Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolja, hogy attól jó...

Miért gondolja, hogy attól jó szülők, hogy mindent megadnak a lányuknak? Mit csinálhatnék, hogy lássák, ezzel maguk alatt vágják csak a fát?

Figyelt kérdés

A nővéreméknek van egy 13 éves lányuk, és rettenetesen elkényeztették, bármit kitalál a lány, megkapja. A bármi alatt nem azt értem, hogy mondjuk a Sparban kinéz valamit párezerért, hanem 40 ezres cipő, mindig új telefon, táblagép, minden nap éttermezés, sütizés, stb. Ha megengedhetnék ezt maguknak, azt mondanám, hogy szívük joga, mi is a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek. De ők albérletben élnek (1,5 szobás panel, tehát semmi luxus), a gyereknek hitelre vásárolják a tv-t, telefont, most éppen eladták az egyik autójukat, mert annyira megszorultak anyagilag... De közben mesélik nagy boldogan, hogy mennyi ajándékot kap a gyerek karácsonyra, a "mikulás is bőkezű volt". Tavaly ugyanez volt, hogy iPhone-t kapott karácsonyra, január végén már tőlünk kért kölcsön a tesóm, hogyha később kerülne a számlájára a fizetés, legyen pénzük kajára. Nyáron is, hogy mennek nyaralni, be is lett fizetve, de éppen költőpénzük már nem volt, akkor anyuék adtak nekik. És igen, felmegy bennem a pumpa, mikor a gyerekük az 5. Nike cipőt kapja csak ebben a félévben, de közben nekem panaszkodik, hogy mennyire nincsen pénzük, és ha mondom, hogy spórolni kéne talán, akkor fel van háborodva, hogy mégis hogy, mikor a gyerek napi étkezése 2000-3000 ft, mit spóroljon, ne engedje, hogy egyen?! Meg hogy nem azért szült, hogy azt mondja a gyereknek, hogy nem.


De szerintem egy 13 (közel 14) éves gyerek már felfogja, hogy mondjuk heti 1-szer lesz étterem, Meki, vagy akármi, és 2 pár sportcipőt kap csak, meg nem a legújabb TV-je lesz mindig. Akkor egy szavam sem lenne, ha nem tőlünk kéregetnének "kölcsön", és nem azt látnám, hogy ők, mint szülők lemondanak mindenről (de tényleg mindenről), hogy a lányuk kétkézzel szórhassa a pénzt.



2018. dec. 7. 20:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
19%

Semmi. Közöd. Hozzá.


PONT.

2018. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Van köze, ugyanis a családjáról van szó ráadásul mindig tőle kérnek kölcsön. Ne adjatok nekik pénzt, mást nem tudsz csinálni sajnos ha ők nem fogják fel hogy ez nem normális akkor tényleg meg kell tapasztalniuk hogy mi van akkor ha tényleg nincs kajára se mert elverték.
2018. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Igen, de ahhoz szerintem már van közöm, hogy tőlünk kérnek folyamatosan kölcsön, amit persze újra sosem látunk. Ha érzik, hogy nálunk már kezdik túlfeszíteni a húrt, mennek anyuékhoz. Ezért lett eladva most az autó is, mert annak sem bírták fizetni a hitelét, és mondták a szüleink, hogy nem tudják fizetni helyettük.
2018. dec. 7. 20:24
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki, ha nem akarsz.
2018. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Előbb-utóbb dőlni fog a dolog és ott lesznek 0 vagyonnal, teli hitellel. Az majd biztos nagyon jó lesz a gyereknek. Próbalj meg vele nyugodtan beszélni és mondd el, hogy te hogyan láod a dolgokat és, hogy te nem fogsz nekik többet kölcsön adni, ha szórják a pénzt. Aztán vagy változtat vagy így járt.
2018. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Ne adj nekik.

Ezzel a nevelési módszerrel a gyerek azt tanulta meg, hogy "semmiért soha nem kell megdolgozni", felnőttként meg sértődős, duzzogó kis akarnok lesz, ha nem úgy mennek a dolgok ahogy ő szeretné, mások nem azt tszik, amit ő elvár vagy bármi...

2018. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
28%

Az első vagyok. Én kérek elnézést.

Ha nem akarsz nem adsz kölcsön, de ahhoz nincs közöd, hogy mit vesznek

2018. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%

A szülőkkel kéne összebeszélni, hogy jó darabig mondjanak veletek egyetemben kereken nemet. Meg az egyéb rokonokkal, akik még a listán vannak esetleg.

Ha nem lesz honnan kérni, akkor talán észbekapnak. Nyilván nem azt mondom, hogy hagyjátok őket utcára kerülni, de ahogy a kocsit is el tudták adni, sok hasonlót fognak még találni... egy idő után talán eljutnak arra a szintre, hogy mi a felesleges.

2018. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus magyar irigyel egy sütit egy gyerektől csak mert ő luzer h magának megteremtse a szinvonalat.. Két cipő jár.. Neked se legyen gyereked.
2018. dec. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
6%
Azért meg én nem fogom a gyerekem turkálosból öltöztetni mondjuk mert a szomszéd nő fujjog h neki erre nem fitja milyen rossz szülők vagyunk,mert ő a semmire szült és nem futja minőségire én megadom a gyerekeimnek és magamnak is hiába fáj ez a sok 3 műszakos prolinak....
2018. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!