Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetek a lányomnak?

Hogyan segíthetek a lányomnak?

Figyelt kérdés
12 éves lány. Hétköznap szinte mindig egyedül van itthon este 6-ig. Azt mondta nekem, hogy azért nem tanul, mert egyedül érzi magát és rögtön szomorú lesz. Tudom ez furán hangzik, de filmet szokott nézni helyette és akkor elmerül benne, nem érzi magát egyedül (valahogy így fogalmazott). Ha vége a filmnek rögtön szomorú lesz, így jöhet a következő. Nem bírja rávenni magát, hogy tanuljon. Egyébként nagyon okos felvételizett 6-osztályos gimibe és fel is vették. Már csak akkor tanul, ha nagyon muszáj pl. Tz előtt reggel. Semmit nem erőltetünk neki. Sportolni jár. Hogyan tudnék segíteni neki :(?

2019. máj. 9. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Napközi? Délután négyig az iskola köteles befogadni tanulószobába, napközibe. Ne lenne egyedül, és legalább az írásbelit meg tudná csinálni. Így otthon csak két órát lenne egyedül, ha leszámítjuk az időt, amíg hazaér, annyit sem.
2019. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Kifogásnak tartom ezt a részéről. Valójában jó eszű gyerek, csak lusta. :/ Segíteni úgy tudnál, ha nem engednéd filmezni, a leckét kikérdeznéd esténként.
2019. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam magam rávenni sose a tanulásra ha egyedül voltam. Egyetemen ezért mindig a könyvtárba tanultam, körbe voltam véve emberekkel és úgy tök jó volt
2019. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.. Év elején mikor a férjem itthon dolgozott akkor mindig tanult házi megírva leckék megtanulva stb.. És tényleg mióta már nem itthon dolgozik a férjem azóta van ez.. Persze lehet, hogy tényleg kifogás. Egyébként ő nem az a fajta jó tanuló gyerek, aki egyben szófogadó léleknek se árt stb.. Egyszer mikor napközibe kellet volna lennie úgy döntött, hogy "azért se!!" és hazament a napközis tanár ijedten hív, hogy nincs meg a gyerek, de szerencsére otthon volt. Nagyon megijedtem és azóta inkább megengedem, hogy hazajöjjön.
2019. máj. 9. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
PL átszervezed az életedet és néha tanulsz vele délután.
2019. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
A 4es kommented alapján tényleg kifogás és lusta. Ha az lenne a baj, hogy nem akar egyedül lenni, örömmel maradna bent tanulni, hogy otthon ne kelljen.
2019. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kifogás. Ha egyedül voltam itthon gyerekként, én is tv-t néztem hogy ne féljek és ne érezzem magam egyedül. Az hogy nem akar napköziben maradni annak több oka is lehet. Pl.: jobban érzi magát otthon, nem kedveli a tanárt, probléma van az osztálytársaival stb.
2019. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!