Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét vagyok, mert nem...

Szemét vagyok, mert nem akarom a lányomnak odaadni a lakásom?

Figyelt kérdés
21 éves lányom azon kesereg, hogy velünk kell élnie, pedig már egyedül szeretne. Külön szobája van, keveset vagyunk itthon, nem szólunk bele az életébe, kajára, rezsire nem kell költenie. Van egy garzon lakásom, ami jelenleg ki van adva albérletbe, de az abból származó pénz is kell a családi kasszába, ezért nem ajánlom fel neki, hogy lakjon ott!

2019. ápr. 24. 14:49
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
82%

Dolgozik? El tudja magat tartani?

Ha igen, akkor koltozzon el, ha nem tetszik neki valami.

Nem te vagy a szemet.

2019. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
Ülj le számolni. Most mennyibe kerül a lányod és mennyi lenne a veszteséged, ha megkapná azt a lakást. Persze, azzal a feltétellel, amint beköltözik oda, teljesen a saját lábára kell állnia, mivel a kiesett bérleti díj miatt nem tudnátok finanszírozni a külön életét.
2019. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
80%
Nagykorú, ha nem jó neki bármi ok miatt veletek, mehet albérletbe. Senki sem tilt(hat)ja meg neki.
2019. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
86%

Ha rászorultok a kiadásra, akkor nincs kérdés, magyarázd el ezt neki.

Szerintem a gyerek becsülje meg, amije van :), ez most elég gyöpösen hangzik, de normálisan a szülő döntése, ha ad ajándékot, annak örülni kell, de elég ciki ácsingózni előre az örökségre. Korban meg elég vízválasztó... ha már önfenntartana, pláne összeköltözne valakivel, én lehet, hogy odaadnám életkezdésre egyelőre csak használatba, de ha még tanul és csak bulizni szeretne benne, azért nálam nem járna lakás :) még ha neki is tettük félre.

De van olyan barátnőm, aki már 16 évesen az anyjától bérelt szobát, plusz fizette a rezsi felét az apja pénzéből, mert nála kellett volna laknia, csak az messze volt a gimitől. Szóval ahány ház...

2019. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
18%
Ő a gyermeked. Egy élete van, és most fiatal. Arra kényszeríted, hogy a gyerekszobában töltse a legszebb éveit, mert neked az a kis pénz fontosabb, mint az ő boldogsága. Tessék odaadni neki azt a lakást! Kötheted feltételhez, például hogy legyen egy rendes állása, és fizessen valamennyi lakbért. De ne vedd el tőle a lehetőséget.
2019. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
74%

5!


Nevetséges vagy. A 21 éves már felnőtt, egyáltalán nem kell otthon élnie, senki nem kényszeríti rá. Menjen dolgozni, vegssen maganak lakast a saját keresetebol.

2019. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
82%

Ha az én gyerekem lenne, lakhatna a lakásban, amennyiben rendesen fizeti a rezsit és rendben tartja a helyet. Ha elköltözik, nem kell fizetned a kajáját, sem a rezsi rá eső részét, így minimális kiesésed lesz, amivel amúgy is támogatnád a gyereked(gondolom, mert ezt teszik a rendes szülők)..


Gondolom szeretnél unokákat meg könnyebb fiatalkort neki, mint ami neked volt..

2019. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
36%

Ja és szemét nem vagy, csak nem vagy önzetlen, nagyvonalú a gyerekeddel szemben sem, nemhogy egy idegennel.


Kinek mennyit érnek ezek az erények..

2019. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
38%
6-os, te vagy a nevetséges. Aki csinál egy gyereket, vállaljon felelősséget a családjáért, és ne kifogásokat keressen, hogy miért is nem adja meg neki, amit amúgy meg tudna. Ez egy ostoba magyar szokás, hogy a fiataloknak legyen szar, mert úgymond nekem is szar volt harminc éve. Az én gyerekem nem egy vadidegen, akit megtűrök a lakásban, hanem a családom. Ha van miből, adni fogok neki.
2019. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
72%

9!


A felelősségvállalás nem azt jelenti, hogy mindent a segge alá kell tolni a gyereknek, pláne nem annak a gyereknek, aki ingyen el otthon a mamahotelben és mellé még nyafog is.

2019. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!