Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom vagy tényleg így...

Túlreagálom vagy tényleg így gondolja?

Figyelt kérdés
A nővéremnek és a húgomnak volt egy autóbalesete, most mindketten kórházban vannak. Anyukám nagyon feszült és elkeseredett emiatt, ami persze teljesen értehető. Tegnap kifakadt, mikor én is ott voltam, és ezt mondta: “Miért pont ők? Miért nem inkább..” itt egy másodpercre rámpillantott, majd inkább nem folytatta a mondatot. Én abban a másodpercben felálltam és elmentem. Ezt tegnap volt, azóta nem beszéltem vele, bár ő keresett, de inkább nem vettem fel neki. Úgy érzem az akarta volna mondani, hogy “miért nem inkább te.” Nem tudom ezen magam túltenni, nagyon rosszul esik ez, mert úgy érzem, ez lett volna a vége annak a mondatnak. Szerintetek csak én gondolom túl, vagy ezt akarta mondani?
2019. máj. 7. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ebből, amit itt leírtál, én is ezt gondolnám. Mert ha saját magára gondolt volna esetleg, azt kimondta volna.
2019. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem magára gondolt, ahogy az Anyáknak a gyerek az első, és azt kívánják, hogy inkább velük történt volna meg, mintsem a gyerekével. Azért pillantott rád, mert te nyilván ennek sem örülnél jobban, hiszen az Anyukád.
2019. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű hogy azt akarta mondani, miért nem inkább én.
2019. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem rád gondold, hanem önmagára. Azért nem folytatta, mert nem akart neked külön fájdalmat a megjegyzésével. Meg rájött, hogy ott vagy te, akinek ugyanúgy szükséged van rá, a szeretére.
2019. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kórházban találkoztunk, és nagyon furcsa volt. Mindig nagyon jó volt hozzám és a testvéreimhez is, szóval ez nem különlehes dolog, de ma valahogy különösen kedves. Simogat, ölelget, puszilgat, elvitt autóval magukhoz és főzött nekem, holott már 24 éves vagyok. Végig nem beszélt semmit a tegnapiról, de olyan velem, mint aki jóvá akar tenni valamit. Mikor gyerek voltam, egyszer összevesztünk, nagyon megbántott. Másnap ágyba hozott nekem reggelit, étterembe vitt ebédelni és egéznap velem volt. Akkor sem beszélt semmit a történésekről, és arról a veszekedésről azóta sem beszéltünk.
2019. máj. 7. 15:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá egyenesen.
2019. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, mindenki annyira rózsaszínben látja a világot, ha a nagybetűs Anyáról van szó :)

Az én anyám név szerint felsorolta egyszer, hogy a gyerekei közül kiket kellett volna megtartani és kiket nem. Persze, amikor rájött, hogy a "nem kellett volna" kategóriások közül is többen hallottuk a gondolatmenetet, azért kedvesen hozzátette, hogy de nem bánta azért meg! :D

Egyébként is nyíltan kivételezik a kedvenceivel. Nem minden Anya jó szülő, nem mindegyiktől kell hasraesni.

Akinek jó szülei vannak/voltak, az örüljön neki nyugodtan, de nem kell rávetíteni azokra, akiknek nem.

A magunkfajtáknak így is elég problémát okozott az életben, hogy mindenki a tündéranyának hitt, amikor panaszkodtunk rá, csak a kívülállók ugye azt nem látták, hogy a színfalak mögött mi zajlik.

Kérdező, üdv a szaranya klubban, nyilvánvaló, mit akart anyád mondani, mi a frászért ne mondta volna ki, ha magára gondolt volna. Pláne ezzel a nyílt jópofizással... nyilvánvaló. Sajnálom.

2019. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
Szerintem, ha magára gondolt volna, befejezte volna a mondatot.
2019. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért álljunk meg egy picit. Anyukám sosem kivételezett egyikünkel sem. Jól bánt velünk, törődött mindannyiunkkal, sosem ütött meg, sosem tett szemrehányást, öszvissz egyszer vesztem vele össze, amit az előbb írtam, illetve a tegnapi. Nagyon jó anya, épp ezért olyan furcsa ez nekem.
2019. máj. 7. 16:18
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor meg ahelyett, hogy itt kiosztod a jónépet, amiért nem tudják kitalálni, mire gondolhatott anyukád, inkább kérdezd meg őt. Komolyan mondod, hogy vadidegenek találják ki?
2019. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!