Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól kell "aggódni" a...

Mikortól kell "aggódni" a szülönek a gyermeke nemi hovatartozása / identitása miatt?

Figyelt kérdés
6-7 éves kisfiúnál már lehetnek gyanús dolgok? Vagy kicsi még?

2019. máj. 7. 21:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Korai! Ne dőlj be az idiótáknak, akik a kisgyermekekben már melegeket meg transzvesztitákat vizionálnak. Beteg egy világ ez és most már betalálták a gyerekeket is.
2019. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 DooDo ***** válasza:
68%
Persze , hogy lehetnek gyanús dolgok :) bár nem írtál példát, de egész kicsi korban már észre lehet venni :) aggódni meg nem kell, ha meleg is a fiad, a te fiad, egészséges és biztos nagyon szeretetre méltó, nem szabad majd hagyni, hogy rajtad is érezze, hogy van kifogásolni valód , vagy kevésbé szereted :) kap majd szegény úgyis elég sok bántást az életben sajnos ...
2019. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Pl. Babázik (amikor csak lehetősége van rá az oviban vagy mamáék vagy vendégségben ahol kislány lakik), kedvenc színe a rózsaszín és piros ( ilyen színű ruhákat akar hordani és vetetni mindig), fel szokta venni az én ruháim ( persze csak itthon), a járása is furcsa ( kicsit fenékillegetősen jár).. Ilyesmi.

Nem is én. Az apja tombol. :(

2019. máj. 7. 21:40
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Lehet azért mert játszik. Még nagyon fiatal. Én pl lány vagyok, de mikor kicsi voltam egyszerűen imádtam kisautózni, most is vezetni akarok, de még fiatal vagyok. Ettől még nem a lányok jönnek be. Amúgy, ha ennyire aggódik az apuka, nem tudnátok beszélgetni vele? Kérdezni, hogy miért szeret így járni, vagy női ruhákat próbálgatni... Persze csak a maga szintjén.
2019. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Semmi aggodalomra nincs ok, teljes értékű ember lesz bármilyen is lesz a nemi identitása.
2019. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok gyerek szereti a színes holmikat. Amíg nincs az az előítélet, hogy pirosat és rózsaszínt csak a kislányok hordanak, addig olyan színt választanak, ami tetszik nekik. Ismertem olyan kisfiút, aki szerette, ha az anyukája neki is tesz lakkot a körmére. Aztán lemosatta, de tetszett neki, kipróbálta.

Nem biztos, hogy felnőttként "más" lesz, még annyit fog változni. Kicsi még.

De ha végül mégis az lenne, nem szabad tragédiaként megélni. Szeretni kell és elfogadni.

2019. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
Állítsd le az apját!
2019. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%
Hogy megnyugodjon az apja, írassátok be a gyereket pl. néptáncra (ahol nagyon egyértelmű, hogy mi a dolga a fiúnak, meg mi a lánynak, ahol nagyon egyértelműen eltérő a ruha is, a hajviselet is, stb.), vagy valami kimondottan fiús sportra.
2019. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

Ja, és az apja töltsön vele kétszer-háromszor annyi időt, mint eddig, az a legfontosabb: ő az elsődleges férfi minta.

De tényleg egyáltalán nincs miért aggódni. Egyszerűen nevelni kell, méghozzá férfinak.

2019. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%
Micsoda felháborító felfogás ez?! Ha babázik, hadd babázzon. Nincs benne semmi rossz. Már felnőtt férfiaknak is vannak piros és rózsaszín holmik a márkaboltokban. Olyanok, hogy meglepődtem. De fordítva: Nőknek is vannak sötétkék és méregzöld felsők. Akkor aki ezeket felveszi, az b*zi? Kisfiúk is babázhatnak és kislányok is kocsikázhatnak. Anyám lánygyereket akart, az lettem, de nem babáztam. A hosszú hajat is rám erőltette, pedig én nem akartam gyerekként. (Azt hitte, hogy majd neki ultranőies kislánykája lesz.) Aztán kivertem a hisztit, mert ahogy nőttem, az iskolában a fiúk húzgálták a hajamat. Anyám majdnem megvert, amikor ötödikes koromban le akartam vágatni. Most tanár vagyok, és az egyik osztály, ahol tanítok, egy koedukált osztály: fele fiú, fele lány. Az összes lánynak hosszú haja van, húzgálják is a fiúk szegényeknek. Erre azt kell mondjam, a szülői hülyeség határtalan! Annyi sok szép rövid női frizura van. Nem feltétlenül kell egy kislánynak hosszú hajának lenni. De olvastam itt egyszer egy olyat is, hogy egy elsős kisfiút azért vertek meg az osztálytársai, mert hosszú haja volt, bement a fiúvécébe és a többiek azt hitték, hogy lány. Nekem akár fiam lenne, akár lányom, biztosan nem hagynék neki hosszú hajat. Nem beszélve arról, hogy sok óvodában és iskolában van napos rendszer, és belekerülhet az ételbe. Ha hosszú haja van valakinek, legalább kösse össze, mert úgy kelti jól ápolt ember benyomását valaki. Jó nagy hólyag lehet a férjed, ha emiatt őrjöng! Egyszer olvastam itt olyan apáról is, aki azért hanyagolta el érzelmileg a fiát, mert nem akarta a mezőgazdasági munkát végezni. Mintha nem ugyanolyan értékes munka lenne, ha valakiből tudós vagy művész lesz. Ne aggódj a gyerek szexuális identitása miatt, ha olyasmiről van szó, majd biztos mondja, ha felismeri! A párodat pedig a helyedben lapátra tenném.
2019. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!