Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a viselkedés a normális...

Ez a viselkedés a normális anyai szeretet része?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Arra szeretnék választ kapni, hogy mennyire bevett gyakorlat az anyáknál, hogy napokig, akár egy hétig nem szólnak a gyerekükhöz egy vélt vagy valós sérelem miatt? Közben pedig az anyuka kifejti a barátnőjének ezt a sérelmet, hogy ő mennyire meg lett bántva és a gyerek a hibás. A gyereknek nem veszi fel ezalatt a némasági korszak alatt a telefont, levegőnek nézi, az ajtaját otthon magára zárja és abszolúte nem kommunikál a gyerekkel.

Nekem ez nem tűnik normálisnak, vagy csak én látom így? Egyébként egy egyedülálló anya - lánya kapcsolatról van szó.


2019. máj. 5. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
Há, ha vele is ilyen idióta, modosros, okoskodó stílusban kommunikálsz, nem csoda, ha hanyagol. Borzalomas.
2019. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi zsarolás.


Talán szólni kellene anyukának, hogy ne lepődjön meg, ha egyszer visszaüt az egész.

Pl. a lánya megúnja ezt a viselkedést, hátat fordat neki, elköltözik jó messzire, és az életben nem fog hallani felőle. Ezt akarja?

Nem jobb inkább értelmes felnőttek módjára megbeszélni az egészet? Amíg van kivel...

2019. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokonnak vagy jóbarátnak kellene beszélni az anyával.
2019. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hogyan kéne ezt úgy a tudtára adni, hogy ne vegye támadásnak, hanem megértse és belássa, hogy ez így nem jó? Félek, hogy megint magát fogja mentegetni és az sem lenne jó, ha azt gondolná, hogy bele akarom ütni az orrom vagy azt, hogy a lánya panaszkodott nekem..
2019. máj. 5. 16:28
 15/18 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez érzelmi zsarolás, hogy törleszkedjen a gyerek és kérjen bocsánatot vagy hasonlók. Lehet még büntetés.


Az édesanyám is csinált ilyent 10-18-as koromban 2 napig, ő sem tudja már miért, de azt mondja, nem lehettek nagy dolgok, mert nem voltam "rossz" gyerek. Nagyon rossz érzés volt. Nem is tudom, mi a rosszabb, hogy nem emlékszik az okára vagy hogy kis dolgokért játszotta a néma leventét velem.

2019. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogyan kellene tudtára adni az anyának, nehogy megsértődjön?

Talán ki kellene provokálni egy civakodást anya és lánya közt, amikor egy harmadik személy is jelen van és ő hajlandó eljátszani a békebíró szerepét. Vagy összezörrenés után értesítse őt a lány, hogy jöjjön át hozzájuk és beszéd közben kérdezze meg az anyát, hogy van a lánya, mivel foglalkozik. Hátha az anya "kiönti a lelkét" és kiugrik a nyúl a bokorból...

2019. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják érzelmi zsarolásnak, nincs mit tenni, mihelyst módjában áll, költözzön el.
2019. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem. Meg kéne beszélni, elmondani mi baja van mi sértette meg. Szerintem.


De akkor mondok más példát.

Az anyósom anyai szeretete (volt férjével szét ment, volt egy pár év "egyedül" amíg aztán össze költözött a pasijával):

Kijelentette, hogy a fia neki semmit nem mondhat el őszintén neki ami őt sértené!, mert nem tudná elviselni!

Magyarán ő sértegetheti a fiát szóval vagy olyan cselekedettel, de az ne szóljon semmiért neki vissza mert az már fáj neki!

Konkrétan a férjem mindenben bólogat anyukának, sajnálja szegényt pedig többet keres nálam, s ami a legfontosabb- ennek a nevelésnek hála a férjem nem is véd meg velük szemben, mert azzal nyilván megsértené anyukát ha engem pártolna vele szemben.

Mellette ő folyton a nagy szeretettel van, hogy ő de mennyire szereti a gyerekeit.

Ócska lelkiterror, nem szeretet! Kizsarolja a szeretetet is. Vagyis csak a férjemből, mert sosem esett szó a lányáról, hogy az sem mondhat semmit. S tényleg... a lánya beszólhat neki! Meg másnak is!

Ez nem szeretet. A saját nyomora miatt zsarol másokat lelkileg.

2019. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!