Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom összeállt egy sráccal...

A lányom összeállt egy sráccal, aki úgy akar előnyösebb színben feltűnni, hogy minket állít be borzalmas, rossz szülőnek, ezért a lányom már beszélni sem akar velünk. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

A lányom (20 éves) összejött egy nála jóval idősebb sráccal, aki úgy próbálja meg magát mr. tökéletesnek beállítani, hogy elhiteti a lányommal, hogy mindenki más csak rossz volt neki, és ő a megmentője. Fél éve még semmi gond nem volt vele, tök jó volt a kapcsolatunk, de amióta ez a srác megvan, azóta teljesen kifordult önmagából, folyamatosan romlott a kapcsolat, és ma már szóba sem áll velünk. (Sőt, ma már nem csak velünk, a nagyszülőkkel sem.) A legújabb álláspontja szerint borzalmas gyerekkora volt, mi tettük tönkre az életét, stb. Valóban elváltunk a feleségemmel, de még mielőtt ez a srác nem került képbe még szó sem volt ilyen hülyeségekről, ha bárki kérdezte is azt mondta, hogy ez őt sosem zavarta, nem volt neki gond. Minden évben nyaralni vittem, mindent megkapott, sosem szenvedett hiányt semmiben. A nagymamától is rendszeresen kapott nem kis összegű zsebpénzt, de ma már vele sem áll szóba. Viszont a srác nem véletlenül nem talál magának nőt a saját korosztályában, mert azok nem naívak, és minimális elvárásaik is lennének. Én kétségtelenül nem csípem a srácot, mert egy beképzelt semmirekellő, de ha neki ez kell, nem szólok bele. Viszont ő pont ezért mossa át a lányom fejét hogy elmarjon minket. Az a stratégia, hogy ha mindkét szülő gonosz, rossz, akkor ő majd még szuperebb lesz (relatíve). Most nagyon el vagyok keseredve, mert úgy érzem elvesztettem a lányom, pedig mindent megtettem érte.

Mit tehet ilyenkor egy szülő egyáltalán?


2019. máj. 10. 17:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Mit tennek?

Elsore elzarom a penzcsapot.

Leven a pasi majd elfogja venni tole ... De felre raknam az osszeget neki ...

Masik h nem keresnem. Utolso uziben az lenne hogy ha szuksege van ram akkor tudja hol vagyok.

2019. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem, velem még 14 évesen sem lehetett volna elhitetni, hogy szarok a szüleim, a felnőtt gyerekedet miért lehet agymosni?
2019. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szülő2 válasza:

Szia!

Én tegnap tettem fel egy kérdést, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy indítottam el egy beszélgetést.

Rosszul tettem fel a kérdést, ez van, merges voltam a lányomra. Átérzem a problémád, nálam valami ilyesmi kezd kialakulni. A tanácsok alapján türelmesnek kell lenni. A következetesség is ugyanolyan fontos. Én azt kérdeztem, hogy minden 17éves lány (urambocsáss) meghülyül-e?

2019. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Barátnőm van hasonlóan a lányával. Az ő lánya 20 volt, most 27 éves, a pasival lakik, (ott mondjuk a pasi csak 4 évvel idősebb), a lány a szülei felé se néz, telefont kinyomja. Nincs konkrétan harag, nem volt veszekedés, csak szépen, lassan, a 7 év alatt a pasi folyamatosan hangolta a lányt a családja ellen (kb. apját, anyját, testvérét egy szardarabnak állítva be.)

Kérdező, MOST nem nagyon tudsz mit tenni. Én annyit tennék, hogy kérnék tőle (lánytól) egy találkozót, ahol kettesben elbeszélgetünk (vagy hármasban, exeddel együtt). Egyszer elmondanám neki, hogy milyennek tartom a pasi viselkedését, és rávilágítanék arra, amit itt leírtál a kérdésben, tehát hogy ezért viselkedik így a pasi, ez a célja vele,csak a lány nem látja még, mert fiatal és naiv. És biztosítanátok arról a lányotokat, hogy bármi, bárhogyan alakul, Ti mindig ott lesztek neki. Ennyit tudsz tenni, aztán vársz türelemmel.

2019. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!