Ft-ot rendelt kajára, az nem igazán tartozik a csórók közé.

Szépen elkezdesz a neten recepteket keresni, és megtanulsz olcsón finomat főzni. Legalább leveszel egy kis terhet anyád válláról. Mert tudod anyád nem a cseléded. Hidd el a sok gürizés helyett biztos szívesebben főzőcskézne otthon, de valamiből el kell tartania a hálátlan kölykét.

2018. júl. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
73%

"Könyörgöm, mi egy szülő dolga? :D "

A szülő dolga, hogy felnevelje, taníttassa a gyerekeit, dolgozzon látástól-mikulásig, éhezzen és 'kinyújtózzon a halál oldalán' időben. A diák dolga, hogy tanuljon és szünetben nyomkodja a telefonját. A gyakorizók dolga, hogy megpróbáljanak segíteni a problémákon. A kérdezők dolga, hogy megszívleljék és megköszönjék a segítséget.

2018. júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
88%

Már nem azért de ha nem dolgozol honnan van a pénz?

Amúgy 2000ftból kijön 4 főre is bolognai

Csirke szárny pörkölt

Hagymás máj

Frankfurti leves de még lehetne sorolni mi minden. Csak annyi a dolgod hogy bevásárolj, megfőzd.

2018. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudjatok de napi 3 óra magántanár és reggeltől délutánig tartó itthoni és rokonoknak való segítség után (van amikor este 8kor) nem fogok leállni főzni :)
2018. júl. 5. 00:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!